• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

McLaren i kampionit të Formula 1 shitet për 1.8 milion euro

Alb

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
4,598
Mosha
18
Përveç të qenit kampion i Formula 1 dhe një nga drejtuesit më të mirë të gjeneratës së tij, Jenson Button është gjithashtu një shofer i pasionuar me një histori mbresëlënëse të pronësisë së makinave.

Në garazhin e tij një kohë kishin qëndruar Bugatti Veyron, Honda NSX, Nissan GT-R, Ferrari Enzo dhe McLaren P1, të cilat Button kishte vendosur t’i shesë. Hiper-automobili ka kaluar vetëm 887 kilometra dhe ka çmimin e shitjes 1.8 milion euro.

Ka ngjyrë gri “Grauschwartz”, dhe është i veshur me gri të zezë Alcantara dhe një mori elementësh të bërë nga fibra karboni. Jenson Button u zhvendos në Los Anxhelos, ku ai mori McLaren e tij të ri 675LT, duke zëvendësuar P1, i cili aktualisht është në shitje.

Nga zero deri në 100 km në orë arrin për 2.8 sekonda dhe shpejtësia maksimale është e kufizuar në 350 km/h. Vetëm 375 kopje janë prodhuar dhe është një nga makinat më ekskluzive të McLaren.

The post McLaren i kampionit të Formula 1 shitet për 1.8 milion euro appeared first on Lajmi i Fundit.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top