Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

"Kujtimi i 97"

Kur kerko te mbahet rregull ne temen tende, Behu shembull i saje! Ke hapur teme per 97 jo me na tregu sigurine e forumit!
Nese e shef veten qe ske siguri: JEPI LogOut nuk e kuptoj pse rri ketu kur e ndjen veten te pa sigurt ?

Vazhdo Rrespekto temen tate ne vazhdim!!

Kur fmijet e mij ngjyrosen u them dilni nga vijat, jo babi nuk dalim se na ka thane msuesja mos me dale, une u them se une jam
babi dhe msuesi juaj.

Dilni nga vizat nga burgjet e mendjes, kur duhet nga cdo lloj teme edhe kur ato jane te rendomta.
 
Kjo asht 97 @Zana kjo direkt ne ofendim, e dini pse?

sepse e ka lane sistemi komunist me gjysem mendje …sbahet ma rob

Pra 97, provoj se cfare berresh kishte prodhu sistemi komunist.
Pershendetje Jupiter
Do doja nese mundesh,? te vazhdosh te sjellesh histori reale nga ato qe sillje dikur,me kenaqesi do vazhdoja te te lexoja.?
 
Pershendetje Jupiter
Do doja nese mundesh,? te vazhdosh te sjellesh histori reale nga ato qe sillje dikur,me kenaqesi do vazhdoja te te lexoja.?

Une sillem me njerzit ashtu sic e meritojne nuk lejoj qe dikush te perfitoje nga kultura dhe edukata jeme, dhe une me ty sillem si gentilman, sepe e meriton.

Une ne 97 nuk kam qene ne shqiperi kam qene me studime jashte.

Personalisht mbaj mend ambasaden amerikane e rrethume me
thase rane 8muaj para trazirave, e kam shkruar ne koment lart, kisha ardhe me pushime dhe pyes nje drejtor policie (asokohe nje i njohur i imi) me thote se shpejti do “plasi” ashtu ndodhi!
 
Përveç të shtënave të pambaruara mbaj mënd që siç ishim ulur afër një pusi me disa kushurinj vjen një breshëri drejt nesh edhe shënjat e plumbave jan edhe sot e kësaj dite në atë pus.
Shyqyr shpëtuam mirë të gjithë.
Asaj kohë besoj të gjithë kishin armë në shtëpi,e si të gjithë edhe në shtëpinë time kish.
Një herë babi më mëonte të gjuaja me mitraloz e për këtë arsye plasi sherri në shtëpi ?
Atëherë duke qënë se un nuk e dija dhe nuk e kuptoja rrezikun e armëve e më dukej lodër mendoja se mami im e tepronte me qortimet dhe grindjen ndaj tim eti.
Fiks në datën 8 mars të 1997 ish festa e mësueses dhe unë doja të vihesha me fustan.
Mami më veshi me xhinse dhe më nxori tek dera por un si përdreq këmbëngulja të vishja fustan e nisa të qaja.
Kështu u detyrua t kthehej brënda dhe të nxirte geta e fustan nga dollapi.
Un e kënaqur që mu plotësua dëshira kisha buzën vesh më vesh aq pak sekonda sa dëgjoj një të shtënë aq të fortë sikur u shëmb tavni.
Atë moment nuk dija çtë bëja,ngriva në vënd ndërkohë që dhoma u spërkat gjithandej me gjak.
U mpiva e spo bëja asnjë veprim,atëher më shkund zëri i nënës time që më thotë vrapo dhe kërko ndihmë.
Nëna ime u plagos në këmbë dhe mbaj mënd që thuajse 2 muaj ju desh të lëvizte me paterica.Shyqyr nuk pati dëmtime serioze.

Atëherë fajësoja veten për atë që mdodhi.
Me kalimin e kohës e kuptova që un nuk kisha asnjë faj.

Ka plot kujtime e pasoja plot nga 97

Uroj të mbeten vetëm kujtime e të mos ndodhë më kurr.
 
Kam pas ditlindjen ne ato vite bona 7 vjec edhe shnet ??? hu qe ju ka kap me mjekerr prz mos me u merzit ?
 
Une sillem me njerzit ashtu sic e meritojne nuk lejoj qe dikush te perfitoje nga kultura dhe edukata jeme, dhe une me ty sillem si gentilman, sepe e meriton.

Une ne 97 nuk kam qene ne shqiperi kam qene me studime jashte.

Personalisht mbaj mend ambasaden amerikane e rrethume me
thase rane 8muaj para trazirave, e kam shkruar ne koment lart, kisha ardhe me pushime dhe pyes nje drejtor policie (asokohe nje i njohur i imi) me thote se shpejti do “plasi” ashtu ndodhi!
Kenaqesi te lexoj historit e tua,me pelqen kur flasin pa doreza njerzit.?


Nje ndodhi e ngjashme ka ndodhur dhe ne familjen time te cilet u njoftuan te benin terheqjen e gjitha kursimeve qe kishin te mbyllura ne nje bank,pasi ne ditet ne vijim do ndodhte skema qe realisht ndodhi.
Cdo gje ishte skenar me nje regjizor me shume fantazi.
 
Kur kerko te mbahet rregull ne temen tende, Behu shembull i saje! Ke hapur teme per 97 jo me na tregu sigurine e forumit!
Nese e shef veten qe ske siguri: JEPI LogOut nuk e kuptoj pse rri ketu kur e ndjen veten te pa sigurt ?

Vazhdo Rrespekto temen tate ne vazhdim!!
Mirë☺..
Gjithashtu në temen time kërkoj të shkruhet shqip!
Pra jo "logout" poor dil.
Kemi gjuhen ma të bukur n'botë mos huazoni fjalë të hueja.
Do doja të lexoja për 97 nga ty ?..
 
Kur fmijet e mij ngjyrosen u them dilni nga vijat, jo babi nuk dalim se na ka thane msuesja mos me dale, une u them se une jam
babi dhe msuesi juaj.

Dilni nga vizat nga burgjet e mendjes, kur duhet nga cdo lloj teme edhe kur ato jane te rendomta.
?????
 
Mirë☺..
Gjithashtu në temen time kërkoj të shkruhet shqip!
Pra jo "logout" poor dil.
Kemi gjuhen ma të bukur n'botë mos huazoni fjalë të hueja.
Do doja të lexoja për 97 nga ty ?..
Per vitin 97 98 99 te tregoj sa te duash,

Ne 97 filloi Lufta e Kosoves
Ne 98 me vran serbet babin dhe 71 anetar t’jer te familjes.
Ne 98 u plagosa une nga forcat Serbe ku morra plot 3 Plumba ne trup.
Ne 99 Mbaroi lufta dhe u futen Forcat e NATO NE KOSOVË.
ne pika te shkurta
 
Kam shume gjana me thane por i bie shkurt me nje kuriozitet qe me ka ba gjithnje pershtypje, ishte rrethimi i Ambasades Amerikane me thase rane nje mur rane 6 meter i larte, rrethimi u ba 8muaj para fillimit te trazirave …dmth kuptohet ishte e programume ….***. kane lujt dhe lujne me ne si te duan….

e dyta asht fakti perbindesh se cfare njeri kishte prodhu sistemi komunist, nje qenie per libra horrori. Ata nuk ishin ma shqiptar!

Shqiptari i vertet nuk
gjendet ne shqipni!!!!

Kjo lloj qenie bani dhe mund te bante akoma me keq vetes se vet.

Nga keto qenie pritej dhe akoma pritet gjithcka, horra, bastarda, kriminela, njerez qe kishin hup cdo gja me ate cfare kishim rujt me mijra vjet e te qenurit Shqiptar.

Cfare te them me shume, pak kemi ndryshu ne sjellje ne botekuptim ne parim ne mendim, akoma edhe sot shihen kto plaget qe ka marre shoqnia jone gjate sistetmit, nje vend i martirizum nga idiotisia nga marrezia nga skllaveria nga injoranca.

Deliri i budallallekut!

97 ishte nje delir qe faktoj ma se mire se cfare qeniesh kishte nxjerre sistemi komunist.


Nje shoqni ku mbizotronte paranoja, fobia, neurotizmi, obsesioni…po bre edhe sot i kemi kto lloj sintomash te shoqnise ne driten e diellit….
Pra nese te kuptoj drejte, ti thua qe Amerikanet e kane kurdisur cmendurine e 97-tes ?
 
Une mendoj se hala edhe sot kemi mendesine e 97….per t’mira.

Nuk kalojne as 6 ore pa plas kallashi, berretta, sulenciatori, dmth vend bandash….

Te na rroqe partia me brisk astra
Deri sa jan keta politikan te vjeter ne pozit dhe opozit smund me perparu ndoshta kur do te vijn te rit do te ket me shum prespektiv se kshu vetem mbas po e dergojn popullin
Populli kshyr si me hik prej vendlindjes edhe pse se ka te leht por kushtet e bejn te veten se per ndryshe vetem eshte tu u ber me keq se qe ka qen ????
 
Per vitin 97 98 99 te tregoj sa te duash,

Ne 97 filloi Lufta e Kosoves
Ne 98 me vran serbet babin dhe 71 anetar t’jer te familjes.
Ne 98 u plagosa une nga forcat Serbe ku morra plot 3 Plumba ne trup.
Ne 99 Mbaroi lufta dhe u futen Forcat e NATO NE KOSOVË.
ne pika te shkurta
Zoti ja beft te leht dheun por ti shyqyr qe paske pshtu se sdo e keshim Qerosin e Qerosave ketu(shaka) ?
 
Rrofsh vlla,
Po po Elhamdulilah mire jemi ne t'jeret tani.
Dhimbjet s'harrohen kurre por jeta vazhdon me to: Plaget jan te pa sheruara!
Ska gje Vlla ?
Te kaluaren sen e kthejm te tashmen dhe te ardhmen mund ta drejtojm ne kahjen e duhur nese po dojna nese jo ateher ........
 
Mirë☺..
Gjithashtu në temen time kërkoj të shkruhet shqip!
Pra jo "logout" poor dil.
Kemi gjuhen ma të bukur n'botë mos huazoni fjalë të hueja.
Do doja të lexoja për 97 nga ty ?..
e vogel je por plot men ?
 
e vogel je por plot men ?
??..
Sinqerisht e vlersoj shummë dhe të falenderoj!
Gëzohem që kam vlersimin e nji njerjut me inteket , dhe edukat siq je ti..
Ke shkrime plot vlera, dhe m'vjen mirë që e pasuron forumin me shkrime plot kuptim.
??..
Respekte @Jupiter666! ??.
 
Po quditem qka Po lexoj ?‍♀️.. gjat asaj prejudhe ne kemi Pas luft me serb ndersa ju paski Pas luft nderveti ?‍♀️Jav rujt zoti mend e kres ???
 
Pra nese te kuptoj drejte, ti thua qe Amerikanet e kane kurdisur cmendurine e 97-tes ?
Nuk thashe kte, nenkuptova qe ato kishin dijeni.

Dhe ata kane gjithmone dijeni ne cdo cep te rruzullit kur trajtohet per trazira?
 
??..
Sinqerisht e vlersoj shummë dhe të falenderoj!
Gëzohem që kam vlersimin e nji njerjut me inteket , dhe edukat siq je ti..
Ke shkrime plot vlera, dhe m'vjen mirë që e pasuron forumin me shkrime plot kuptim.
??..
Respekte @Jupiter666! ??.
Ti je dashni yjesh ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.