Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ky është Horoskopi i mëkateve të secilës shenjë.

Jetmira

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 27, 2017
Mesazhe
11,141
Të gjithë njerëzit, pa përjashtim, kanë vese dhe ndonjëherë është e vështirë që t’i shtypin. Secila shenjë e Horoskopit ka defektet e veta. Ja cilat janë për secilën.
Dashi
Dashi është shenjë shumë impulsive dhe ky impulsivitet nganjëherë i udhëheq për të bërë diçka që nuk duhet ta bëjnë. Kjo nuk do të thotë që të gjithë njerëzit e kësaj shenje janë impulsivë, por dashi është një shenjë që kërkon vëmendje. Gjithashtu, duhet të bëni kujdes me ta, sepse janë shumë të nxehtë dhe është e lehtë të zgjoni bishën tek ta.

Demi
Një nga mëkatet e demit është lakmia. Ata kurrë nuk kanë mjaftueshëm, duan gjithnjë e më shumë dhe nuk ka rëndësi nëse nuk mund ta përballojnë. Për të marrë atë që dëshiron, demi është gati të bëjë gjithçka. Por ky nuk është vesi i tyre i vetëm. Demi është shumë narcisist, e do veten me tepri. Ata gjithmonë presin që të admirohen nga të tjerët.

Binjakët
Falsiteti është vesi kryesor i binjakeve. Ata duan të gënjejnë për gjithçka, edhe nëse flet për motin. Nëse binjakët nuk gënjejnë, atëherë ata do ta pasurojnë bisedën në favor të tyre. Prandaj, mos u besoni plotësisht fjalëve të tyre, përndryshe rrezikoni të lëndoheni.

Gaforrja
gaforret janë të prirur për të krijuar një idhull. Personi për të cilin ata tregojnë një vëmendje të veçantë, ose më mirë personi i preferuar për ta, bëhet idhull. Ata janë shumë të përkushtuar ndaj objektit të adhurimit të tyre, saqë edhe ndalojnë të mendojnë për veten e tyre.

Luani
Kjo është më narcisistja e shenjave të zodiakut. Megallomania dhe arroganca janë karakteristika tipike për njerëzit e kësaj shenje. Luanët gjithmonë mendojnë vetëm për veten e tyre. Edhe fqinjët përpiqen të qëndrojnë larg prej tyre. Nuk është për t’u habitur që luani nuk e vë re, sepse për të ekziston vetëm vetvetja.

Virgjëresha
Zilia është një defekt i madh i virgjëreshës. Kjo vlen jo vetëm për gjërat, por edhe për njerëzit. Nëse virgjëresha sheh diçka, ajo e dëshiron, edhe nëse nuk ka nevojë për të. Edhe nëse ajo merr atë që dëshiron, zilia e kontrollon

Peshorja
Peshorja adhuron pasqyrën. Më saktësisht, reflektimin e saj. Është ngushëlluese që bota e brendshme për peshoren është e rëndësishme.

Akrepi
Epshi është mëkati kryesor i akrepit. Kjo shenjë karakterizohet nga një dëshirë e tepruar për t’u bërë shoku më i mirë që mund të keni. Kjo dëshirë e zjarrtë e pengon akrepin të arrijë dashurinë e vërtetë.

Shigjetari
Shigjetarët janë në gjendje të tradhëtojnë. Flirtojnë me të gjithë. Edhe nëse Shigjetari do me gjithë zemër, do të jetë e vështirë për të që të kalojë për dikë tjetër.

Bricjapi
Lakmia është ves i Bricjapit. Prandaj, ata janë të gatshëm të punojnë për ditë e netë dhe madje për të penguar rrugën e dikujt. Në fund, ata përfundimisht do të kenë shumë para dhe famë. Por bricjapët nuk përdorin për të shpenzuar: ata punojnë kaq shumë për të kursyer gjithçka. Dhe gjithmonë duan të kenë më shumë.

Ujori
Ujori është gjithmonë i paimitueshëm. Nëse flasim për cilësitë e jashtme, atëherë nuk ka dyshim se ata janë më të mirë se kushdo tjetër, qofshin ato aftësi mendore, inteligjente, e kështu me radhë. Ujori duhet të hapë sytë dhe të shohë se çdo person është i bukur.

Peshqit
Peshqit janë ëndërrimtarë, ata jetojnë në botën e tyre. Ata ëndërrojnë për diçka sublime dhe harrojnë punët “tokësore”. Të tjerët mendojnë se janë dembelë, por peshqit nuk shqetësohen për budallallëqe.
 
Last edited by a moderator:
E kendeshme por me shume kombinim mashtrimesh !!
 
Nuk me pelqen te jem Briciapi, a mund ta ndryshoj?
 
Bricjapi
Lakmia është ves i Bricjapit. Prandaj, ata janë të gatshëm të punojnë për ditë e netë dhe madje për të penguar rrugën e dikujt. Në fund, ata përfundimisht do të kenë shumë para dhe famë. Por bricjapët nuk përdorin për të shpenzuar: ata punojnë kaq shumë për të kursyer gjithçka. Dhe gjithmonë duan të kenë më shumë.


Sa shum qe genjejne mo aman seshte e vertet : )

Per te punuar po, per te penguar dike tjeter jo!
 
Bricjapi...por ja kan.fut aq kot sa fjala kot hupt kuptimin e vet pa lidhje fare @Natta do e.kesh postu me.dite ...apo.sme pershtatet mua se jam shtatanik dmth bricjap me.zort
 
demiiii shum e vertet :p ?
 
Kjo tema qenka horror,mjer kujt i bjen me na duru se ja ka fut kot :p
 
Bricjap po ate pjesen e kursimit do ishte mire me e pas.
 
Ujori ??
 
Ujori
Ujori është gjithmonë i paimitueshëm. Nëse flasim për cilësitë e jashtme, atëherë nuk ka dyshim se ata janë më të mirë se kushdo tjetër, qofshin ato aftësi mendore, inteligjente, e kështu me radhë. Ujori duhet të hapë sytë dhe të shohë se çdo person është i bukur.

E cja ka fut porves kot ??
 
Qy .....çe un ë kështu ???
 
Po tashi varet a jan nfillim muji apo nfun muji kto bricjapet e horoskopit ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.