Kush je ti!?

CIBOX

Kontributor
Mesazhe
225
Kush je ti ? Identi10


Nëse unë të heq vendin tuaj dhe vendlindjen, aty ku jeton dhe punon
Kush je ti?

Në qoftë se unë të heq kulturën tuaj, njohuritë tuaja
Kush je ti?

Në qoftë se unë të heq familjen tënde, miqtë tuaj, armiqtë tuaj, të gjithë të afërt dhe të largët rreth teje?
Kush je ti?

Në qoftë se unë heq frikën tuaj, dëshirat tuaja, qellimet tuaja, paknaqësitë tuaja
Kush je ti?

Në qoftë se unë heq të gjitha kujtimet tuaja, deri sa të mos njohësh veten në pasqyrë, të mos njohësh zërin tuaj
Kush je ti?

Nëse unë të heq edhe idenë edhe pse e di që jeni burrë apo grua
Kush je ti?

Çfarë esence do të gjesh në mbrendinë tënde kur të gjitha i ke larguar?
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Jetmira

♋Cangrejo♋
Kontributor
PRINCESS
Mesazhe
8,367
Location
Askund
Jam thjesht nje makineri qe punoj me bateri,qe komandohem me pult.
Njeriun e bejn kujtimet,ndjenjat,shoqeria,familja,njohurite e ndryshme.
Nga cfare lexova me siper ne njerezit do te ishim makineri.
 

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
10,016
Mosha
35
Location
Space
Je trup i gjalle me ndjenja te vdekura.
 

CIBOX

Kontributor
Mesazhe
225
Une jam gjithcka jam pafundesia jam jeta jam vdekja, jam iluzioni jam e verteta.
Une jam ti jam kushdo jam kudo dhe jam gjithcka.
Keshtu kam qene keshtu jam keshtu do te vazhdoj te jem deri ne pafundesi..
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,284
Une jam gjithcka jam pafundesia jam jeta jam vdekja, jam iluzioni jam e verteta.
Une jam ti jam kushdo jam kudo dhe jam gjithcka.
Keshtu kam qene keshtu jam keshtu do te vazhdoj te jem deri ne pafundesi..
@CIBOX Mos thuaj kurre UNE
Sepse si kam qejf fodullat :)
Ti je cun zotni ana mos perdor kurre une :)
 
Top