Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

"Le Violon d'Ingres" , del në ankand fotoja me çmimin më të shtrenjtë në histori

Lina

NeTeDy.com ?
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Tet 30, 2020
Mesazhe
45,731
"Le Violon d'Ingres" , del në ankand fotoja me çmimin më të shtrenjtë në histori

Le Violon d'Ingres , del në ankand fotoja me çmimin


"Le Violon d'Ingres" e famshme e Man Ray pritet të hyjë histori si fotografia më e shtrenjtë bardh e zi, e shitur ndonjëherë në ankand.

Imazhi bardh e zi, i marrë në vitin 1924 nga artisti surrealist amerikan, e shndërron trupin e zhveshur të një gruaje në një violinë duke i mbivendosur imazhit tw saj vrimat ne formwn e F-sw mbi shpinën e saj.

Prodhimi origjinal i kryeveprës, i konsideruar gjerësisht si vepra më e famshme e Man Ray, pritet të arrijë midis 5-7 milion dollarë kur të dalë në ankand në Christie's në maj - vlerësimi më i lartë për një fotografi të vetme në historinë e ankandit, sipas në shtëpinë e ankandit.

Ray, i lindur në Emmanuel Radnitzky, jetoi nga viti 1890 deri në 1976. Ai ishte një anëtar kyç i lëvizjeve Dada dhe Surrealizmit dhe "Le Violon d'Ingres" i tij është vepra më e mirë që ofrohet nga koleksioni i Rosalind Gersten Jacobs dhe Melvin Jacobs, drejtuesit e shitjes me pakicë dhe koleksionistët e artit që kishin lidhje me qarqet surrealiste.


Gazeta shqip
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.