Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Lazanja me brokoli

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731

Lazanja me brokoli​


Aa003507 E01c 499b 9352 3cffb99b2146

lg.php


1 pako me petë të gatshme për lazanja
1 tufë qepë të njoma
500 gr brokoli
1 tufë kopër
100 gr djath gorgonxola
200 ml pana

Kripë
Piper i zi
100 gr djath kaçkavall

Për beshamelin
50 gr miell
50 gr gjalp
500 ml qumësht
Kripë
Arrë moskat

Qepët e njoma i presim në feta dhe i skuqim në vaj ulliri. Më pas shtojmë brokolin të ndarë në tufa të vogla, e skuqim dhe shtojmë pak ujë që të zbutet. Pasi është zbutur shtojmë djathin gorgonzola si dhe panën. I gatuajmë bashkë, shtojmë kopër, kripë dhe piper.
Përgatisim beshanelin duke skuqur ne gjalp miellin dhe më pas shtojmë qumështin pak e nga pas deri sa masa të trashet e të mos krijohen kokrriza. Në fund shtojmë kripën dhe arrën moskat.

Në tavë shtrojmë pak beshamel, vendosim një shtresë peta, mbushjen, peta, mbushje, deri sa të mbarojë mbushja dhe nga lart shrojmë beshamelin si dhe djathin kaçkavall. E pjekim në 200 gr për 40 minuta.
lg.php






"Balkanweb"
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.