• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Makarona me aromë mesdheu

Hera

其他我
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
22,375
Vendndodhja
Zài tā de xīnlǐ
Makarona me aromë mesdheu

C2dcf9a1 2b49 4f76 884e A7f86c2e8244
Perberesit:

300 gr makarona fusilli
2 patëllxhane
2 speca të kuq
2 kunguj
2 domate
2 qepë
Vaj ulliri
Kripë
Nenexhik të freskët
Majdanoz
Kopër
Piper të zi
2 thelpinj hudhra
2 lugë uthull


Pergatitja:
Presim perimet në copëza me madhësi të njëjtë. I spërkasim me vaj ulliri dhe kripë dhe i pjekim për 30 minuta në furrë.

Ziejmë makaronat dhe ndërkohë përgatisim salcën duke trazuar vajin e ullirit rreth 4 lugë me uthull, kripën, piperin si dhe erëzat e freskëta të grira imët.

Bashkojmë makaronat me perimet e pjekura dhe u shtojmë salcën me erëza nga lart. Sipas dëshirës i servirim me djath kaçkavall ose të bardhë dhie nga lart."Balkanweb"
 

Opus

Singëll -Beqar 🤪
ANETAR ✓
Mesazhe
3,530
Makarona me aromë mesdheu

C2dcf9a1 2b49 4f76 884e A7f86c2e8244
Perberesit:

300 gr makarona fusilli
2 patëllxhane
2 speca të kuq
2 kunguj
2 domate
2 qepë
Vaj ulliri
Kripë
Nenexhik të freskët
Majdanoz
Kopër
Piper të zi
2 thelpinj hudhra
2 lugë uthull


Pergatitja:
Presim perimet në copëza me madhësi të njëjtë. I spërkasim me vaj ulliri dhe kripë dhe i pjekim për 30 minuta në furrë.

Ziejmë makaronat dhe ndërkohë përgatisim salcën duke trazuar vajin e ullirit rreth 4 lugë me uthull, kripën, piperin si dhe erëzat e freskëta të grira imët.

Bashkojmë makaronat me perimet e pjekura dhe u shtojmë salcën me erëza nga lart. Sipas dëshirës i servirim me djath kaçkavall ose të bardhë dhie nga lart."Balkanweb"
Eshte gati ? Te vi ?
 
Top