• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Mendime çasti

Piano

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,228
Likes
825
E dua ate ecjen neper pyejt e pa prekur .
Teksa ecja shkakton thyerje te shkarpave te vogla ,duke degjuar duetet e zogjve qe pasojne njeri pas tjetrit,qe sigurte ato duete lindin nga simpatia e njeri me tjetrin,e kur nje cicerime zgjat me shume eshte e sigurte qe eshte e mashkullit zog qe perpiqet te joshe ate qe pelqen.
Aty ku dielli can me rrezet e tij nepermjet degeve te pemeve,e te vjen sikur do te te ndricoje e ngrohe shpirtin.
Ate ndjesi qetesie ma dhuron vec pyejt me druret gjigande. :)
E dua natyren, :)
 

Piano

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,228
Likes
825
Me lodhin ato ceremonite martesore ku shoh nje tufe te deshperuarish qe nderrohen nga dy a tre here me veshjen e tyre per nje periudhe kohore jo me shume se 5 ore,me ca pllaq plluqe plot dashamiresi,ku sapo ulen ne tryeza fillojne e pergojojne secilin qe u kap syri,duke u perpjek te mesojne se c'ben,ku rri,ku punon,madje nqs eshte e mundur te dijne se a kan te dashura,apo te dashur,qe e kane me thebesoret.
Burra qe kercejne valle me ritme te larta,qe tunden sikur e vete e kuptojne qe jan bllof,e pa shije ate qe bejne.


C'krize quhet ky lloj reflektimi i imi ,si gjykues i ftohte,deri diku i ashper?:unsure::eek::rolleyes:
 

Senseo

Anëtare forumi
Princesha Forumit
Mesazhe
8,153
Likes
5,801
Me lodhin ato ceremonite martesore ku shoh nje tufe te deshperuarish qe nderrohen nga dy a tre here me veshjen e tyre per nje periudhe kohore jo me shume se 5 ore,me ca pllaq plluqe plot dashamiresi,ku sapo ulen ne tryeza fillojne e pergojojne secilin qe u kap syri,duke u perpjek te mesojne se c'ben,ku rri,ku punon,madje nqs eshte e mundur te dijne se a kan te dashura,apo te dashur,qe e kane me thebesoret.
Burra qe kercejne valle me ritme te larta,qe tunden sikur e vete e kuptojne qe jan bllof,e pa shije ate qe bejne.


C'krize quhet ky lloj reflektimi i imi ,si gjykues i ftohte,deri diku i ashper?:unsure::eek::rolleyes:

Une do thoja qe ke perjetuar shume ceremoni martesore dhe te kan ardh maj hunes :p
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
17,221
Likes
16,208
Age
26
Location
Tiranë
- Ky eshte sekreti i jetes : Lopa nuk jep qumesht.
- Cfare thua? - pyeti me mosbesim djaloshi.
- Ate qe degjove, bir : Lopa nuk jep qumesht, duhet ta mjelesh. Duhet te cohesh ne 4 te mengjesit, te shkosh ne fushe, te ecesh neper vathet plot me jashteqitje, te lidhesh bishtin dhe kembet e lopes, te ulesh ne stol, vendosesh koven dhe te besh levizjet e duhura!
Ky eshte sekreti i jetes. Lopa, dhia ose sforcohesh ose nuk japin qumesht. I urdheron...ose nuk ka qumesht.
Eshte nje gjenerate e tere qe mendon se lopet JAPIN qumesht. Qe gjerat jane automatike dhe falas : deshiroj, kerkoj dhe marr.
Lumturia eshte rezultat i sforcimit.
Mungesa e sforcimit gjeneron zgjenjim.
 

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
3,821
Likes
4,791
Per nji cast me dnali zemra ishee tiiiiii

Mkujton piro cakon
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
17,221
Likes
16,208
Age
26
Location
Tiranë
A është e lejuar të të marrë malli për dikënd që s’e merr malli për ty në kthim...?!
 

Sn1ckers

t'sheqeros
I Rregjistruar/e
Mesazhe
392
Likes
568
Location
...
- Ky eshte sekreti i jetes : Lopa nuk jep qumesht.
- Cfare thua? - pyeti me mosbesim djaloshi.
- Ate qe degjove, bir : Lopa nuk jep qumesht, duhet ta mjelesh. Duhet te cohesh ne 4 te mengjesit, te shkosh ne fushe, te ecesh neper vathet plot me jashteqitje, te lidhesh bishtin dhe kembet e lopes, te ulesh ne stol, vendosesh koven dhe te besh levizjet e duhura!
Ky eshte sekreti i jetes. Lopa, dhia ose sforcohesh ose nuk japin qumesht. I urdheron...ose nuk ka qumesht.
Eshte nje gjenerate e tere qe mendon se lopet JAPIN qumesht. Qe gjerat jane automatike dhe falas : deshiroj, kerkoj dhe marr.
Lumturia eshte rezultat i sforcimit.
Mungesa e sforcimit gjeneron zgjenjim.
lale i gjo smora vesh ktu un sheqere

tashi kjo o me qen rob i lumtun a mos jena tu msu ktu lale se me qen i lumtun o ne egoizem
se tashi lale me ja lidh kto gjojna lopes smenoj se lopa o e lumtun i bi lale qi me mor cere te duhet pavarsist nese ta japin a jo

amon ere sa i thellt po mduket vetja
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
17,221
Likes
16,208
Age
26
Location
Tiranë
lale i gjo smora vesh ktu un sheqere

tashi kjo o me qen rob i lumtun a mos jena tu msu ktu lale se me qen i lumtun o ne egoizem
se tashi lale me ja lidh kto gjojna lopes smenoj se lopa o e lumtun i bi lale qi me mor cere te duhet pavarsist nese ta japin a jo

amon ere sa i thellt po mduket vetja
Spo të citoj më shumë se besoj e ke kap thelbin :p
Jo për gjo por ka tbojë me lopëra e dhia(llazi):p
 

Ai_Tipi

My Life My Rules
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,329
Likes
3,825
Location
?? & ??
“Do të doja të të tregoja, kur je vetëm apo në errësirë, dritën e mrekullueshme të qenies tënde”
 

Ai_Tipi

My Life My Rules
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,329
Likes
3,825
Location
?? & ??
Për sa i përket martesës ose beqarisë, vendos vetë, o njeri, por ta dish mirë se ke për t’u penduar.