Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Kush nga shenjat e zodiakut shpërthen nga xhelozia dhe kush është i prirë për flirt?

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Kush nga shenjat e zodiakut shpërthen nga xhelozia dhe kush është i prirë për flirt?​


photo-of-couple-hugging-during-dawn-1542354-1-1152x769-1-780x439.jpg




Le të shohim se çfarë thotë zodiaku – si duken sekretet e errëta në marrëdhënie.

Dashi​

Pjesëtarët e kësaj shenje janë shumë shpërthyes për shkak të xhelozisë së çmendur. Ka shumë probleme me Dashin e dashuruar. Atyre u pëlqen të kërkojnë një arsye për t’u grindur edhe atje ku nuk ka asnjë, më së shpeshti me posesivitetin e tyre dhe skenat impulsive para të tjerëve.
Dashi-H.jpg

Ata janë mjeshtër të vërtetë në agresionin pasiv, kështu që nëse diçka nuk u pëlqen atyre, prisni që ata do ta vendosin atë në hundën tuaj shumë herë dhe në mënyrën më të keqe të mundshme.

Demi​

Kjo shenjë e mundon partnerin duke e injoruar. Ashtu si me Dashin, Demi në dashuri më së shpeshti pengohet nga xhelozia. Unë mund ta torturoj partnerin tim duke pretenduar se gjithçka është në rregull. Në fund të çdo diskutimi, grindja do të përfundojë nëse i pranoni Demit se ka të drejtë, sepse ai është gjithmonë më i zgjuari.
Demi-1.jpg


Binjakët​

Binjakët nuk janë kurrë të kënaqur. Anëtarët e paqëndrueshëm të kësaj shenje në një marrëdhënie janë më egoistë, dhe nga ana tjetër presin që ju të përpiqeni vazhdimisht rreth tyre. Ata qëllimisht do të provokojnë xhelozi pasi që ata duan kur dikush vallëzon rreth tyre. Fjalët e ashpra dhe ofendimet nuk janë të huaja për ta.
Binjaket-H.jpg

Gaforrja​

Gaforret ofendohen shumë lehtë dhe vështirë falin. Gjëja më e keqe në lidhje me gaforret është se ata mund të ofendohen në pothuajse gjithçka që ju u thoni atyre. Ata janë të fiksuar pas mendimit të mjedisit dhe në zemërim bëhen të pandjeshëm dhe hakmarrës dhe të gatshëm të urrejnë përgjithmonë atë që i ka lënduar shumë, shkruan KP.
Gaforrja-H.jpg



Luani​

Luanët gjithmonë do të gjejnë një justifikim për veten e tyre. Pjesëtarët e kësaj shenje do të nuhasin dobësitë e partnerit të tyre dhe sa herë që ndihen të kërcënuar, ata do të heqin fajin për t’u dukur më mirë. Ata bëhen jashtëzakonisht të vështirë nëse nuk u kushtohet aq vëmendje sa mendojnë se meritojnë.
Luani-H.jpg

Virgjëresha​

Është e pamundur të përmbushësh pritjet e Virgjëreshës. Ato janë gjithmonë të gatshme për kritika, dhe janë më të këqijat ndaj partnerëve të tyre të dashurisë. Meqenëse janë perfeksionistë të dashuruar, gjithçka duhet të jetë ashtu siç e kanë imagjinuar, dhe nëse nuk është kështu, do të ketë një humor të keq. Ato priren të kontrollojnë partnerët dhe shpesh janë posesivë.
Virgjeresha-H.jpg

Peshorja​

Peshorja gjithmonë di gjithçka më mirë se ju. Me ta, vështirë se mund të dihet se për çfarë merret ai, sepse ata mund të ndryshojnë qëndrimin dhe disponimin e tyre për shkak të gjërave të vogla. Ato kanë një sërë rregullash se si duhet të sillet i zgjedhuri i tyre dhe madje edhe të vishet. Ato besojnë se partneri i tyre duhet t’i dëgjojë për gjithçka, kështu që ata marrin pozicionin e njerëzve të zgjuar dhe këshilltarëve.
Peshorja-H.jpg

Akrepi​

Pjesëtarët e kësaj shenje nuk janë të patundur në dashuri. Ata janë të prirë për flirt dhe lidhje. Ata janë të prirë për manipulim dhe gënjeshtra për të arritur qëllimin e tyre. Nëse shkel në flluskat e tyre, ata do të sulmojnë vetëbesimin tënd. Nëse i vë në siklet para shoqërisë, do të jetë e vështirë të të falë.
Akrepi-H.jpg

Shigjetari​

Shigjetari gjithmonë e vë veten në vendin e parë. Megjithëse do të betohen për dashuri dhe përkushtim të përjetshëm, anëtarët e kësaj shenje do të shikojnë vazhdimisht se çfarë u përshtatet dhe si do ta kthejnë situatën në avantazhin e tyre. Nëse bëni një gabim, prisni që të ju bëjë më të zgjuar, por në asnjë mënyrë mos provoni të njëjtën gjë në situatën e kundërt, pasi që Shigjetari do ta përjetojë atë si fyerjen më të thellë emocionale.
Shigjetari-H.jpg

Bricjapi​

Kjo shenjë do ta çmendë partnerin me pritjet e tij. Ashtu si Virgjëresha, Bricjapët kanë pritje të mëdha nga partneri i tyre, dhe kjo do ta njoftojë atë në çdo kohë. Ata mund të mendojnë një gjë dhe të thonë diçka krejtësisht ndryshe, dhe sillen në atë mënyrë që asgjë të mos jetë e qartë për ju. Ata janë në gjendje të fshehin ndjenjat e tyre shumë mirë dhe të insistojnë që problemi të mos ndodhë kurrë tek ata.
Bricjapi-H.jpg

Ujori​

Ujori nuk e di se çfarë do të thotë të jesh partner i përkushtuar. Pjesëtarët e kësaj shenje janë aq krenarë për individualitetin e tyre sa askush nuk ndihet plotësisht i dashur prej tyre. Ata duan të jenë kokëfortë, por edhe të veprojnë në mënyrë që të arrijnë qëllimin e tyre. Nëse janë lënduar, ata kurrë nuk do ta pranojnë atë, por do t’ju kthejnë dy herë.
Ujori-H.jpg

Peshqit​

Peshqit fshehin frikën e tyre me akuza. Ata janë të vetëdijshëm për vetëmohimin e tyre në dashuri, andaj ekziston frika se nuk do t’ia ktheni përgjigjen. Ata vazhdimisht po testojnë dashurinë e partnerit të tyre dhe janë xhelozë pa ndonjë arsye të vërtetë. Sidoqoftë, ai rrallë do ta pranojë atë, dhe ai do t’ju imponojë shumë bindshëm një ndjenjë faji.
Peshqit-H.jpg
 

Virgjëresha​

Është e pamundur të përmbushësh pritjet e Virgjëreshës. Ato janë gjithmonë të gatshme për kritika, dhe janë më të këqijat ndaj partnerëve të tyre të dashurisë. Meqenëse janë perfeksionistë të dashuruar, gjithçka duhet të jetë ashtu siç e kanë imagjinuar, dhe nëse nuk është kështu, do të ketë një humor të keq. Ato priren të kontrollojnë partnerët dhe shpesh janë posesivë.
Virgjeresha-H.jpg
?
 

Virgjëresha​

Është e pamundur të përmbushësh pritjet e Virgjëreshës. Ato janë gjithmonë të gatshme për kritika, dhe janë më të këqijat ndaj partnerëve të tyre të dashurisë. Meqenëse janë perfeksionistë të dashuruar, gjithçka duhet të jetë ashtu siç e kanë imagjinuar, dhe nëse nuk është kështu, do të ketë një humor të keq. Ato priren të kontrollojnë partnerët dhe shpesh janë posesivë.
Virgjeresha-H.jpg
?
Sindiii ?
 
Si mund te ndikoj muaji kur ke lindur te tipare si xhelozia apo kontrolli i emocioneve?!

Rregullimi/kontrolli i emocioneve eshte tipar qe varet nga prirjet e trasheguara/genetike dhe nga eksperiencat personale. Xhelozia eshte poashtu pasoj e prirjeve njerezore, si edhe e eksperiencave personale dhe e ndikimit te shoqerise ne formim.

Horoskopi eshte i demshem sepse krijon bindje te rreme mbi veten, dhe krijon pritshmeri idiote.
 
Astrologjia eshte shume e vjeter por prb k’tu qendron se sa accurate eshte dmth kush e Ben k’te parashikim dhe burimi dhe jo vete astrologjia.

Njerezit me pare orientoheshin ne baze Te yjeve .
 
Astrologjia eshte shume e vjeter por prb k’tu qendron se sa accurate eshte dmth kush e Ben k’te parashikim dhe burimi dhe jo vete astrologjia.

Njerezit me pare orientoheshin ne baze Te yjeve .
Kur ka yll si ty jse parashikon dot
 

Peshqit​

Peshqit fshehin frikën e tyre me akuza. Ata janë të vetëdijshëm për vetëmohimin e tyre në dashuri, andaj ekziston frika se nuk do t’ia ktheni përgjigjen. Ata vazhdimisht po testojnë dashurinë e partnerit të tyre dhe janë xhelozë pa ndonjë arsye të vërtetë. Sidoqoftë, ai rrallë do ta pranojë atë, dhe ai do t’ju imponojë shumë bindshëm një ndjenjë faji.
Peshqit-H.jpg


Pikës i ka rënë ? për peshqit meshkuj ?
 

Bricjapi​

Kjo shenjë do ta çmendë partnerin me pritjet e tij. Ashtu si Virgjëresha, Bricjapët kanë pritje të mëdha nga partneri i tyre, dhe kjo do ta njoftojë atë në çdo kohë. Ata mund të mendojnë një gjë dhe të thonë diçka krejtësisht ndryshe, dhe sillen në atë mënyrë që asgjë të mos jetë e qartë për ju. Ata janë në gjendje të fshehin ndjenjat e tyre shumë mirë dhe të insistojnë që problemi të mos ndodhë kurrë tek ata. ?
 
jam plubur i yjeve dhe kur lexoj tana shenjat me shkojne pershtat ? si lart edhe poshte !!
 
@Juno cke mo qe qeshe??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.