Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Mendime, kritika dhe sygjerime rreth chatit!

Status
Not open for further replies.

miku

Chatoshqip.com
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 15, 2017
Mesazhe
310
Pëlqime
640
Pikë
93
Mosha
38
Location
Albania
Website
chatoshqip.com
@Guns_N_Roses normal qe do dali direkt kushdo qe perdor dhe perserit sharje te tilla pasi kemi vendosur Filtra per mbrojtjen e perdoruesve ndaj sharjeve.
Ne kete rast Filtri na informon ne Status kur dikush e tepron me sharjet, dhe automatikisht detyrohemi ta ndjekim jasht, kjo nuk do te thote se lexohen privatet haha :D .
Thjesht lexohet ndonje Fjale Ofenduese apo Sharje dhe jo i gjithe bisedimi i privatit.
Tani kuptova pse thoni qe lexohet privati haha sorry qe qesh :)
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Ore sharja ishte ne privat...aty slexon dot ne menyre absolute osht privacy :) jo reality show...glined permanent ishte me inat dhe aspak brenda rregullave don sdon ti ta pranosh o thyrje privacie e dikujt tjeter
 

Juno

OFF
Kontributor
Regjistruar më
Jul 25, 2017
Mesazhe
17,700
Pëlqime
18,945
Pikë
113
Mosha
36
Location
Space
@Guns_N_Roses ajo qe thua ti nuk eshte lexim i privatesise por filtra per fjale qe vihen ne spamfilter qe kap vetem fjalen e vendosur dhe jo gjithe biseden.
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Ore fare..gjersa biseda ka ndodh ne privat te sikujt tjeter ne bisede te dy personave tjere o thyrje privacie kaq
 

miku

Chatoshqip.com
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 15, 2017
Mesazhe
310
Pëlqime
640
Pikë
93
Mosha
38
Location
Albania
Website
chatoshqip.com
Ore sharja ishte ne privat...aty slexon dot ne menyre absolute osht privacy :) jo reality show...glined permanent ishte me inat dhe aspak brenda rregullave don sdon ti ta pranosh o thyrje privacie e dikujt tjeter
Ke nje fare te drejte ketu se edhe pse esht sharje privat, edhe pse keshillojme perdoruesit te bejne ignore ne keto raste, perseri nuk mund te durojme rastet e perseritura nga personat e njejte qe e tejkalojne kete "norme" le ta quajme. :)
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Uun e shava ne privat per tw pa reagimin e, ti..se se rruj fort e kam sha e ne main..por te bind ju qe rregullat I thyni vet se pari e kerkoni userit perfeksion
 

MrCool

Banned.
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,936
Pëlqime
5,980
Pikë
113
Location
Struge
@miku qe te vertetosh...sigurin e privatsis duhet ber sic e bera un kir ishte ai karabushi online... shkruaj ne prv dikujt barabush fisderr e direkt permanent...kjo o e gjitha...lexohen e perfitoni nga acc sado qe osht ofendim osht bo ne privat e para e dyta ishte per ti vertetu asaja qe po komunikonim se lexohen e boll derrci merrci ndoshta ti personalisht jo por tjert po se kan lidh jeten me tastieren..peace
Kur permend nick te dikujt nga shefat, i del ne spam komplet fjalia, me sa c'di une..

Dhe per ta vertetu kete, shava tre here ne pv te @Perseus njerin duke i thon kokpredh... Dhe pauuuuu zline :p
 

miku

Chatoshqip.com
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 15, 2017
Mesazhe
310
Pëlqime
640
Pikë
93
Mosha
38
Location
Albania
Website
chatoshqip.com
Une qe tentova te hap nje teme te tille e dija mjaft mire se do merrja pergjigje qe mund te mos pelqehen nga NE si staf.
Megjithate, normale qe "Kritikat" e gjithe pjesemarresve do perdoren ne favor te permirsimit te ketij chati.
Une e kuptoj se cfare do te thuash me shembullin me lart, por me provokime te tilla... nuk ka si te reagojne ndryshe IRCOp-at :)
Ju kerkoni te mos reagojme nga sharjet qe leshoni kunder nesh? Qe ta kuptoj kete gje une?
Se mesa duket u larguam shume nga "Leximi i bisedave private" dhe tani po dalim tek "Provokimet Personale"
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Atehere pse kur ju si staf shani femrat si ka bo ky fisderri kundrejt ledia me fis e farefis smerni masa por e kaluat ne ofendim privati? E shikon qe osht faji juaj jo userave :)
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Te thash un sjam.ktu te ndaj tokat por vec doja te thoja qe si staf jeni shum keq...personalisht sme han fare se vitet e mia te, chatit kan ik..e bej e pa te tashi por qe sdini mirsjellje sdini komunikimin e keni zero
 

miku

Chatoshqip.com
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jul 15, 2017
Mesazhe
310
Pëlqime
640
Pikë
93
Mosha
38
Location
Albania
Website
chatoshqip.com
Atehere pse kur ju si staf shani femrat si ka bo ky fisderri kundrejt ledia me fis e farefis smerni masa por e kaluat ne ofendim privati? E shikon qe osht faji juaj jo userave :)
Guns_N_Roses , fillimisht do te lutesha te mos perdorje ofendime/sharje sepse humbet vleren e duhur si pyetja poashtu dhe pergjigja.
Dhe je drejtuar ne shumes duke thene "JU", nuk e kemi zakon te shajme femrat, mos u trego kaq i padrejt.
Dhe qe ti pergjigjem pyetjes tende...

sepse ne kete rast "celesi" i komunikimit eshte durimi, gjakftohtesia dhe pjekuria, qe fatkeqsisht shpesh humbet pasi te dyja palet, nga njera ane me te drejt kerkojne drejtesine, dhe nga ana tjeter e kerkojne kete drejtesi me menyre te dhunshme dhe banale.
Nuk dua te "lehtesoj" fajet e asnjeres ane, pasi kuptohet qe ne gjaknxehtesi e siper humbet llogjika.
Nuk mund te flas me teper per kete teme ketu pasi eshte nje teme e "brishte" dhe nuk do doja te "rreshkasim" nga thelbi kryesor i titullit qe mbart kjo teme.
Por me gjith qef mund te pergjigjem ne ndonje teme te re, apostafat per kete ceshtje, qe natyrisht eshte diskutuar dhe brenda stafit opers, dhe natyrisht jane marre masat qe mos te perseriten me keto reagime nga ana e stafit.
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Aha ok e.leme..jan marr masat qe tbejm I vesh qorr e I sy shurdh...skasesi..e lash skomentoj me..ma boj hallall pp sic te thash kur behet fjal ke nje mashkull qe shan nje femer e per me.teper kur ka dal vullnetat me vu rregull e tsillet me keq fmit..e masa osht ishalla sperseritet me...sorry qe qenkam zgjat dhe aq...sa per tdundit her se ben burre veprimi... :)
 
Last edited by a moderator:

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
U dashka kuptu qe kur nje user shan nje te stafit duhen mar masat emergjente edhe pse ne prv ndersa kur nje staff shan nje user u dashka thjesht kritikuar qe mos ta boj mo...sjam I zoti me fjal tmdhoja ma moho shkolla po o nji fjale per ket situat...ju si dini me shum gjejeni e thuajeni...
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Ah po si ka mundsi qe kur shan fis e farefis staffi si kapka fjalet spami :) per ju tjeret por vec kur useri e ben
 

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 10, 2018
Mesazhe
1,294
Pëlqime
1,728
Pikë
113
Naten..vllai ma bo hallall asgje personale...ishte thjesht kurjozitet jeni gjith njelloj apo me kokrra...por grosha nvorbull njelloj zien...
 

Jorina`

be yourself everyone else is already taken
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 17, 2018
Mesazhe
1,089
Pëlqime
1,250
Pikë
113
Location
Zürich
Ja mshtes menimin parafolsit, problemi eshte se disa persona te caktuar jo vec user por shumica prej tyre jan gjasme ne ”detyre“ dalin ofendojn user bejn si killera dhe pastaj i hidhet faji userit!
Mirpo kur nuk je i afte me menaxhu nje user atehere terhiqu nga detyra ose ri si skuth me acces ze ndonje dashnore por mos i pengo tjeret ne punen e tyre!
Shume here jan cenuar Familjet ktu jo vetem ne chat, madje edhe Fmije nga disa pedo te caktuar qe nuk dua te premendi emra se me flliqet edhe celulari me emrat e tyre te ndyre dhe kto persona vazhdojn bejn si Trima duke mos u mar asnje mas per ato sepse shumica stafit jo vetem ktu por edhe te chati tjeter mban ca bundra per telesex dhe normalisht atyre ju ruajn vendin.
Mundohen te shesin trimeri me gerrma, duke e ditur se si jan ne jeten ”reale“ nese kan nje te Till qe as nuk e besoj.
Mendoj si forumi/chati duet te sherbej per argetim dhe jo per ti hedhur posht frekuentuesit duke dal ca idiota te stafit main apo edhe ktu duke be si Fizicienta/Matemacienta/Shkrimtar etj.
Nuk e kuptoj si kurdiset para pc nje burr reth te 40etave dhe shan Familjet/Fmin minoren te dikujt? Mos me thoni se ky person eshte ne rregull?!
Cdo njeri e ka ndonje detyre te perditshme por disa tipa me duket se kan shkalluar dhe rin ktu apo ne chat fyjn njerzit gjasme ne ju kemi fajin per faktin se jan deshtak!
Shko vlla puno se Koha kushton shume dhe nuk kam gje me te ulet per nje Burr 40 vjecar se te fyje nje femer, kur nje femer e riti ate plere dhe ajo e mesoj te flasi!!
Te Isha mashkull ne ate mosh dhe arritja e vetme, te ishte telesex me chatista dhe ofendimet mazokiste ndaj nje chatistie/forumiste qe as nuk e njoh live.... sinqerisht nuk do haja buke kote dhe as nuk do hargjoja c02 kot por do merja nje kollare dhe do varja veten.
Duhet ti sekelktoni kto psikopat se jan perhapur shume dhe jan duke felliqur shume njerz qe jan shume ne rregull me jeten e tyre.
Nuk kemi faj ne per deshtimin e tyre....qoft ne karier, familje apo ne shoqeri!
Hiqni kto maskarenj, penofila a cfare jan se nepermjet ktyre degjerenohen edhe tjeret!
 

The_AnGeL

World is Mine
ANETAR ✓
Regjistruar më
May 21, 2018
Mesazhe
553
Pëlqime
755
Pikë
93
Lejohet te shkruash 2 here ?

Gjithsesi po e bej sepse ti di shum mire aftesite e tua e me dy fjale dua te te them nese e ke marr ti ne dore si server e un te ndihmoj si mik pa kurrfare interesi access a ku di une.

Krijo brigaden e vjeter dhe rregulla te reja nese doni me hec para ose ktheheni ne xat chat e vazhdoni.

Cdo kush te respektoj gjithkend kushdoqoft ndryshe me sharje me tipa ti e di qe nuk do ket kurr perparsi. Kerkoni rritje vendos rregulla e sic te thash me lart hiqni dore nga kb sepse shoh cdo dit usera qe largohen sic edhe une :) Mos i mbani access per dashnore e kur ju ngacmojn beni gline etj he tkeqen o miku se nuk jemi sot ne irc :) un kam besim ke ty qe mund te besh dicka por ta them troc keni mbledhur nje trume qe nga oper e deri tek aop qe do merrni fund shum shpejt ! Une ndoshta jam gabim por shum gjera i shoh ndryshe ne krahasim se si kemi qen ne vite me pare ! Ishte kenaqesi te beje nje mhb edhe nje shaka ose debat kurse sot ska llafe te ofendojn sepse i jepni ju si root me shum krah ose mhb sec duhet ! Ndaj detyrat si miku jo si shoku ! :)
 

titan

12345678987654321
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 30, 2018
Mesazhe
4,081
Pëlqime
3,787
Pikë
113
mos u fut fare ne chat se ka lloj psikosh lol lol
 

Jorina`

be yourself everyone else is already taken
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 17, 2018
Mesazhe
1,089
Pëlqime
1,250
Pikë
113
Location
Zürich
nuk e dija se qenka ”turp“ ne moshen 30+ te kesh krijuar familje....
Mua do me vinte turp te Isha 40 vjec dhe te mos kisha qen e afte as Fmij te kem dhe as mos jem ne gjendje te ris ato!
Nese doni me ec para benje 0 tolerancen ndaj psikopatve/sexistave/perversave
Na i hiqni kto ndyrsira sysh se me qen per tema pislliku ka tinder/Badoo etc
Nuk kishim nejt ktu hiq!
 

Jorina`

be yourself everyone else is already taken
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 17, 2018
Mesazhe
1,089
Pëlqime
1,250
Pikë
113
Location
Zürich
Do ishte mire te definohet chati/forumi se per cfare eshte njehere, se kur lexon ca postime te disa personave te caktuar nuk e kupton je duke lexu naj sexstory apo ku ke hy, normalisht se kto persona sjellin edhe konflikte per arsye personale se i bejn stalk njerzit 8/9 vite dhe me ne fund e kupton se asaj persones asnjehere nuk i ka interesu ai lloj exemplari te mashkullit dhe pastaj vin edhe ne grupe njeri nga burgu 313 tjetri azilant ne suedi, angli, tjetra nje plak e shemtut qe pret vdekjen cdo moment se nuk ka asnje shpres jetese per te dhe pikerisht keto lloj speciesh e flliqin chatin edhe forumin!
Pastaj del shan edhe Fmij nga qe personi ne fjale nuk ja varen dhe eskalon situata se ofenduesi ben telesex me ndonje x plak te ktyre chateve/forumeve dhe keshtu vazhdon degradimi deri sa fillon x personi dhe mbrohet vet, dhe pastaj denohet me bann/akill etc
Nuk e di une si funksionojn kto gjera ne shqiperi ama ktu ku jam une me kto lloj kercnimesh/stalking/Mobbing etc ktu te ne e han burgun dhe ta keni parasysh se shume pedos (penofila) frekuentojn kte chat/Forum!
Duhet te germohen nepermjet instucioneve kompetente qe ta din mire njehere e pergjigjmon se nuk Eshte bureri duke i sha tjeter familjen apo fmin me lloj lloj pislliqesh!
Tipa te Till as psikiatria nuk i pranon i fusin ne burg dhe nuk i len te dalin jasht sepse penofila nuk sherohet!!!!
Jan rrezik edhe per kto te renjet qe hyn ktu!
 
Status
Not open for further replies.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top