Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

Sot festojmë 28 Nëntorin, Diten e Flamurit kombëtar, një datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin tonë. .

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mbërrin në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës ekuipazhi me katër austronautë

Lina

NeTeDy.com 🐾
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
24,511

Mbërrin në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës ekuipazhi me katër austronautë​


Cqmaawvqrq2febl4ucpslx 768x432


Një ekuipazh ndërkombëtar prej katër personash mbërriti në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), konfirmoi të enjten agjencia hapësinore amerikane NASA.

”Kapsula e ‘Crew Dragon Endeavour’ që mbante astronautët amerikanë Thomas Marshburn, Raja Chari dhe Kayla Barron dhe kolegun e tyre gjerman, Matthias Maurer u ankorua në stacionin hapësinor pas një udhëtimi afërsisht 20 orësh”, deklaroi NASA.
Katër astronautët u ngritën nga Kejp Kanaveral, në bregun qendror të Floridës të mërkurën në mbrëmje.

Ata i bashkohen astronautit të NASA-s Mark Vande Hei dhe kozmonautëve rusë Oleg Nowizki dhe Pyotr Dubrov, të cilët kanë qenë në ISS që nga prilli.

Maurer, i cili është pjesë e Agjencisë Evropiane të Hapësirës, është astronauti i 12-të gjerman në hapësirë.

51-vjeçari nga shteti i vogël perëndimor i Saarland është gjermani i parë në hapësirë në tre vjet.
Nisja e fundit fillimisht ishte planifikuar për fundjavën e fundit në tetor, por u vonua disa herë: fillimisht për shkak të motit, më pas për shkak të një problemi të vogël mjekësor me një nga anëtarët e ekuipazhit.


"Balkanweb"
 

Jupiter666

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 9, 2020
Mesazhe
3,072

Mbërrin në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës ekuipazhi me katër austronautë​


Cqmaawvqrq2febl4ucpslx 768x432


Një ekuipazh ndërkombëtar prej katër personash mbërriti në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), konfirmoi të enjten agjencia hapësinore amerikane NASA.

”Kapsula e ‘Crew Dragon Endeavour’ që mbante astronautët amerikanë Thomas Marshburn, Raja Chari dhe Kayla Barron dhe kolegun e tyre gjerman, Matthias Maurer u ankorua në stacionin hapësinor pas një udhëtimi afërsisht 20 orësh”, deklaroi NASA.
Katër astronautët u ngritën nga Kejp Kanaveral, në bregun qendror të Floridës të mërkurën në mbrëmje.

Ata i bashkohen astronautit të NASA-s Mark Vande Hei dhe kozmonautëve rusë Oleg Nowizki dhe Pyotr Dubrov, të cilët kanë qenë në ISS që nga prilli.

Maurer, i cili është pjesë e Agjencisë Evropiane të Hapësirës, është astronauti i 12-të gjerman në hapësirë.

51-vjeçari nga shteti i vogël perëndimor i Saarland është gjermani i parë në hapësirë në tre vjet.
Nisja e fundit fillimisht ishte planifikuar për fundjavën e fundit në tetor, por u vonua disa herë: fillimisht për shkak të motit, më pas për shkak të një problemi të vogël mjekësor me një nga anëtarët e ekuipazhit.


"Balkanweb"

per me lexu titullin kam ndrru tre pale syze… mezor lexohet
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja