Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Liverpoolit vs Real Madridit, Sipas jush, kush shpallet kampion i Evropës?

Kush do e fitoj Champion League

  • Real Madrid ?

    Votimi: 13 86.7%
  • Liverpool ?

    Votimi: 2 13.3%

  • Gjithsej votues
    15
  • Sondazhi u Mbyll .

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,967
Screenshot_17-13-780x439.jpg



Rrugët e Liverpoolit dhe Real Madridi drejt finales që zhvillohet në Francë kanë qenë disi të kundërta, pasi rivalë më të ashpër në grupe kishin ‘The Reds’, ndërsa Los Blancos në fazën e eliminimit.


Të dy kanë kapërcyer gjithçka para tyre dhe këtë të shtunë nga ora 21:00 do të luajnë lojën që të gjithë duan të luajnë.

Liverpool i Jurgen Klopp
Pak mund të gjesh gabime te Liverpooli në gjashtë ndeshjet e para, të vulosura me plot fitore. Ata mundën Milanin (3-2 dhe 1-2), Porton (1-5 dhe 2-0) dhe Atletico Madridin (2-3 dhe 2-0).
Me një goldallim +11, kandidaturën për titull e kishin vendosur që atëherë.
klopp-4.jpg

Pavarësisht kthesave, djemtë e Klopp arritën të mos rrëshqisnin më pas. Ndaj Interit morën një fitore 0-2, por humbën pastaj 1-0 në shtëpi, por kaluan tutje.
Benfica u dënua në Lisbonë , 1-3, dhe në ndeshjen e dytë luajtën 3-3, ku ishte ndeshje për argëtim për të gjithë. Pastaj radha ishte e Villarrealit, të cilët i mposhtën 2-0 në Anfield, ndërsa në La Cerámica hasën në probleme në pjesën e parë. Megjithatë, gjiganti evropian, Liverpool fitoi 3-2 në fund.

2.liverpool.jpg

Çelësi i skuadrës është futbolli dinamik. Arkitektët e ekipit janë Salah (tetë gola dhe pesë asistime) dhe Mané (pesë gola dhe një asistim).
Me Firminon që mbeti prapa pavarësisht pesë golave të tij, Luis Díaz (2 gola+1 asistim) bëri një paraqitje të fortë në fazën e fundit.
Real Madridi i Carlo Ancelottit

Faza e grupeve ishte më se e mirë për Real Madridin. Ata mundën Interin në Meazza (1-0) dhe shkëlqyen në Bernabeu (2-0), mposhtën Shakhtarin (0-5 dhe 2-1) dhe triumfuan ndaj Sheriff si msyafir (0-3), por ishin qesharakë në shtëpi ndaj kësaj skuadre me rezultat (1 -2).
Më pas, me afrimin e pranverës, filloi stina e mrekullive. Rikthim kundër PSG-së përkundër gjasave në Santiago Bernabéu, duke kaluar në çerekfinale.
1234681036-scaled.jpeg

Kundër Chelseat po ashtu ishte një fitore e madhe në çerekfinale, atë në kohën shtesë.
Në fund ishte Man City, ndeshja që e dërgoi në “Stade de France”, me Rodrygo që ishte në planin e heroit.
Real-Madrid-1-1.jpg

Benzema ka qenë i jashtëzakonshëm, ku ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë dy asistime. Po ashtu ai është ndihmuar edhye nga Vinicius, 3 gola dhe 7 asistime, dhe Rodrygo, 5 gola dhe 2 asistime. /Telegrafi/
 
ja fut Benzi nja 3 copa t'mira n'kajmak
 
vAllah edhe une kte mendje kam, Ama me qef Reali shkaku i Benzemes sepse ka dhen shum dhe ai tani duhet te marri dicka
Bale bale?
 
Si e doni parashikimin , thjesht kush ngre trofeun apo dhe rezultatin e sakte me gola ?! ?
 
Real madrid win-win …ka per ta lodh mendy ate salah neser….vini-benzema best double
Hala Madrid y nada mas ❤️❤️❤️
 
Ehe Ehe e une kshtu po mendoj ama nxuq duro se ihuuuuuuuuuuu Pike me Rrema shero shero ka per te dal neser
Mund dhe ta fitoj salah por ballon d’or ket vit garant benzema
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.