Ky është Horoskopi i mëkateve të secilës shenjë.

Mira

🎵💙🎧
Kontributor
PRINCESS
Mesazhe
8,773
Location
Askund

Të gjithë njerëzit, pa përjashtim, kanë vese dhe ndonjëherë është e vështirë që t’i shtypin. Secila shenjë e Horoskopit ka defektet e veta. Ja cilat janë për secilën.
Dashi
Dashi është shenjë shumë impulsive dhe ky impulsivitet nganjëherë i udhëheq për të bërë diçka që nuk duhet ta bëjnë. Kjo nuk do të thotë që të gjithë njerëzit e kësaj shenje janë impulsivë, por dashi është një shenjë që kërkon vëmendje. Gjithashtu, duhet të bëni kujdes me ta, sepse janë shumë të nxehtë dhe është e lehtë të zgjoni bishën tek ta.

Demi
Një nga mëkatet e demit është lakmia. Ata kurrë nuk kanë mjaftueshëm, duan gjithnjë e më shumë dhe nuk ka rëndësi nëse nuk mund ta përballojnë. Për të marrë atë që dëshiron, demi është gati të bëjë gjithçka. Por ky nuk është vesi i tyre i vetëm. Demi është shumë narcisist, e do veten me tepri. Ata gjithmonë presin që të admirohen nga të tjerët.

Binjakët
Falsiteti është vesi kryesor i binjakeve. Ata duan të gënjejnë për gjithçka, edhe nëse flet për motin. Nëse binjakët nuk gënjejnë, atëherë ata do ta pasurojnë bisedën në favor të tyre. Prandaj, mos u besoni plotësisht fjalëve të tyre, përndryshe rrezikoni të lëndoheni.

Gaforrja
gaforret janë të prirur për të krijuar një idhull. Personi për të cilin ata tregojnë një vëmendje të veçantë, ose më mirë personi i preferuar për ta, bëhet idhull. Ata janë shumë të përkushtuar ndaj objektit të adhurimit të tyre, saqë edhe ndalojnë të mendojnë për veten e tyre.

Luani
Kjo është më narcisistja e shenjave të zodiakut. Megallomania dhe arroganca janë karakteristika tipike për njerëzit e kësaj shenje. Luanët gjithmonë mendojnë vetëm për veten e tyre. Edhe fqinjët përpiqen të qëndrojnë larg prej tyre. Nuk është për t’u habitur që luani nuk e vë re, sepse për të ekziston vetëm vetvetja.

Virgjëresha
Zilia është një defekt i madh i virgjëreshës. Kjo vlen jo vetëm për gjërat, por edhe për njerëzit. Nëse virgjëresha sheh diçka, ajo e dëshiron, edhe nëse nuk ka nevojë për të. Edhe nëse ajo merr atë që dëshiron, zilia e kontrollon

Peshorja
Peshorja adhuron pasqyrën. Më saktësisht, reflektimin e saj. Është ngushëlluese që bota e brendshme për peshoren është e rëndësishme.

Akrepi
Epshi është mëkati kryesor i akrepit. Kjo shenjë karakterizohet nga një dëshirë e tepruar për t’u bërë shoku më i mirë që mund të keni. Kjo dëshirë e zjarrtë e pengon akrepin të arrijë dashurinë e vërtetë.

Shigjetari
Shigjetarët janë në gjendje të tradhëtojnë. Flirtojnë me të gjithë. Edhe nëse Shigjetari do me gjithë zemër, do të jetë e vështirë për të që të kalojë për dikë tjetër.

Bricjapi
Lakmia është ves i Bricjapit. Prandaj, ata janë të gatshëm të punojnë për ditë e netë dhe madje për të penguar rrugën e dikujt. Në fund, ata përfundimisht do të kenë shumë para dhe famë. Por bricjapët nuk përdorin për të shpenzuar: ata punojnë kaq shumë për të kursyer gjithçka. Dhe gjithmonë duan të kenë më shumë.

Ujori
Ujori është gjithmonë i paimitueshëm. Nëse flasim për cilësitë e jashtme, atëherë nuk ka dyshim se ata janë më të mirë se kushdo tjetër, qofshin ato aftësi mendore, inteligjente, e kështu me radhë. Ujori duhet të hapë sytë dhe të shohë se çdo person është i bukur.

Peshqit
Peshqit janë ëndërrimtarë, ata jetojnë në botën e tyre. Ata ëndërrojnë për diçka sublime dhe harrojnë punët “tokësore”. Të tjerët mendojnë se janë dembelë, por peshqit nuk shqetësohen për budallallëqe.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
11,061
Mosha
35
Location
Space
Nuk me pelqen te jem Briciapi, a mund ta ndryshoj?
 

Ariela

Alone!!!!!!
ANETAR ✓
Mesazhe
803
Bricjapi
Lakmia është ves i Bricjapit. Prandaj, ata janë të gatshëm të punojnë për ditë e netë dhe madje për të penguar rrugën e dikujt. Në fund, ata përfundimisht do të kenë shumë para dhe famë. Por bricjapët nuk përdorin për të shpenzuar: ata punojnë kaq shumë për të kursyer gjithçka. Dhe gjithmonë duan të kenë më shumë.


Sa shum qe genjejne mo aman seshte e vertet : )

Per te punuar po, per te penguar dike tjeter jo!
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Mesazhe
1,291
Bricjapi...por ja kan.fut aq kot sa fjala kot hupt kuptimin e vet pa lidhje fare @Natta do e.kesh postu me.dite ...apo.sme pershtatet mua se jam shtatanik dmth bricjap me.zort
 

cyb3r

Sound Of Silence
Staff member
ADMIN
VIP I FORUMIT
Mesazhe
423
Ujori 😂😂
 

Senseo

Unconventional.
ANETAR ✓
Mesazhe
6,437
Ujori
Ujori është gjithmonë i paimitueshëm. Nëse flasim për cilësitë e jashtme, atëherë nuk ka dyshim se ata janë më të mirë se kushdo tjetër, qofshin ato aftësi mendore, inteligjente, e kështu me radhë. Ujori duhet të hapë sytë dhe të shohë se çdo person është i bukur.

E cja ka fut porves kot 🤣🤣
 
Top