Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kush janë familjet më të pasura në botë

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
Kush janë familjet më të pasura në botë

Ndërmarrjet e suksesshme të biznesit janë çelësi i pasurisë së familjeve më të pasura në botë.
Sipas një renditje të të dhënave të Bloomberg të botuara në Visual Capitalist, tre familje amerikane kryesojnë renditjen e më të pasurve në botë.


Në vendin e parë dhe të dytë janë The Waltons dhe familja Mars që merren me mallra të konsumit, ndërsa Kochs në vendin e 3 është më shumë një klan industrialist.


Pasuritë e familjes Walton siç shihet dhe në tabelën e mëposhtme është 215 miliardë dollarë, ndërsa familja Mars ka një pasuri prej 120 miliardë dollarësh nga perandoria e tyre e markave të tilla si Milky Way, Snickers, M & M's, Twix dhe Wrigley çamçakëz.

Ndërsa familja mbretërore që sundon Arabinë Saudite është familja më e pasur e monarkëve në botë, kryesisht për shkak të rezervave të mëdha të naftës në vendin e tyre.
Familja Ambani, pronarë të konglomeratit Reliance Industries, vjen në vendin e 5 me një pasuri prej më shumë se 81 miliardë dollarë.
Markat luksoze franceze Hermès dhe Chanel gjithashtu vendosën pronarët e tyre në top 10, ndërsa të pasurit e Gjermanisë familja Boehringer / Von Baumbach qëndrojnë në vendin e 9 dhe janë pronar të kompaninë farmaceutike Boehringer Ingelheim, ndërsa familja Albrecht në vendin e 10 është e famshme për dyqanin e tyre me zbritje. Aldi



auto_25871615464833.jpeg
 
Familjet pa borxhe edhe qe i kushtojn vemendje fsmiljes edhe punes qe nuk jan te babzit edhe qe nuk kan xhelozi te smur kjo eshte jeta se po bone gare te cojn per lezh ? ne kemi frike me majt nai gjo rmer tone kto hajduter kan 100.000.000 milion erje thot ai ? avash mer zhulaq se sdel llugaria vetem komisione banke dohen 2 milion nvit ? @STONE_HEAD mos mle me rrejt ☹️
 
Familjet pa borxhe edhe qe i kushtojn vemendje fsmiljes edhe punes qe nuk jan te babzit edhe qe nuk kan xhelozi te smur kjo eshte jeta se po bone gare te cojn per lezh ? ne kemi frike me majt nai gjo rmer tone kto hajduter kan 100.000.000 milion erje thot ai ? avash mer zhulaq se sdel llugaria vetem komisione banke dohen 2 milion nvit ? @STONE_HEAD mos mle me rrejt ☹️
jo pz ke drejttttt ca me I bo ????
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.