• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Makina dhe difektet e saj

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Mesazhe
5,103
Vendndodhja
Tirana
ateher ska faj mekaniku ktu por difekti se kushineta mocos ( e gomes ) mund ta filloj zhurmen nga momenti kur kalon ne uj ose del nga lavazhi se i hyn uji e thahet si kushinet se me or pune jan cdo pjes flm per konsultimin
Guzhunjeta e kishte pas, thyer ndonje zar ose thar, nuk lubrifikonte mire. Po ca kocidence e keqe, spo ia ndrrova kok zbari gomina, prishtet guzhunjeta. Tu e be te njejten pune dy here, po ashtu dhe pagesen dy here per te njejten hap pune. Po e habiteshme sa shume zhurm qe jepte.
 

CARLI

The_king 👑👑
ANETAR ✓
Mesazhe
1,481
Mosha
29
Vendndodhja
Uk. England birmingham
Guzhunjeta e kishte pas, thyer ndonje zar ose thar, nuk lubrifikonte mire. Po ca kocidence e keqe, spo ia ndrrova kok zbari gomina, prishtet guzhunjeta. Tu e be te njejten pune dy here, po ashtu dhe pagesen dy here per te njejten hap pune. Po e habiteshme sa shume zhurm qe jepte.
ben zhurm se mban peshen e shasis ndaj ndihet
 

CARLI

The_king 👑👑
ANETAR ✓
Mesazhe
1,481
Mosha
29
Vendndodhja
Uk. England birmingham
@XX001Y02B007 siguresat jan shum llojeshe si form po ashtu kan dhe nr e amperit dhe ngjyrat tregojn se kan nje kod pra e kuqja esht 20 amp sipas nr dhe ngjyres zevendesoi por e theksoj hiqi celsat nga kuadri se mund te demtosh cemtralinen flm qe pyete ✌✌
 

Albert

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
4,597
Meqe je mekanik dhe di per pjeset e kembimit, ku mund te gjej nje Valvul presioni nafte per nje Nissan Navara 2006?! Po ma gjete lire do te qeras me nje redbull😜😁
 

CARLI

The_king 👑👑
ANETAR ✓
Mesazhe
1,481
Mosha
29
Vendndodhja
Uk. England birmingham
@PaKu per cdo mercedes benz petrol ( benzine ) duhet impianti me programim dhe ket e ka vetem nje ne albania ne durres auto gas visi durres nese do nje instalim thujse 70% orgjinale vetem ky te kryn pun dhe nuk do kesh humbje fuqie cmimet nuk kan te bejn i mir apo jo e mira esht instalimi qe ti mos te kesh anomali se shum vuajn kur i kan instalu por duhet specialisti per ket instalim ne do tkesh jetgjatsi vetem visi ne dr te mbaron pun ✌✌
 

GLAUK

VIP
Nt2 V.I.P
Mesazhe
25,440
@PaKu per cdo mercedes benz petrol ( benzine ) duhet impianti me programim dhe ket e ka vetem nje ne albania ne durres auto gas visi durres nese do nje instalim thujse 70% orgjinale vetem ky te kryn pun dhe nuk do kesh humbje fuqie cmimet nuk kan te bejn i mir apo jo e mira esht instalimi qe ti mos te kesh anomali se shum vuajn kur i kan instalu por duhet specialisti per ket instalim ne do tkesh jetgjatsi vetem visi ne dr te mbaron pun ✌✌
Dmth ti po thua se keta qe flasin verdalle jo 800 jo 1200 e jo 1500 ja fusin kot?
 

GLAUK

VIP
Nt2 V.I.P
Mesazhe
25,440
Po esht thjesht ideja e njerzve nuk ka renci cmimi por jetgjatsia e mjetit fuqia se nje impiat jo i pershtatshem siell anomali probleme pa fund per mjetin tend
Passat B7 - Passat CC Nafte apo C Class Benzine Gaz 2012?
 

CARLI

The_king 👑👑
ANETAR ✓
Mesazhe
1,481
Mosha
29
Vendndodhja
Uk. England birmingham
Per te dyja modelet si diesel ( naft ) si per patrol ( benzin ) i ka te dyja impiantet per cdo lloj te vitit jo se dua un ta bej te famshem visin por i vlersoj punen dhe qualitetin qe arrin deri ne 70% thujse orgjinale 🤷‍♂️
Passat B7 - Passat CC Nafte apo C Class Benzine Gaz 2012?
 
Top