Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kuptimi i pabesisë

E hapa kete teme sepse besoj te gjithe jemi zhgenjyer 1 her ne shoqeri por me shume e hapa per pabesit nje nder to qe mua me vret me shume eshte kur nje femer shikon partnerin e shoqes ose nje shok partneren e shokut.Cfare mendoni per kete kategori njerzish
Une personalisht nuk do ja hedhja syt dhe atij qe vetem mund ta ngacmoj shoqen time jo me ta di qe eshte e lidhur me te.Mendoj qe keto lloj njerzish jan pa karakter dhe nuk i din vlerat njerzore
Cfare mendoni per kete kategori njerzish?

-Qënia ma e neveritshme në tokë!
I kam neveri tradhëtarët.

-Urrej njerzit që tradhëtojn shokun, shoqen, dashurin, burrin/guran..
E kan fëtyr ti shohin në sy ???...
Mendja ime si përcepton të tilla situata.
M'falni që po them kshu poor jan mbetje toksike që bajn hije kot!
Edhe për interse materjale nk ndahen ??!
Thjesht të nevritshme!
Mësojeni se tradhëtia kudo qoft dhe sido të jetë asht zgjedhje që e ban vet, me dëshir të plot, me mendje në vend poqse e kan..
Tradhëtarët meritojnë të burgosen në vetmin e tyne!
Mos paça kurr njerz të tillë pran meje!
 
E hapa kete teme sepse besoj te gjithe jemi zhgenjyer 1 her ne shoqeri por me shume e hapa per pabesit nje nder to qe mua me vret me shume eshte kur nje femer shikon partnerin e shoqes ose nje shok partneren e shokut.Cfare mendoni per kete kategori njerzish?

Une personalisht nuk do ja hedhja syt dhe atij qe vetem mund ta ngacmoj shoqen time jo me ta di qe eshte e lidhur me te.Mendoj qe keto lloj njerzish jan pa karakter dhe nuk i din vlerat njerzore
Pse të gjith me kto tema. Ca do te bejm jemi mesuar qe ne jet ka njerez me shume fytyra. Po te ket ndodhur kputi nji te rrahur shoqes sa mos ti shkoj mendaj me per mashkull. Jeta vazhdon. Disa her ndodhin gjera te kqija se jane duke ardhur mundesi me te mira para.
 
E hapa kete teme sepse besoj te gjithe jemi zhgenjyer 1 her ne shoqeri por me shume e hapa per pabesit nje nder to qe mua me vret me shume eshte kur nje femer shikon partnerin e shoqes ose nje shok partneren e shokut.Cfare mendoni per kete kategori njerzish?

Une personalisht nuk do ja hedhja syt dhe atij qe vetem mund ta ngacmoj shoqen time jo me ta di qe eshte e lidhur me te.Mendoj qe keto lloj njerzish jan pa karakter dhe nuk i din vlerat njerzore
 
Pse të gjith me kto tema. Ca do te bejm jemi mesuar qe ne jet ka njerez me shume fytyra. Po te ket ndodhur kputi nji te rrahur shoqes sa mos ti shkoj mendaj me per mashkull. Jeta vazhdon. Disa her ndodhin gjera te kqija se jane duke ardhur mundesi me te mira para.
@djali ta rrah jo skam pse ti ndyej duart gjithsecili tregon veten e tij ?‍♀️
 
E hapa kete teme sepse besoj te gjithe jemi zhgenjyer 1 her ne shoqeri por me shume e hapa per pabesit nje nder to qe mua me vret me shume eshte kur nje femer shikon partnerin e shoqes ose nje shok partneren e shokut.Cfare mendoni per kete kategori njerzish?

Une personalisht nuk do ja hedhja syt dhe atij qe vetem mund ta ngacmoj shoqen time jo me ta di qe eshte e lidhur me te.Mendoj qe keto lloj njerzish jan pa karakter dhe nuk i din vlerat njerzore
Une po te pres ty ca do bosh se tkam thon njo gjo te ajo tema me ndihmuar njeri tjetrrin ???
 
O cika pse me bani me shkrujt prap per pabesite ...

Shkurt njeri asht nje produkt i pabese.

Naj here du me ken romantik? me i besu ca prralla ?
 
Pabesia!
Ekziston qe ne gjera te vogla!
Kur ti shkon te blesh buke!
Dhe shitesja te jep buken e nje dite me pare!
Duke ta dhene si te sotme!
 
Hipokrizi,shpres,mashtrim,pa besia dhemb me shume kur shkaktohet nga njerzit qe ti u jep ate qe te ka munguar vet Besimin qe per ty eshte kaq e veshtire te ndodhi,dhe ata e din dhe perfitojn nga kjo.
 
Pabesia .......s'ka nevoje per shpjegim e thote vete fjala
 
Pabesia per mua eshte me e thell.

I trembem tmerrsisht shume pabesis se besimit qe dikujt i kam dhen ne jeten time nje person kam besuar apsolutisht.
Nuk e konceptoj dot te besoj shume njerez dhe te pres mos te me zhgenjejn,eci me parimin qe njeriu nga natyra dhe interesat personal kerkon mbijetesen e tij duke tradhtuar besimin e te tjerve apo mungesa e theksuar e karakteristikes baze ne nje natyre njerzore ndjeshmeria.
Ne munges te ndjeshmeris vepron injoranca.
Egzakte
 
Mendoj se pabesia nuk ka fajtor ate qe e shkakton,duhet te jemi te ndergjegjshem dhe koshiente ne logjike te plot qe fajtoret jemi ne dhe vetem ne,cdo gje qe na ndodhe behet vetem sepse besojm,nese gjithkujt i japim 0 material besimi atehere dhe 0 pabesi do marrim.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.