Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

LGBT? TABU APO ....Dicka qe duhet pranuar gjeresisht ne shoqerin shqiptare!!

Marrin se jane njerez. Po ja te adoptojne dhe nje vajze. Ti thone vajzes se tyre cili eshte babai dhe cili mamaja. Lerini keto civilizime por civilizohuni aty ku duhet.

Mos impono ku dhe pse dhe ne cfare duhet te civilozihet nje njeri pls. :)
 
Marrin se jane njerez. Po ja te adoptojne dhe nje vajze. Ti thone vajzes se tyre cili eshte babai dhe cili mamaja. Lerini keto civilizime por civilizohuni aty ku duhet.
po pse ,, kur nje femer dhe nje mashkull ADOPTOJN NJE FEMIJ,,, PRAP SKA NENE DHE BABA BILOGJIK ,,, PRA TI THUA TE JETOJM ME MIR ME NJE GENJESHTER SE NGJAN ME BUKUR ,,,
 
un po te jap argumenta sa te duash ,,,, HOMOSEKSUALET NUK JAN PEDOFIL,,, SE JU NGATERRONI TERMAT,,, Gay-t jan njerez qe kan te drejtat e veta dhe do sdo ti do i rrespektosh ndoshta dhe do ju sherbesh ndonjeher ne jeten tende,, sic un tjetri apo tjetri,,,,, MOS BEJ PARAGJYKIME NE KTE JET,, je thjesht kalimtar ,, shijoje dhe leri tjeret te kenaqin shfrenimet e tyre seksuale perderisa nuk te cenojn familjen dhe dinjitetin tend si mashkulll
Mos dil te tema e pedofilise sepse eshtte semundje dhe nuk po i mbron njeri pedofilet duke share geyt.
 
po pse ,, kur nje femer dhe nje mashkull ADOPTOJN NJE FEMIJ,,, PRAP SKA NENE DHE BABA BILOGJIK ,,, PRA TI THUA TE JETOJM ME MIR ME NJE GENJESHTER SE NGJAN ME BUKUR ,,,
Perfundimisht dorzohem! Forum te mbare.
 
DOREZOHESH se flisni pa argumenta,,,
Nje njeri i mencur di gjithmone kur duhet te heshte. Djalosh te sygjeroj qe temen ne fjale ta diskutosh jo vetem ne forum por dhe ne jeten tende reale. Te uroj me te mirat!
 
Nje njeri i mencur di gjithmone kur duhet te heshte. Djalosh te sygjeroj qe temen ne fjale ta diskutosh jo vetem ne forum por dhe ne jeten tende reale. Te uroj me te mirat!
un kte fenomen e has perdit ne jeten time,, ndaj dhe doja te dija mendimin tuaj,, por situata degjenroj pak ,, ska problem gjera qe ndodhin ,, ndonjeher jemi me impulsiv sec duhet ,, ne fund te fundit prap shok virtual mbetemi,,, ,,, nje pasdite te kendshme te uroj !
 
@Seyfert e kam dhene me kohe une qe ne fillim. Cdo kush e shikon ne aspekte te ndryshme. Un kam shoqeri qe i perkasin ktij minoriteri ne mund ta quaj keshtu dhe sinqerisht nuk e kuptoj pse behet e ter kjo gjellurdi per dicka qe ka egzistuar perhere. Nese do kapesh tek familja tradicionale si na e kan mesuar dhe paraqitur mer edhe ate anen ku nena rrihet ne syrin e femijes, ku prinderit biologjik torturojn ne menyre mizore gjakun e tyre etj etj. Eshte teme e gjere dhe me shume shtigje.
 
@Seyfert e kam dhene me kohe une qe ne fillim. Cdo kush e shikon ne aspekte te ndryshme. Un kam shoqeri qe i perkasin ktij minoriteri ne mund ta quaj keshtu dhe sinqerisht nuk e kuptoj pse behet e ter kjo gjellurdi per dicka qe ka egzistuar perhere. Nese do kapesh tek familja tradicionale si na e kan mesuar dhe paraqitur mer edhe ate anen ku nena rrihet ne syrin e femijes, ku prinderit biologjik torturojn ne menyre mizore gjakun e tyre etj etj. Eshte teme e gjere dhe me shume shtigje.
"Zot" duke mos u pajtuar me gey sdo te thote qe jam pro dhunes ne familje. Mos u hidh sa ne nje dege ne tjetren. Nese do te flasim per dhunen ne familje e bejme por ajo eshte teme tjeter. Ja si do te vinte ty po te merrje vesh qe partneri yt prej vitesh eshte dhe gey? Ju pajtoheni me gey kur i keni rreth jush por fakti qe sju vjen mire kur ben pjese ne jeten tuaj ju ben me te njejtin mendim si "ne".
 
Nese me ndodh ajo qe thua ti atehere paskam deshtuar une duke mos i lene hapesiren dhe besimin te jete i sinqerte me mua duke u nisur qe partnerin tim te ardhshem dua ta kem shokun me te mire. Po hy pak me thelle, si do vinte ty te vije nga puna dhe te gjeje ter bire te varur ne dush vetem e vetem sepse ishte gay?
Kjo esht nje tragjedi qe e kam perjetuar nga afer familjare. Nuk po hidhem nga nje dege ne nje dege por ka te beje me ate cfar shkruajte mesiper per familjen. Te thash esht teme me shume shtigje.
 
Nese me ndodh ajo qe thua ti atehere paskam deshtuar une duke mos i lene hapesiren dhe besimin te jete i sinqerte me mua duke u nisur qe partnerin tim te ardhshem dua ta kem shokun me te mire. Po hy pak me thelle, si do vinte ty te vije nga puna dhe te gjeje ter bire te varur ne dush vetem e vetem sepse ishte gay?
Kjo esht nje tragjedi qe e kam perjetuar nga afer familjare. Nuk po hidhem nga nje dege ne nje dege por ka te beje me ate cfar shkruajte mesiper per familjen. Te thash esht teme me shume shtigje.

Me thuaj cfare te ardhme kane njerzit gay? Cfare mendon ti se mendojne per te ardhmen? Mendojne vello? Mendojne per femijet e tyre? Nuk e di me sa lehtesi e pranoni kete gje qe nuk sjell jete, nuk ka te ardhme. Persa i perket tim biri une do mundohem ta edukoj si nje familjar i rregullt qe te ndjeke gjurmet e te atit edhe pse e di qe shoqeria do beje pjesen e vet dhe kjo e fundit e ka bere njerzimin kaq openmind.
 
@Seyfert nuk Po mundohem te te mbush ty apo dikujt tjeter mendjen ktu jo. Kam lexuar shume nga postimet e tua ktu ne forum disa prej tyre kan te bejne edhe me mjeksine. E kam thene edhe ne nje postim diku ktu nga fillimi. Nuk eshte dicka qe mesohet apo mund tja inkurajosh, detyrosh dikujt. Nuk eshte semundje. Njeriu lind me ate orientim seksual ose jo dhe ti pupthi hidhu se ndryshon dot :)
 
Sa seriozisht i qenkeni futur........
Mendimi im:njerez ne njerez ata/ato,
Por per femijet e mi nuk dodoja nje gje te till pooor e theksoj edhe nese ndodh un do jem gjithmon pran tyre sepse jan pjes e shpirtit tim, femija nuk hidhet cfar do qe te bej dashje padashje.
 
Alla shkodrance .. ju shofte rraca tyne i qit zoti faret tan ca jan
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.