• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Leter drejtuar mesuesve nga nje i mbijetuar i kampve te perqendrimit

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Mesazhe
5,108
Vendndodhja
Tirana
I njeti genocid edhe sot me ne krye doktorr dhe njerez te kualifikuar.

Pas përfundimit të Luftës së dytë botërore, në një kamp përqendrimi , u gjet një letër drejtuar mësuesve:
“Të dashur mësues e profesorë, jam një i mbijetuar i një kampi përqendrimi. Sytë e mi kanë parë tmerre që asnjë njeri nuk duhet t'i shohë.
Dhoma gazi të ndërtuara nga inxhinierë të kualifikuar.
Fëmijë të helmuar nga mjekë të kualifikuar.

Të porsalindur të vrarë nga infermiere të kualifikuara.
Gra e fëmijë të vrarë e djegur nga njerëz të diplomuar.
Prandaj, kam dyshime të forta për sa i përket arsimimit.

Kërkesa ime është kjo: Ndihmojini nxënësit dhe studentët tuaj të bëhen humanë.
Puna juaj nuk duhet të prodhojë përbindësha të stërvitur apo ekspertë psikopatë.
Të lexuarit, të shkruarit dhe njohuritë matematikore do të jenë të vlefshme vetëm nëse i bëjnë bijtë tanë më humanë.

Huazur ne web.
 
Top