Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendimi juaj rreth....RRACAVE!!!

ooooo shit ..E shikoj plak qe me ty duhet nisur qe nga Abetarja
 
jo me lale duhet me jetu nkatun ku ka abetare qi tmso katunarce mer jahu
hajt mos u merzit pyt senson tboj perkthim
 
Ne themi per tzit njerez me.ngjyr...por jan ata qe ngjyr kur sndryshojn...dimer te zi pranvere te zi vere te zi vjeshte po te zi
Faktive @Amara_La_Negra
 
Jo Jan njesoj si un e ti !
 
Mendimi im rreth rracave te ndryshme eshte se nuk mund te gjykoj dot askend per preferencat qe ka.
Personalisht nuk me shqeteson paraqitja e jashtme aq sa me shqeteson karakteri dhe sjella qe mund te fshehe dikush ne brendesi.
 
Ne pamundesi te gjeja temen po e publikoj ketu.
This makes me cry.Be yourself.Pls shikojeni deri ne fund
 
Mendimi im rreth rracave te ndryshme eshte se nuk mund te gjykoj dot askend per preferencat qe ka.
Personalisht nuk me shqeteson paraqitja e jashtme aq sa me shqeteson karakteri dhe sjella qe mund te fshehe dikush ne brendesi.

Ndaj TE njentin mendim me ty. ??
 
Une nuk jam rracist fare kur shikoi te zi i jam shampo e i them na lahu mos te shikoi sikur ke ardh prej minjere?
 
sa i perket temes nuk jam aspak raciste!
e Respektoj cdo kend per ate qe eshte sepse nuk mundem te krenohem me ngjyren e lekures nuk eshte ndonje arritje e imja.
 
sa i perket temes nuk jam aspak raciste!
e Respektoj cdo kend per ate qe eshte sepse nuk mundem te krenohem me ngjyren e lekures nuk eshte ndonje arritje e imja.
giphy.gif
 
Shqiptaret shquhen si popull racist faktikisht( kete e verejme dukshem ne termat qe perdorim per te etiketuar komunitetet e tjera qe bashkeveprojne me ne në shoqeri). Jemi aq raciste sa bejme dallime raciale edhe brenda kombit tone. Megjithate do ishte e "guximshme" per dike qe haptazi te krijonte marredhenie te çdo lloj forme me anetare te komuniteteve te tjera raciale. Nje nder arsyet eshte edhe opinioni (btw opinioni nuk mungon ne asnje fushe a çeshtje tek shqiptaret). Personalisht veten jam munduar ta edukoj me idene qe per nje njeri nuk flet asgje me shume se sa sjellja.
 
Une jam me shprehjen Durrsak nuk behesh por lind ?

Mendoj qe ka nje ngaterese te vogel midis konceptit te racizmit, shovinizmit dhe krenarise - supermacise !
Diferenca e te pares me te tjerat eshte se ajo permban urrjetje brenda.
 
Nuk jam rraciste...madje kam pasur miqësi e komshinj të një rrace tjetër.Kam ngrënë e kam pirë tek t'a.Jemi njerëz të njejtë pavarësisht ngjyrës apo rracës?
 
Jam rracist nuk i duroj dot arabet, me teper ata te afrikes veriore. Ish Magrebi i famshem. Pjesen tjeter se njoh fare se di si jane.

Mendoj se Shqipetari dhe ata veshtire se mund te hane buke bashke.
 
Edhe un si @Poker si pelqej arabet ne vecanti ,ne pergjithesi nje pjese te aziatikeve ,hane oriz me duar boboo disgusting people njerez te piste plus kultura martesat me kusherirat e kshu me radhe ,preferoj te kem komshi te bardhe ,era qe mbajn etc etc
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.