Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendimi qe ju mundon para se te flini ne darke :D

Asgje I fusim nje Bismilah .. edhe mbyllim syte . ?

( e kjo fjale me ka ngelur nga babai , dmth edhe ai gjithmone kur flinte Gjume e perdorte dhe me ka ngelur qe femije pa ja ditur thelle e thelle kuptimin ne ate kohe qe isha femije e po rritesha flas... e kam marre per dicka si tip mbrojtesje/falenderimi dhe vazhdoj qe ta perdor si te tille ) .

Se tani e di qe e perdorin myslimanet , por prape Nuk ja di taman kuptimin sipas fese myslimane .

Ps.. Dhe nuk eshte mire qe Te mundoheni, para gjumit . ?
 
Asgje I fusim nje Bismilah .. edhe mbyllim syte . ?

( e kjo fjale me ka ngelur nga babai , dmth edhe ai gjithmone kur flinte Gjume e perdorte dhe me ka ngelur qe femije pa ja ditur thelle e thelle kuptimin ne ate kohe qe isha femije e po rritesha flas... e kam marre per dicka si tip mbrojtesje/falenderimi dhe vazhdoj qe ta perdor si te tille ) .

Se tani e di qe e perdorin myslimanet , por prape Nuk ja di taman kuptimin sipas fese myslimane .

Ps.. Dhe nuk eshte mire qe Te mundoheni, para gjumit . ?

Të fillosh ҫdo gjë me Bismilah.
Në kuptimin e përgjithshëm, bismilah është përmendja e emrit të Allahut sa here që nisim një punë të hajrit, ndërsa në kuptimin më specifik ka të bëjë me kujtimin e ajetit “Bismilahi Rrahmeni Rrahim”, që do të thotë: “Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit”
 
Të fillosh ҫdo gjë me Bismilah.
Në kuptimin e përgjithshëm, bismilah është përmendja e emrit të Allahut sa here që nisim një punë të hajrit, ndërsa në kuptimin më specifik ka të bëjë me kujtimin e ajetit “Bismilahi Rrahmeni Rrahim”, që do të thotë: “Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit”
Ewwwwwww xhelo breh ja paske than mir po kujt mej than beso me erdh qud qe e thojka at fjal??toke e mos mthuj kujdes a najsen se te shaj pasha zoti
 
Të fillosh ҫdo gjë me Bismilah.
Në kuptimin e përgjithshëm, bismilah është përmendja e emrit të Allahut sa here që nisim një punë të hajrit, ndërsa në kuptimin më specifik ka të bëjë me kujtimin e ajetit “Bismilahi Rrahmeni Rrahim”, që do të thotë: “Me emrin e Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit”

Qenkan gjera te thella ... por ne nuk praktikojme asnje lloj feje si familje ( jemi natyre e lire ne pergjithesi ) , sic duket edhe babai e ka te trAsheguar kshu si puna e ime ( perderisa nuk kemi lidhje praktikimi feje/Sh ) .

Thnx anyway ?
 
Qenkan gjera te thella ... por ne nuk praktikojme asnje lloj feje si familje ( jemi natyre e lire ne pergjithesi ) , sic duket edhe babai e ka te trAsheguar kshu si puna e ime ( perderisa nuk kemi lidhje praktikimi feje/Sh ) .

Thnx anyway ?
Nuk jan te thella ... te duken ashu por nese do filloje te lexoje rreth islamit do t shtynte kuriositeti dhe me teper saqe do gjeje veten aty
 
Nuk jan te thella ... te duken ashu por nese do filloje te lexoje rreth islamit do t shtynte kuriositeti dhe me teper saqe do gjeje veten aty

E kam gjetur veten time ( e lire ne natyre ? ) , Flm per sygjerimin gjithsesi . ?
 
E kam gjetur veten time ( e lire ne natyre ? ) , Flm per sygjerimin gjithsesi . ?
Ateiste ??????????

Apo Budiste :D
 
po pra budiste :D

as une
si ti jam :p
 
Nuk praktikoj asnje lloj feje .. dhe nuk njoh Buda. ?‍♀️☺️

So natyriste.. thjeshte natyre e lire qe besoj ne ate qe shikoj dhe degjoj/ ndiej . ?
 
Nuk praktikoj asnje lloj feje .. dhe nuk njoh Buda. ?‍♀️

So natyriste.. thjeshte natyre e lire qe besoj ne ate qe shikoj dhe degjoj/ ndiej . ?

Budiste quhen ata besimtare qe kane idhuj
ose besojne ne gjera te prekshme ose te dukshme
Psh,uji,pema.toka.dielli.hena etj etj :D
 
Me cfare arme do bohet lufta 3 boterore me samsung apo ajfon?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.