Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Më fal, të ngatërrova me njerëzit e mi

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,093
1633259761681.png


Arabët, kur kishin ahengje për raste të gëzimeve familjare, u ndanin mysafirëve copa mishi të mbështjella në bukë.

Nëse vërente nikoqiri se numri i mysafirëve është më i madh se copat e mishit ose kishte frikë se nuk do të arrinte mishi, mbështillte një copë buke me bukë (pa mish) dhe këto ua jepte më të afërmve dhe më të dashurve, për të cilët e dinte se do t'ia ruajnë sekretin, në mënyrë që ta kursejë mishin për më të largëtit dhe të huajt.

Një ditë një arab kishte një gosti dhe u ndau copa buke pa mish disa të afërmve dhe miqve të afërt, për të cilët kishte mendim të mirë.

Ata filluan ta hanë atë që u ishte dhënë, sikur të ishin duke ngrënë mish. Mirëpo, njëri e thirri nikoqirin duke thënë: "O Filan! Ma ke dhënë bukën pa mish."

Ai i tha: "Më fal! Haku yt është tek unë. Të ngatërrova me njerëzit e mi."
Sa shpesh jemi mashtruar me disa njerëz, që i kemi menduar se janë tanët dhe do të na e ruajnë sekretin dhe nderin dhe kemi menduar se na e mbrojnë shpinën...

Kini kujdes se kujt i ndani bukë pa mish!!!



E huazuar ...
 
Nganjeher disa gjera duhet ti fshehim edhe nga vetja jone .
 
Nganjeher disa gjera duhet ti fshehim edhe nga vetja jone .

Sepse as vetes tone s'i besojme ne ca situata, sidomos ne ato me t'cilat s'jemi sprovuar
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia
View attachment 120994


Arabët, kur kishin ahengje për raste të gëzimeve familjare, u ndanin mysafirëve copa mishi të mbështjella në bukë.

Nëse vërente nikoqiri se numri i mysafirëve është më i madh se copat e mishit ose kishte frikë se nuk do të arrinte mishi, mbështillte një copë buke me bukë (pa mish) dhe këto ua jepte më të afërmve dhe më të dashurve, për të cilët e dinte se do t'ia ruajnë sekretin, në mënyrë që ta kursejë mishin për më të largëtit dhe të huajt.

Një ditë një arab kishte një gosti dhe u ndau copa buke pa mish disa të afërmve dhe miqve të afërt, për të cilët kishte mendim të mirë.

Ata filluan ta hanë atë që u ishte dhënë, sikur të ishin duke ngrënë mish. Mirëpo, njëri e thirri nikoqirin duke thënë: "O Filan! Ma ke dhënë bukën pa mish."

Ai i tha: "Më fal! Haku yt është tek unë. Të ngatërrova me njerëzit e mi."
Sa shpesh jemi mashtruar me disa njerëz, që i kemi menduar se janë tanët dhe do të na e ruajnë sekretin dhe nderin dhe kemi menduar se na e mbrojnë shpinën...

Kini kujdes se kujt i ndani bukë pa mish!!!



E huazuar ...
Sa e vertet kjo gje!
Dhe fjalia haku yt tek une!
Por gjithnje bota eshte me rrota!
 
View attachment 120994


Arabët, kur kishin ahengje për raste të gëzimeve familjare, u ndanin mysafirëve copa mishi të mbështjella në bukë.

Nëse vërente nikoqiri se numri i mysafirëve është më i madh se copat e mishit ose kishte frikë se nuk do të arrinte mishi, mbështillte një copë buke me bukë (pa mish) dhe këto ua jepte më të afërmve dhe më të dashurve, për të cilët e dinte se do t'ia ruajnë sekretin, në mënyrë që ta kursejë mishin për më të largëtit dhe të huajt.

Një ditë një arab kishte një gosti dhe u ndau copa buke pa mish disa të afërmve dhe miqve të afërt, për të cilët kishte mendim të mirë.

Ata filluan ta hanë atë që u ishte dhënë, sikur të ishin duke ngrënë mish. Mirëpo, njëri e thirri nikoqirin duke thënë: "O Filan! Ma ke dhënë bukën pa mish."

Ai i tha: "Më fal! Haku yt është tek unë. Të ngatërrova me njerëzit e mi."
Sa shpesh jemi mashtruar me disa njerëz, që i kemi menduar se janë tanët dhe do të na e ruajnë sekretin dhe nderin dhe kemi menduar se na e mbrojnë shpinën...

Kini kujdes se kujt i ndani bukë pa mish!!!



E huazuar ...
??????
 
Sepse as vetes tone s'i besojme ne ca situata, sidomos ne ato me t'cilat s'jemi sprovuar
Pikërisht këtu qëndron e gjitha, duke besuar veten në gjykimin e drejtë të miqëve. E mira është se të hapen sytë herën tjetër!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.