Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mantra

U

Universal

Guest
Po patët vesh muzikalë, po patët zemër e cila mund ta kuptojë muzikën – dhe jo vetëm ta kuptojë, por edhe ta ndjejë – atëherë mantra ju ndihmon, meqë atëherë mund të bëheni një me ata tinguj të brendshëm dhe të lëvizni me ta, gjer tek shtresat gjithnjë e më subtile e më subtile. Pastaj vjen çasti kur tërë tingujt qetohen dhe mbetet vetëm tingulli universal.

Mantra është fjalë ose frazë e përdorur si objekt për meditim...
Pra, mantra është një mbështetje për meditim.

Qëllimi i praktikës së saj mund të jetë një përfitim fizik apo shpirtëror.


Burimi : explorerunivers.com
 
@Universal shume teme e bukur! urime! :)
E di nganjehere edhe "trishtimet" kane nje shije njohje me thellesine tone.(kam parasysh vidion me siper).
E kur prek fundin e saj,kupton qe ke prekur brendesine e emocionit te qenies tende, pastaj dale ngadale i falesh prape universit dhe vetvetes,thith energjin tende dhe "ringjallesh" .


 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.