Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ky është autori i të shtënave masive në SHBA që vrau 10 persona. Çfarë dihet deri më tani për të

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
Ahmad Al Aliwi Alissa u identifikua nga autoritetet të martën si personi i armatosur që hapi zjarr në një dyqan ushqimesh në Kolorado, duke vrarë 10 vetë, përfshirë një oficer policie.

210323114942-ahmad-al-aliwi-alissa-exlarge-169.jpg

Emri i të dyshuarit 21-vjeçar, i cili është në paraburgim, u lëshua në një konferencë për shtyp nga Shefi i Policisë Boulder, Maris Herold, i cili nuk zbuloi ndonjë informacion tjetër në lidhje me burrin, llojin e armës që ai përdori ose një motiv të mundshëm për gjakderdhjen e së hënës. Autoritetet besojnë se ai ishte personi i vetëm i përfshirë dhe se nuk kishte asnjë kërcënim shtesë për komunitetin.


Ai është akuzuar për 10 akuza të vrasjes së shkallës së parë, tha shefi i policisë.

Michael Dougherty, Prokurori i Qarkut në Boulder, tha se i dyshuari është një banor i periferisë në Colorado, i cili “ka jetuar pjesën më të madhe të jetës së tij në Shtetet e Bashkuara”. I dyshuari ka bërë deklarata para hetuesve, tha Dougherty.

Ne jemi duke mbledhur ato deklarata tani dhe do t’i sigurojmë ato në javët në vazhdim“, tha Dougherty.

Maris tha se i dyshuari ishte plagosur në këmbë gjatë “një shkëmbimi me armë”.

Burri i armatosur u mor në paraburgim rreth orës 3:30 pasdite të hënën dhe u transportua në një spital, ku ai ishte në gjendje të qëndrueshme. Ai pritet të transportohet në Burgun e Qarkut Boulder të martën më vonë.

Masakra në dyqanin King Soopers ndodhi më pak se një javë pasi të shtënat në tre llixha në zonën e Atlantës lanë të vdekur tetë persona. Javën e fundit në SHBA, ka pasur të paktën shtatë të shtëna në të cilat të paktën katër njerëz u plagosën ose u vranë.



© Panorama.al
lg.php


lg.php
 
E pse e ka bere kte krim ???
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.