Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Librat dhe autoret qe ju kane mbetur ne mendje?

Gjueetari i balonave e kam bler,pot akoma nuk e kam lexuar.
Faleminderit për sugjerimin.
Simfoni dhimbjesh nuk e kisha dëgjuar mē par, pooor më plq si subjekt dhe do ta kem edhe ktë.
Falemimderit!!
PS: Gjithmon kam menduar se je vajzë ?? nqs e ke vënë re të km bër disa ?kshu tek prpfili imm ???ngaq mendoja se je vjz ?
Ka lezet ka akoma vajza qe i behet qefi ti besh dhurate nji liber me proverba ?
 
Ka lezet ka akoma vajza qe i behet qefi ti besh dhurate nji liber me proverba ?
Ohh vërtet mua vetm libra të mē dhurojn i kam pasion, ps mē plq edhe lulet dhe çokllatat tjr gjē joo????
 
Gjueetari i balonave e kam bler,pot akoma nuk e kam lexuar.
Faleminderit për sugjerimin.
Simfoni dhimbjesh nuk e kisha dëgjuar mē par, pooor më plq si subjekt dhe do ta kem edhe ktë.
Falemimderit!!
PS: Gjithmon kam menduar se je vajzë ?? nqs e ke vënë re të km bër disa ?kshu tek prpfili imm ???ngaq mendoja se je vjz ?

Me pa rendesi eshte ajo e te menduarit c'jam. :)

Lexim te kendshem.
Me pelqen ideja qe je afer librit. :)

Kjo eshte gje e mire qe lexoj . :)
 
Me pa rendesi eshte ajo e te menduarit c'jam. :)

Lexim te kendshem.
Me pelqen ideja qe je afer librit. :)

Kjo eshte gje e mire qe lexoj . :)
Un bashk me nj miken time kemi shkruar një "libēr" libër ti themi ????poor që asht shum i lezetshem nuk di ku i kemi pasur gjith ato ide ??dhe pse ka mbet vetm në fletore ??.
Një fillim i trishtuar me një fund të lumtur"
??
 
Ohh vërtet mua vetm libra të mē dhurojn i kam pasion, ps mē plq edhe lulet dhe çokllatat tjr gjē joo????
Mos i do kto te gjitha mrena nai conte vari qimen louis vuitton ?
 
Me pa rendesi eshte ajo e te menduarit c'jam. :)

Lexim te kendshem.
Me pelqen ideja qe je afer librit. :)

Kjo eshte gje e mire qe lexoj . :)
Më fal por po shikoja në google për "Simfoni dhibjesh" dhe nuk po e gjeja, thsh të pyes nqs e ka aty ku blej gjithmonë.
I cilit autor është?!
Të shkruejta këtu sepse e km bërë që askush të mos më shkruaj pv ndaj?
 
Pregatit prekjen shpirtnore ,mos them deri ne lot. :)

Simfoni dhimbjesh ne femren afgane ku rrethanat,kultura gjithmone o godasin ate.
Nje liber qe s'do t'ia ndash syte e kur je duke ngrene,mos them qe e kur te shkeputesh nga ai do ta kesh mendjen atje deri sa ta mbarosh. :)
Miriam jetonte me nenen ku gjate gjithe femijerise me padurim priste vizitat e te atit qe e donte shume ajo. :)
Me pas nis nje Odise dhimbjesh,sakrificash. :(

Nqs do nje sugjerim te te radhes mos u ndal edhe merr Gjuetarin e Balonave nga i njejti autor. :)


Simfoni dhimbjesh ne femren afgane (e kam fjalen per librin 1000 diej vezullues),edhe jo per nje titull libri. :)
 
Simfoni dhimbjesh ne femren afgane (e kam fjalen per librin 1000 diej vezullues),edhe jo per nje titull libri. :)
Ahh kuptova, nuk e kam lexuar akoma,në fakt nk po lexoj romane tanii por librat e shkollës????????
Gjithsesi shum faleminderit për sugjerimet.
Unn të them lexoje 'Burrat që urrejn gratë"
Thjesht perl??
Por varet edhe nga këndvështrimi i gjithsecilit prej nesh, sepse diçka që më plq mua ndoshta nk të plq ty dhe e kundërta.?
Ika tani, gjithë tē mirat të uroj .
 
"Dashurite e medha nuk veshin fustan nuserie" Liber shume i bukur i autorit Mitsi Valaka"
"Ne cdo frymemarrje" Nicholas Sparks
 
"Burrat që urrejnë gratë" Nuk e di pse poor muaa më ka pëlqyer shummmmmmmmmmmm kam lexuar brënda ditës deri në 150 faqe libër që të rrëmben në botēn e tij do e kisha rielxuar sërish aq shum më ka pëlqyer ...
Ngjarjet janë shumm reale aq shummm jam përfshir tek ky libër saqë kam krijuar një karkter dhe një imazh për të gjithë personazhet,,, shummm simpati kam krijuar për Mikaelin gazetarin që punsohet.
Sinqerisht ndonjher më dukej sikur edhe unë isha aty dhe thoja poqese do ishaa unë do bëja ktë veprim me pak fjal....
Nuk kam fjalë për ktë libër..
Ju sugjeroj ta lexoni por mos u mërzisni në fillim të roamanit se duket pak boring por tek ajo "lulja"qē flitet në fillm për të zhvillohet e gjithë ngjarja.. supeeeeer libër ..
 
Ju sugjeroj ta lexoni por mos u mërzisni në fillim të roamanit se duket pak boring por tek ajo "lulja"qē flitet në fillm për të zhvillohet e gjithë ngjarja.. supeeeeer libër ..

Eh lulja lulja.... per ate lule jane plase luftera e sa jete te rinjsh kane ik per ate Lule
 
Titull libri eshte ky?
Krim e ndeshkim eshte titulli i romanit

Fjodor dostojevski. Leon tolstoi.... jane 2 nga autoret me te medhenj te letersise ruse
O super moderator @Passion
 
Krim e ndeshkim eshte titulli i romanit

Fjodor dostojevski. Leon tolstoi.... jane 2 nga autoret me te medhenj te letersise ruse
O super moderator @Passion
Qa thu more se me befasove.

E per c'ka flet ky krim e ndeshkim ?

Po te pres te ma analizosh
Ndoshta marr e un inisiativen ta lexoj. ;)

Po ku i di ti se jan me te medhenjt? ???
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.