Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Makina dhe difektet e saja

ALDI_XHENERIKU

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
767
Pëlqime
627
Pikë
93
Kete dua te di dhe une. Para se ta çoja nuk e kisha kete problem 😓 fiks mbasi e mora nga mekaniku filloj me kete punim. Mos kan len ndonje gje pa shtrenguar. Nuk i kam shume bes mekanikeve ketu
zhurmen e ndien tek kembet apo jo se kjo verteton nese ka len dicka lir
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 2, 2020
Mesazhe
1,405
Pëlqime
1,431
Pikë
113
Location
Tirana
zhurmen e ndien tek kembet apo jo se kjo verteton nese ka len dicka lir
Sipas mekanikut qe po e ben tani, e ka fajin guzhunjeta makines qe ben ate zhurm. Zhurma ndjehej vec te nje krah dhe dukej sikur e kishte motorri. Inshallah e ka gjet tamam
 

ALDI_XHENERIKU

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
767
Pëlqime
627
Pikë
93
ateher ska faj mekaniku ktu por difekti se kushineta mocos ( e gomes ) mund ta filloj zhurmen nga momenti kur kalon ne uj ose del nga lavazhi se i hyn uji e thahet si kushinet se me or pune jan cdo pjes flm per konsultimin
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
26,258
Pëlqime
35,367
Pikë
113
Location
?? & ??
Difeketet e saja me lod🤣🤣🤣 nuk e di pse i rrjedh posht makines time kur rri nalut 😜
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Apr 18, 2018
Mesazhe
26,258
Pëlqime
35,367
Pikë
113
Location
?? & ??
O sameone po i lej komtaktkin tat mekanikut tim po ngeci kt me nai gjo te pysi ty 😜
 

Kamomili

Dejv
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 14, 2020
Mesazhe
156
Pëlqime
186
Pikë
43
Ca mka kerri im kur e nez bo zhurm
Se di nga ta coj.
 

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 2, 2020
Mesazhe
1,405
Pëlqime
1,431
Pikë
113
Location
Tirana
ateher ska faj mekaniku ktu por difekti se kushineta mocos ( e gomes ) mund ta filloj zhurmen nga momenti kur kalon ne uj ose del nga lavazhi se i hyn uji e thahet si kushinet se me or pune jan cdo pjes flm per konsultimin
Guzhunjeta e kishte pas, thyer ndonje zar ose thar, nuk lubrifikonte mire. Po ca kocidence e keqe, spo ia ndrrova kok zbari gomina, prishtet guzhunjeta. Tu e be te njejten pune dy here, po ashtu dhe pagesen dy here per te njejten hap pune. Po e habiteshme sa shume zhurm qe jepte.
 

ALDI_XHENERIKU

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 18, 2020
Mesazhe
767
Pëlqime
627
Pikë
93
Guzhunjeta e kishte pas, thyer ndonje zar ose thar, nuk lubrifikonte mire. Po ca kocidence e keqe, spo ia ndrrova kok zbari gomina, prishtet guzhunjeta. Tu e be te njejten pune dy here, po ashtu dhe pagesen dy here per te njejten hap pune. Po e habiteshme sa shume zhurm qe jepte.
ben zhurm se mban peshen e shasis ndaj ndihet
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top