Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ky aplikacion iOS mund të regjistrojë video nga dy sensorë të kamerës njëkohësisht

Kresh

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nën 8, 2020
Mesazhe
45
70206
video përmes dy kamerave të ndryshme në të njëjtën kohë. Ky aplikacion falas funksionon në të gjithë iPhone 2018 dhe 2019 dhe është i disponueshëm në App Store.
Gjatë ngjarjes së lansimit të iPhone 11 vitin e kaluar, FiLMiC Pro demonstroi një aftësi për të parë dhe regjistruar video nga kamera të shumta njëkohësisht duke përdorur një iPhone. Karakteristika duhej të zinte rrugën drejt aplikacionit FiLMiC Pro, por lëshimi u vonua. Tani, zhvilluesi i aplikacionit ka lëshuar funksionin si një aplikacion të pavarur për iPhone të fundit nga 2018 dhe 2019.

Aplikacioni DoubleTake nga FiLMiC Pro është tani në dispozicion në App Store falas. Compatibleshtë i pajtueshëm me iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Kompania thotë se tipari i njëkohshëm i regjistrimit të videos funksionon me dy sensorë të kamerës në të njëjtën kohë. Karakteristika është planifikuar të prezantohet brenda aplikacionit FiLMiC Pro më vonë këtë vit.

Aplikacioni përdor API-të video multi-cam të iOS 13 për ta bërë të mundur funksionin. Kjo i lejon përdoruesit të shikojnë videot nga të katër kamerat (një në pjesën e përparme dhe tre në pjesën e pasme) në të njëjtën kohë në një iPhone 11 Pro ose një iPhone 11 Pro Max dhe i lejon ata të zgjedhin dy kamera për të regjistruar video të njëkohshme. Rezolucioni i videos është i kufizuar vetëm në 1080p.

DuetCam është një aplikacion tjetër që ka një tipar të ngjashëm dhe aplikacioni u lançua menjëherë pas fillimit të serisë iPhone 11. Sidoqoftë, aplikacioni DoubleTake ka një ndërfaqe më të mirë dhe disa kontrolle më të përparuara të cilat janë të dobishme për videografët profesionistë.702077020870209
Marrja jonë
Karakteristika e regjistrimit të videos me shumë kamerë në aplikacionin DoubleTake mund të jetë e dobishme në raste të ndryshme përdorimi, veçanërisht për ata që bëjnë shumë intervista gjatë udhëtimit. Mund të përdoret gjithashtu nga ata që regjistrojnë video aventureske dhe udhëtimesh.

Ne nuk do të befasohemi nëse më shumë aplikacione të ngjashme shkojnë në App Store. Edhe prodhuesit e telefonave Android po përpiqen të sjellin një tipar të ngjashëm në pajisjet e tyre të ardhshme, dhe OnePlus ka ngacmuar funksionin për smartphone-in e tij të ardhshëm.
 
Sa pasion paske për celularet?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.