Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kush genjen me shume, femrat apo meshkujt ?

Meshkujt genjeshtren e kane si ajo qe hane..per buken e kam llafin e!:D
 
Genjeshtrat zakonisht i perdorin njerzit e pa pune, qe e krijon nje realitet fiktiv.
Keto lloj Exemplaresh jetojn ne Boten e tyre ireale dhe per mendimin tim kan probleme tjera, te cilat i sqaron vec nje psikiater!
 
  • Pëlqej
Reactions: d3n
NE fakt ka variacione te ndryshme te genjeshtres, por diku kam lexuar se" nje genjeshter per te mire eshte me e rendesishme se 100 te verteta" por njeriu e gezon ne gjak vesin e genjeshtres dhe ne ditet e sotme genjen me qejf.
 
Meshkujt dhe pikè
 
Te gjithe, pa perjashtim gjinie.. Ne vecanti ne te virtualit, te k'pusim fare. :p
 
pizeveng, fol per vete, unë jam i sinqertë për vete me të gjithë! halli është se nuk më flet asnjë! :p
 
Hec mo, rrofte sinqeriteti me ata/ato qe kemi afer dhe per zemer.. Ketu jemi shumica wannabe's :p
 
Një gënjeshtër është një deklaratë nga e cila dërguesi (gënjeshtari) e di ose dyshon se është i pavërtetë dhe që shprehet me qëllimin që marrësi të besojë, ose ndryshe " (edhe jo-verbal) të një të pavërtetës subjektive me qëllim të provokimit ose mbajtjes së një përshtypje të gabuar. Rrenat shërbejnë për të fituar një avantazh, për shembull, për të fshehur një gabim ose një veprim të ndaluar dhe kështu të shpëtojnë nga kritika apo dënimi. rrenat gjithashtu jane bërë nga mirësjellja, turpi, frika, pasiguria ose ankthi ("mashtrimi") për të penguar planet e kundërshtarit ose për të mbrojtur personin, personat ose interesat e tij ose të saj (p.sh. privatësia, sfera intime, ekonomike,

Ka edhe genjeshtarë motorikë, të cilet rrejn sepse ashtu jetojnë biles nuk ju duket si gjë e madhe.
Ato rrejn edhe për gjëra që si ke pyjtur fare, shembull ja kris një muhabetit dhe tregon sa i pasur ishte nje xy shokë dhe ze me goje shuma parash te pa logjikshme ( rrene e kripur tipike shqiptare)
Unë personalisht i urrej keto lloj njerzish dhe e kam te veshtir ri fus në shoqeri apo të haj buke me to.
Vendi ku jam ritur unë nuk perdoret ky lloj mentaliteti, jo që nuk mundem por thjesht nuk praktikohet sepse nuk ka nevoj.
Perkundrazi ato që jetojn me Pralla dhe Ilusione e kan të rendë të gjinden ne kete kulture.
Nuk them qe nuk kam genjyer asnjehere mirpo edhe kur eshtë nevoja mundohem te ju shmangem me cdo kusht sepse me pelqen ajo qe jam dhe nuk dua më asnjë kusht te jem fake, qoft edhe para një njeriut të pa vlerë!!
Mendoj se ka te bej edhe me Intelectin dhe Parimet
 
Last edited:
Femres i falet genjeshtrra vetem trradhtia jo :p
Mashkullit i falet trradhtia po sduhet mashtrroje :p
 
Gratë gënjejnë më mirë se burrat!
24/10/2017 16:12









genjeshtare.jpg




Gjatë anketimit të një studimi anglez, burrat nuk ishin shumë të sigurt nëse gratë e tyre i gënjenin apo jo.







Sigurisht që në këtë drejtim ishin vetë gratë që u dhanë një dorë burrave për të klasifikuar se cilat ishin gënjeshtrat më të zakonshme që përdornin gratë kundrejt burrave. Dhe a e dini se për çfarë gënjejnë më shumë gratë?!! Gënjeshtrat më tipike të grave lidhen me shpenzimet që bëjnë.

P.sh. kur blejnë diçka të re dhe thonë: “Jo, e kam pasur këtë fustan, s’e kam blerë të ri”, ose “E bleva me 50% ulje, shumë lirë”.

Sipas psikologut Manuel Alarcón Molina, gratë dinë të gënjejnë më mirë se burrat, dhe kjo i detyrohet faktit që gratë dinë të kontrollojnë më mirë emocionet që lidhen me ndjenjat e fajit dhe pendesën, kur kanë një sekret vërtetë të rëndësishëm nuk ia rrëfejnë askujt, as edhe mikeshës së tyre më të mirë.

Por pak a shumë të gjithë gënjejmë nga pak. Gratë kur bëhet fjalë për para ndërsa burrat kur duan të dalin e të pinë diçka me shokët ose dhe shoqet.



Top Channel
 
@cr0n e mbeshtes komentin tend e vertet osht qe grate genjejne e Shikoj nga fotoja
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.