Mali i shenjte i Tomorrit ia misteri qe qarkullon ne Nasa

Pansophia

Themelues i forumit NETEDY
Kontributor
Mesazhe
465
Një misteri i madh ka qarkulluar kohët e fundit në NASA, sipas një ish -punonjësi të këtij institucioni, i cili ka deklaruar në një ambient me miq të tij që në Shqipëri dhe me ekzaktësisht në malin e Tomorit ka ndodhur diçka e rëndësishme për NASA, sipas tij, aty ka mundësi të madhe që në brendësi të malit të ekzistoj një piramidë e madhe që në brendësi të saj përmban objekte misterioze. Sipas tij, satelitet e fuqishëm të NASA kanë zbuluar diçka të tmerrshme nga ai mal.
Sipas këtij ish- shkencëtari aty mund të ketë zanafillën jeta tokësore dhe fundin e njerëzimit njëkohësisht… vrojtimi që i është bërë me rreze nga sateliti ka treguar se materiali në atë mal nuk është tokësor. Me tej ai tregon se për shqiptaret ai është një vend i shenjtë dhe se aty kanë ndodh shumë mrekulli, gjë që tregon se aty ka diçka jashtë normales… dhe që ai material që është gjetur aty është shumë i mistershëm sepse mostrat që ka analizuar kanë nxjerr që ky material është i pa njohur deri tani.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Artin

VIP
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,274
A ka ndonjë burim të huaj për këtë lajm, ndonjë faqe?
 
Last edited:

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Kontributor
Mesazhe
14,872
Location
Space
Ky lajm ka vite qe qarkullon neper virtualitet.
Jam dyshues per vertetesine e tij.
 

Artin

VIP
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,274
Kjo eshte faqja nga e ke marre ti, por edhe ai qe e ka shkruar atje, nuk ka sjelle ndonje burim...
Shkrimi thote vetem "sipas nje ish punonjesi te Nasas"
 

Passion

Super Moderator
Staff member
SUPER MODERATOR
Mesazhe
10,069
Kjo eshte faqja nga e ke marre ti, por edhe ai qe e ka shkruar atje, nuk ka sjelle ndonje burim...
Shkrimi thote vetem "sipas nje ish punonjesi te Nasas"
Nje supozim hidhet se e Dodona eshte ne ate ane,por asgje s'eshte vertetuar.

Zet ka derdhur sakrifice per te,por ekzakt nuk i'a kuptoj versionin e tij. :)
 

Artin

VIP
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,274
Nje supozim hidhet se e Dodona eshte ne ate ane,por asgje s'eshte vertetuar.

Zet ka derdhur sakrifice per te,por ekzakt nuk i'a kuptoj versionin e tij. :)
Ka shume gjera qe dihen, por nuk mund te provohen/vertetohen...
Une vete jam i mendimit se Tomori eshte Dodona e lashte.
 

Passion

Super Moderator
Staff member
SUPER MODERATOR
Mesazhe
10,069
Ka shume gjera qe dihen, por nuk mund te provohen/vertetohen...
Une vete jam i mendimit se Tomori eshte Dodona e lashte.
Perderisa s'mund te vertetohen Artini
ngelet thjesht nje ide.
Me pelqen si ide edhe mua,por a mjafton?

Mban mend si e perceptonte Zet?
 

Artin

VIP
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,274
Keshtu eshte bota Passion.. edhe te vertetat e pavertetuara, edhe te vertetat me fakte false, jane pjese e kesaj bote. Po kur keto te fundit behen versione standarde, eshte e veshtire te kundershtohen. Ato mund te kundershtosh, po kush i beson?

Sa per ata që shkruajne, i vleresoj per mundimin dhe kohen qe harxhojne, por nuk pajtohem me shume gjera qe thone. Shumica nuk kane nje linje te qarte e te kuptueshme ne ato qe shkruajne.

Interneti nxjerr shume dijetare. Çdokush qe nuk ka njohuri ne nje fushe te caktuar, mund te hyje ne internet, te lexoje e grumbulloje aty 100 gb material, e pastaj te filloje te shkruaje neper forume. Por ne disa fusha, ne internet ka me shume genjeshtra se te verteta, keshtu qe njerezit behen lemsh dhe nuk dine se cfare te besojne. Si pasoje shkrimet e tyre jane te rremujshme dhe nuk kane nje linje te qartë.
 
Last edited:

CoVid-19 [ALB]

Top