• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Mendime çasti

Alexandra

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,343
Para disa ditëve po mendoja për botën pa mua. Bota vazhdon më tutje dhe e bën atë që bën tani. Ndërsa unë nuk jam. Sa çuditshëm! Paramendojeni, kamioni për plehra vjen për t'i mbledhë plehrat, ndërsa unë nuk jam. Ose gazetat e hedhura para shtëpisë, ndërsa unë nuk jam për t’i marrë ato. E pamundur! Dhe më keq, kur kalon një kohë pas vdekjes time, atëherë në të vërtetë njerëzit do të më zbulojnë mua. Të gjithë ata që më urrenin ose më frikësoheshin përderisa isha gjallë, do të më përqafojnë. Në të gjitha anët do të jenë fjalët e mia. Do të jetë e tmerrshme. Për jetën time do të xhirojnë film. Do të më përfaqësojnë shumë më të fortë dhe më të talentuar se sa që jam. Shumë më shumë. Njerëzia i hiperbolizon të gjithë: heronjtë e saj, armiqtë e saj, domethënien e saj.
-"Bastardë!" - E tani ndjehem më mirë. -"Rracë njerëzish e mallkuar!" - Eh, tani u bëra më mirë.

~Bukowski~

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,954
Më mirë të kesh një zemër pa fjalë sesa të thuash fjalë pa zemër!

Vinjol

Vergees es nie....
VIP i Forumit
Mesazhe
4,229
Nese do te kishe mundesine te shikoje veten me syte e mij...... atehere do e kuptoje se cfare ndiej une per ty......

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,954
Nëna është premtimi që zoti të ka bërë se nuk do jesh kurrë vetëm.

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,954
FB_IMG_1539797217544.jpg

‘Ku duhet ta përdor parfumin?’ - pyeti një vajzë e re.
‘Kudo ku do të të puthin”

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,954
Unë nuk e di si , ke aq fuqi...
Që veç me një fjalë ma ngre shpirtin peshë,
E unë kthehem në jetë !
Veç me një buzëqeshje më bën kaq të lumtur, ndjej dhe unë si ti, rehatinë e ditëve të paqta , që janë të rralla për dy njerëz si ne, të trazuar shpesh nga dallgë ndjenjash mister, nga pasione dhe deshira të fshehta...
Po kur ti qesh , qesh dhe qënia ime.
Unë nuk e di si, në ata sytë e tu më është shfaqur si film , një botë e bukur , një stinë kaq e kërkuar , mix mendimesh fantazi...
Unë nuk e di, si mund të të shoh edhe një herë dhe mos të vrapoj për të të përqafuar...
Unë nuk e di si arrite të më puthësh ...shpirtin , dhe unë kaq e vogël mundem të mbaj peshë kaq shumë dashuri...
Unë nuk e di si , kjo Tokë ...
na mban të dy, kaq afër dhe kaq larg !