Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Me 3 yje Michelin, ja ku ndodhet restoranti më i mirë në botë

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,946
“Mirazur” në Francë është kurorëzuar si restoranti më i mirë në botë, në një ceremoni që zhvilluar në Singapor.

Ky restorant që ndodhet në Rivierën Franceze arriti të dalë i parë në kompeticionin e organizuar për “50 restorantet më të mirë në botë”.

“Mirazur” drejtohet nga një shef argjentinas dhe dallohet për pjatat e veçanta, të cilat furnizohen nga kopshti i restorantit.

Kjo ceremoni mbahet që prej vitit 2002 dhe konsiderohet si një nga rivalët e Yjeve Michelin, megjithatë disa ekspertë venë në dyshim metodologjinë e përdorur për listimin e restoranteve më të mirë në botë.

Lista e fituesve kalon në gjykimin e më shumë se 1000 ekspertëve të kulinarisë.

Në listën e këtij viti Spanja ka 3 restorante në 10-shen e parë, ndërsa Franca, Danimarka dhe Peruja nga 2.

Shefi argjentinas që drejton Mirazur, Mauro Colagreco deklaroi se ndihej sikur kishte kapur qiellin me marrjen e këtij çmimi.

Restoranti është hapur në vitin 2006 e deri tani ka fituar 3 yje Michelin.

1561579927376-300x170.jpg
http___cdn.cnn_.com_cnnnext_dam_assets_190626180009-mirazur-pigeon-super-tease-300x169.jpg


j.l./ dita

Shkruar nga: J L
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.