Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Makina dhe difektet e saja

SOMEONE

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
673
Pëlqime
540
Pikë
93
Mosha
28
Nese do te besh nje makin per shpejtesi dhe gara duhet me i rrit kuajt ne centralin me kompjuter dhe te hapesh turbon ne maksimum dhe te vesh interkuler te madh dhe me ftohje per makinat diesel
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
24,677
Pëlqime
30,842
Pikë
113
Location
?? & ??
Me sa shikoj un qenke i fiksu mas shpejtesis por nese ti kalon limitin e kuajve do kesh probleme me motorrin ose do te shkrihen pistonat ose do kaloj ne super xhiro qe dhe ta fikesh ti makinen ai nuk fiket deri sa te harxhoj vain e te bllokohet keshilla ime esht mos luj me kuajt se mund te psosh dhe aksident fatal ne shperthim nuk e di zoti qoft me ty te rujt ishalla
Vlla aspirimi natyral ta lejon ket gjo. Eshte nji cls ndr 111 une e kam pas ka 900 kuaj ajo eshte si motorr prz thjesht kam mundesi edhe pasionin se nuk do i kemi gjith jeten mundesit por kur jane pse mos me i bo qefin vetes jemi rrit fukarej vlla
 

SOMEONE

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
673
Pëlqime
540
Pikë
93
Mosha
28
Per makinat benzin mjafton te rrisesh kriteret e injektimit dhe raportit ajer benzin dhe i shton nje turbo elektrike ajo behet nje makin me kuaj shtes dhe shum agresive
 

SOMEONE

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
673
Pëlqime
540
Pikë
93
Mosha
28
Vlla aspirimi natyral ta lejon ket gjo. Eshte nji cls ndr 111 une e kam pas ka 900 kuaj ajo eshte si motorr prz thjesht kam mundesi edhe pasionin se nuk do i kemi gjith jeten mundesit por kur jane pse mos me i bo qefin vetes jemi rrit fukarej vlla
Te kuptoj por aspirimi natyral esht dhe i rrezikshem me mir ver metan ( nost ) dhe per 3 sec arrin ne adrenalinen tende
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
24,677
Pëlqime
30,842
Pikë
113
Location
?? & ??
Per makinat benzin mjafton te rrisesh kriteret e injektimit dhe raportit ajer benzin dhe i shton nje turbo elektrike ajo behet nje makin me kuaj shtes dhe shum agresive
Motorri rri me turbo nuk i bo dot gjo e shkatarron. Te msoj i truk mos tjua vjedhin makinat kurr 😋 une du 2 sekonda te mor renxhin e funit vlla me dash 😁
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
24,677
Pëlqime
30,842
Pikë
113
Location
?? & ??
Te kuptoj por aspirimi natyral esht dhe i rrezikshem me mir ver metan ( nost ) dhe per 3 sec arrin ne adrenalinen tende
Jo vlla une du motorr te fort me u shkeput jo me ik 400 nosi eshte me shku nga 310 330 po kshu se kam qef nejse vlla, me gjethen ca bohet ne ishull kriza molle mora vesh
 

SOMEONE

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
673
Pëlqime
540
Pikë
93
Mosha
28
Motorri rri me turbo nuk i bo dot gjo e shkatarron. Te msoj i truk mos tjua vjedhin makinat kurr 😋 une du 2 sekonda te mor renxhin e funit vlla me dash 😁
Nuk jam per ato gjera se dhe un di ti hap i zbatoj kur ti harron celsat ne makin dhe mbyllet e ske si ti marresh
 

SOMEONE

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
673
Pëlqime
540
Pikë
93
Mosha
28
Jo vlla une du motorr te fort me u shkeput jo me ik 400 nosi eshte me shku nga 310 330 po kshu se kam qef nejse vlla, me gjethen ca bohet ne ishull kriza molle mora vesh
Ateher mer avion re dhe bej shkeputje te shpejt
Ca ishulli se un jetoj ne uk
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
24,677
Pëlqime
30,842
Pikë
113
Location
?? & ??
Nuk jam per ato gjera se dhe un di ti hap i zbatoj kur ti harron celsat ne makin dhe mbyllet e ske si ti marresh
O vlla te nez rejnsin e funit per 2 sekonda ti thu me hap 😁

ju jap nji keshill posht timonit ka nji fishe elektronike qe futey makina kompjuter ate fishen shkoni te elktroauti hiqeni edhe rujeni ne shtepi se ju duhet kur ta shisni makinen sepse ta rrujn per 1 sek rejnsin e funit velarin mrom ndark e kerkonte pronari me çiri 😞
 

SOMEONE

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
673
Pëlqime
540
Pikë
93
Mosha
28
O vlla te nez rejnsin e funit per 2 sekonda ti thu me hap 😁

ju jap nji keshill posht timonit ka nji fishe elektronike qe futey makina kompjuter ate fishen shkoni te elktroauti hiqeni edhe rujeni ne shtepi se ju duhet kur ta shisni makinen sepse ta rrujn per 1 sek rejnsin e funit velarin mrom ndark e kerkonte pronari me çiri 😞
Po cme hyn ai sport mua pash zotin as qe sme intereson
 

Vinjol

Im the architet off my own destruction
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 19, 2020
Mesazhe
1,540
Pëlqime
1,752
Pikë
113
Mosha
36
Location
Fier
Motorri rri me turbo nuk i bo dot gjo e shkatarron. Te msoj i truk mos tjua vjedhin makinat kurr 😋 une du 2 sekonda te mor renxhin e funit vlla me dash 😁
Eh ca ban zanati i rinise
Per zotin dhe une 5 min me ore ne dore ti heq 2 kile
Tregtine e kam ne gjak.... cfare do lloj tregtie qofte ajo :)
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top