Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ky është autori i të shtënave masive në SHBA që vrau 10 persona. Çfarë dihet deri më tani për të

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
Ahmad Al Aliwi Alissa u identifikua nga autoritetet të martën si personi i armatosur që hapi zjarr në një dyqan ushqimesh në Kolorado, duke vrarë 10 vetë, përfshirë një oficer policie.

210323114942-ahmad-al-aliwi-alissa-exlarge-169.jpg

Emri i të dyshuarit 21-vjeçar, i cili është në paraburgim, u lëshua në një konferencë për shtyp nga Shefi i Policisë Boulder, Maris Herold, i cili nuk zbuloi ndonjë informacion tjetër në lidhje me burrin, llojin e armës që ai përdori ose një motiv të mundshëm për gjakderdhjen e së hënës. Autoritetet besojnë se ai ishte personi i vetëm i përfshirë dhe se nuk kishte asnjë kërcënim shtesë për komunitetin.


Ai është akuzuar për 10 akuza të vrasjes së shkallës së parë, tha shefi i policisë.

Michael Dougherty, Prokurori i Qarkut në Boulder, tha se i dyshuari është një banor i periferisë në Colorado, i cili “ka jetuar pjesën më të madhe të jetës së tij në Shtetet e Bashkuara”. I dyshuari ka bërë deklarata para hetuesve, tha Dougherty.

Ne jemi duke mbledhur ato deklarata tani dhe do t’i sigurojmë ato në javët në vazhdim“, tha Dougherty.

Maris tha se i dyshuari ishte plagosur në këmbë gjatë “një shkëmbimi me armë”.

Burri i armatosur u mor në paraburgim rreth orës 3:30 pasdite të hënën dhe u transportua në një spital, ku ai ishte në gjendje të qëndrueshme. Ai pritet të transportohet në Burgun e Qarkut Boulder të martën më vonë.

Masakra në dyqanin King Soopers ndodhi më pak se një javë pasi të shtënat në tre llixha në zonën e Atlantës lanë të vdekur tetë persona. Javën e fundit në SHBA, ka pasur të paktën shtatë të shtëna në të cilat të paktën katër njerëz u plagosën ose u vranë.



© Panorama.al
lg.php


lg.php
 
E pse e ka bere kte krim ???
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.