Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kur zemrat thyhen...?

Zemrat e thyera nuk sherohen lehte.
As koha/jeta apo,Zoti nuk mund ti sheroj dot.
Thone se koha i sheron,por ne fakt koha i ngurteson me shume.
Nje zemer e ngurte nuk eshte zemer e sheruar.....
 
Si fillim duhet Te pranosh realitetin sado i hidhur qe mund te jete , pastaj ta perjetosh dhimbjen. Pastaj vjen edhe koha e vete riciklimit te balancit mes llogjikes dhe zemres/emocioneve ... dhe ne bashkepunim me njera tjetren pas nje fare kohe bien ne nje fare qetesie perseri ... e kshu me rradhe.

Mire eshte qe ne raste te tilla varet nga tipi ... disa e kane te nevojshme te jene me shoqerine e njerez te tjere perreth tyre ne momente te tilla ...e disa te jene me vete , e te merren me veten e tyre .... vete personalisht hyj tek ky rasti i dyte .... zakonisht largohem larg c’do njeriu dhe c’do gjeje dhe merrem vetem me veten time per disa jave te mira .
 
Kam bo mire un qe e kom fal zemren kam ren rehat Tema: Menyra me e mire eshte with love ??????!
 
hem.....une te dashuroj shummmm :p
por ne djall te coj nese asnjer se marr ate qe jap...normal qe nje zemer e thyre vret shum por nese dikush te don nuk te le kurr nese te le ste ka dashur asnjer ?
 
Last edited:
Kam perjetuar vetem nje gjysem thyerje te zemres not all.
Ishte shume e rende , kam qajt e kam bertite.
Nuk mund ta injoroj shperthimin apo dhimbjen e zemres ,kur zemra nuk eshte ne paqe ajo çka me ndihmon mua eshte te ik ne nje vend te qete per nje kohe te shkurter diku ne natyre qe mendimet te kthehen serisht bashk.?

Menyra me mire per te sheruar zemren eshte gjetja e njerezeve qe kane nevoj per ndihme dhe ti ndihmojm ata (veçanerisht femijet dhe te moshuarit).??
Eshte nje ndjenje e mire , shpirti ju perqafon dhe e bo zemren te ndjehet e lumtur . Humanity needs it.?

Thyerja e zemres
eshte pervoje e hidhur ne bote , nje nga vuajtjet me te keqija te njerezimit por pothuajse te gjithe njerezit kalojn neper të.??
Per ato zemra qe jane te thyera tash do ju them pa marre parasysh se sa tmerrshme ndjeheni tani pak nga pak do te sheroheni komplet.
Don't forget *You are gorgeous *. ???
 
Esht e veshtire ti besosh dikujt tjeter,madje fillon te dashurohesh me vetmine.
P.S te gjith ju qe gjykoni dike qe i pelqen vetmia,ju uroj tju thyhet zemra.
Qe ta kuptoni se nuk gjykohet libri nga kopertina.
 
Koha por nje gje qe thyhet sbehet kurr si me par por jeta vazhdon.
 
Marim nje atak se e ngjit mir ai
 
Marim nje atak se e ngjit mir ai
Edhe ustahu me i mir ne bot te jet prap verehet e thyera mbetet e thyer mund te rregullohet por jo si ka qen me par.
 
Koha eshte ilaçi me i mire per te sheruar plaget me te medha te jetes.
 
Asgje tj pervec kohes nuk sheron plagen sadoooo qe mundohesh ta sherosh me pranin e dikujt tj prapppp zemra nuk e largon duhet kohe qe zemra te sherohet
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.