Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Ky aplikacion iOS mund të regjistrojë video nga dy sensorë të kamerës njëkohësisht

Kresh

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 8, 2020
Mesazhe
44
Pëlqime
41
Pikë
18
70206
video përmes dy kamerave të ndryshme në të njëjtën kohë. Ky aplikacion falas funksionon në të gjithë iPhone 2018 dhe 2019 dhe është i disponueshëm në App Store.
Gjatë ngjarjes së lansimit të iPhone 11 vitin e kaluar, FiLMiC Pro demonstroi një aftësi për të parë dhe regjistruar video nga kamera të shumta njëkohësisht duke përdorur një iPhone. Karakteristika duhej të zinte rrugën drejt aplikacionit FiLMiC Pro, por lëshimi u vonua. Tani, zhvilluesi i aplikacionit ka lëshuar funksionin si një aplikacion të pavarur për iPhone të fundit nga 2018 dhe 2019.

Aplikacioni DoubleTake nga FiLMiC Pro është tani në dispozicion në App Store falas. Compatibleshtë i pajtueshëm me iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Kompania thotë se tipari i njëkohshëm i regjistrimit të videos funksionon me dy sensorë të kamerës në të njëjtën kohë. Karakteristika është planifikuar të prezantohet brenda aplikacionit FiLMiC Pro më vonë këtë vit.

Aplikacioni përdor API-të video multi-cam të iOS 13 për ta bërë të mundur funksionin. Kjo i lejon përdoruesit të shikojnë videot nga të katër kamerat (një në pjesën e përparme dhe tre në pjesën e pasme) në të njëjtën kohë në një iPhone 11 Pro ose një iPhone 11 Pro Max dhe i lejon ata të zgjedhin dy kamera për të regjistruar video të njëkohshme. Rezolucioni i videos është i kufizuar vetëm në 1080p.

DuetCam është një aplikacion tjetër që ka një tipar të ngjashëm dhe aplikacioni u lançua menjëherë pas fillimit të serisë iPhone 11. Sidoqoftë, aplikacioni DoubleTake ka një ndërfaqe më të mirë dhe disa kontrolle më të përparuara të cilat janë të dobishme për videografët profesionistë.702077020870209
Marrja jonë
Karakteristika e regjistrimit të videos me shumë kamerë në aplikacionin DoubleTake mund të jetë e dobishme në raste të ndryshme përdorimi, veçanërisht për ata që bëjnë shumë intervista gjatë udhëtimit. Mund të përdoret gjithashtu nga ata që regjistrojnë video aventureske dhe udhëtimesh.

Ne nuk do të befasohemi nëse më shumë aplikacione të ngjashme shkojnë në App Store. Edhe prodhuesit e telefonave Android po përpiqen të sjellin një tipar të ngjashëm në pajisjet e tyre të ardhshme, dhe OnePlus ka ngacmuar funksionin për smartphone-in e tij të ardhshëm.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Rrelse

🍂🍃🍁🍂🍃🍁🍂🍃🍁
Kontributor
Regjistruar më
Jul 26, 2017
Mesazhe
21,903
Pëlqime
45,946
Pikë
113
Location
F.C. Internazionale
Sa pasion paske për celularet😜
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top