• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Mendime çasti

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,157
OVAL
nuk ia vlen të luftoj më, e dashur,
jam lodhur ...është e kotë,
katrore është kjo botë
dhe unë jam oval...
ata kanë fytyrë katrore
gojë katrore
nofulla katrore
sy katrorë
veshë katrorë
mendje katrore
zemër katrore
shpirt katror
katran katror
qelia perfekte ku vetja i burgos
ringu ku vetveten luftojnë
sirtari ku struken
altari ku mbrohen
katrorë njësoj
sa herë që guxojnë
mëtojnë
rrezikojnë
t’u aviten gjĂ«rave ovale...
nuk janë njerëz, por ndërtesa;;;
janë me kate...
krenarinë për çati
nën të egoizmi
mburrja
zilia
arroganca
verbëria
egërsia
japin me qira dhoma pa mure
dhe kati përdhes eshte shpirti i tyre
i pangopur, gjithnjë në etje,
i pershtatur për dyqan çikërrimash...
i shkruajnë vetes letra dashurie
dhe firmosin dënime me vdekje...
është botë katrore, e dashur,
dhe unë jam oval
betejat e tyre të paluftuara i lë
oval si lot pa qerpik
qĂ« s’dihet kush e derdhi pĂ«r kĂ«...

Artangjyzelhasani
 

MaYaDa

Don't touch...
VIP i Forumit
Mesazhe
4,080
Cdo dite eshte nje sfide ne vetvete,ku duhet te perballesh me njerez te ndryshem me tipare te ndryshme e me karaktere te ndryshem,ne fund te dites atehere kur muzgu dhe qetesia te pushton te duhet te besh bilancimin...se kush arriti te te beje te buzeqeshesh,kush te nervozoi,e kush ti mbushi syte me lot!
Te pakten ji mirenjohes ndaj atyre qe per buzeqeshjen tende do kthenin tere boten permbys!
 

Tip

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
314
...se di pse pikellohemi ose friksohemi kur humbin dicka apo dike, nderko qe asgje ska qen, nuk esht, dhe sdo te jet kurr e jona.
 

Jetmira

Anëtare forumi
Princesha Forumit
Mesazhe
1,928
Mosha
23
Mos e lëndoni kurrë një person të shenjës gaforre.
Nuk është hakmarrës/e,por do t'ju largoj përgjithmonë nga jeta tij/saj.
E kur një gaforre të largon nga jeta vet,nuk ka asnjë shanc të kthehesh më me të.
 

molecule

Account closed
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,757
Location
127.0.0.1
Sa dua te shkruaj ne kto momente por mka zen nje biçim gripi e po e le per nje here tjeter....
 

Dorina

Kf Kukēsi
VIP i Forumit
Moderator/e
Mesazhe
10,099
Mosha
26
Location
Tiranë
"Po prezantohem : Jam Heshtja !

Ju lutem ! Më lejoni njëherë të vetme të marr fjalën .
E di qĂ« Ă«shtĂ« paradoksale tĂ« flasi heshtja . ËshtĂ« kundĂ«r karakterit tim tĂ« trembur dhe tĂ« rezervuar .
Por e ndjej të nevojshme të flas : Ju njerëzit nuk më njihni mjaftueshëm
Pra , ja diçka rreth meje .
... Ndërkohë rrënjët e mia të origjinës janë shumë fisnike .
Përpara se bota të ishte , kudo mbretëronte Heshtja. Nuk ishte një heshtje e zbrazët , jo , por , një heshtje e tejmbushur .
Aq e tejmbushur sa , një fjalë e folur brenda meje , bëri gjithçka .
Por , më pas , mu desh të laja hesapet me një thikë të padukshme , që më preu përbrenda : Zhurmën!
E pra ,më lejoni t'jua them shpejt : Nuk e imagjinoni çfarë humbisni duke më lënduar ! Zhurma nuk ju ndihmon kurrë , ndërsa unë po !
Unë jam një ofiçinë , në të cilën fabrikohen idetë më të thella ,ku ndërtohen fjalë që bëjnë të lëvizi diçka ...
Unë jam si veza e gardelinës :Shijuese e të kënduarit dhe e të fluturuarit . Simpatike apo jo ?
Unë shënoj momentet më të bukura të jetës :atë të nëntë muajve , të përkëdheljeve , të shikimittë të dashuruarve .
Shënoj edhe momente të rënda : , dhimbje , vuajtje , vdekje ,..
Jo , nuk po vlerësoj vetveten , thjesht po themtë vërtetën .
Ngjitëm në lartësitë ku shqiponjat ndërtojnë foletë . Zbres në thellësitë e oqeaneve . Unë numëroj yjet ...
Dhuroj momente paqje , çudira , mrekulli !
Unë jam rruga që të çon nëvendin e shpirtit .
Më falni nëse ju ndërpreva zhurmat dhe bisedat ! Por ,përpara se t'ju lë , më lejoni të përmbledh gjithçka në katër fjalë :
MĂ« mbroni dhe do t'ju mbroj !
MĂ« shijoni dhe do fitoni !
Nga Aleati juaj i parë : Heshtja...".
 
Top