Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendja apo zemra?

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Pa na tregoni miq kujt i besoni me teper mendjes apo zemres:

Une i besoj mendjes pasi mendoj njeher pastaj veproje ciladoqofte arsyeja.......
Smund te llogjikoj me zemer.
 
Truni eshte ne avantazh me zemren tek une,ka hyre ne parakalim dhe zemra nuk duket ne horizont :p
 
Absolutisht trurin.Te pakten ne dashuri truri ma bindi zemren dhe ecin paralelisht njelloj tani.
 
Po në rastet kur zemra thotë pooo e truri jooo
Si i bëhet?
 
Mundohu ti bashkosh te bojne paqe me njona tjetren.???????
 
Po në rastet kur zemra thotë pooo e truri jooo
Si i bëhet?
Besoj se eshte lufte e madhe.Aktualisht kam dy persona sh te aferta femra qe jane ne situata te tilla.Flasim aq gjate ,biem aq dakort ne ato qe themi por ato kur shkojne shpi smbajne mend ca thame dhe i rithemi perseri e perseri sa une jam lodh nga kjo situate.Por me vjen keq se jane mes kesaj dileme.Po dihen peshuar gjerat, veten mbi gjithcka.Nese nuk i fal paqe vetes cte intereson nje i dyte.Nuk gjykoj dhe lus Zotin mos te me sprovoj keshtu.
 
Ja pra iva
Kjo është situata më e keqe..veten e bindim me fjalë dhe më pas të pushtojnë emocionet e tjera..?‍♀️
Udhëkryq..
 
Mendjes por mar me vete dhe zemren as njera pa tjetren bashkpunojn shum mire ??
 
Last edited:
Zemres:(:(.
Une eci me zemer,e si pasoje pesoj shume zhgenjehem ;);):D.
 
Truri im të dashuron eshte e sakte.

Për aq kohë sa e kam studiuar vetën time,gjëja me e nderlikuar më e pa kuptueshme per mua ka qenë truri!
Shumica e njerzve.. i thonë të tjereve se e duan me gjithe zemer!
Une mendoj se gjithcka nderlidhet me trurin
Sikur ty t’mungonte te pamurit,te degjuarit,te nuhaturit.Atehere cfare do t’dashuroje ti tek nje person tjeter?
Si do ta doje zemra jote ate x person, kur kurre nuk i’a ke degjuar zerin,kurre nuk i ke pare buzeqeshjen,kurre nuk i’a kishe nuhatur aromen,ateherë si do ta doje(dashuroj) zemra jote ate x person?
E di o njeri,se nuk je futur aq thellë sa ta studiosh vetën tënde,prandaj mendon se zemra eshte ajo qe dashuron tjetrin!
Pa keto tre shqisa..ke mundesine ta shfrytezosh shqisen te prekurit,dhe të shijuarit.
E prek lëkuren e një x femre,e prek lëkuren(trupin) tend,dhe trupin e një femre,ku aty do gjejsh ndryshimin..
A do ta dojë zemra jote atë lekure ngaqe eshte me e butë,dhe me ndryshe sesa e jotja? Apo thjeshte ngaqe te lind deshira(epshi) per seks?
Po sikur ta sjellin nje x femer tjeter,me trup lekure te ngjajshme me te sajen,ose motren e saj binjake,atehere si do të arrije zemra jote ta doje ate x femer tjeter?
Pra zemra nuk dashuron,por eshte truri qe permes shqisave i çon infot zemres!
Permes shqises te shijuarit nuk mendoj se mund ta dashurosh nje femer,perpos nese ajo shtrin kremin e cokolades ne lekuren e saj.Dhe me sa di unë se po nuk te funksioni shqisa e te nuhaturit,per 50% ushqimet do t’shijojnê me pak!
Prandaj nuk duhet të besojme se njerezit dashurojne me zemer,por shqisat i dergojne sinjalet trurit,dhe truri i dergon sinjalin zemres!
Syri yt sheh nje x femer te bukur,por nese truri yt nuk funksionon si duhet..ateher syri nuk do t’mundet ta ndaj te bukuren nga e shemtuara.
Nese veshi yt ndigjon nje x këngë..po nuk te funksionoi truri yt,atehere veshi nuk do ta dalloj x gjuhen e atij qe kendon.
Prandaj une mendoj se truri dashuron, dhe jo zemra.
(Psikologji)
 
Kom zemren e madhe e mhyjn me shum te keqinj?
Po tani kot nuk thon
Duke u rrit kupto me shum
Pa tru sdo bej asgje!!?
 
Kejo esht dilem shum e madhe disa veprojn me tru disa me zemer disa veprojn me dajak etj pa fund
Pa trunin nuk vepro dot pa zemren nuk jeton dot si njera e tjetra jan po aq te mira po aq te demshme pse do thoni truni lajthit iken zemra thyet kjo esht dilema ske me cilen te veprosh ??
 
Te perdoresh trurin ne vend te zemres eshte njesoj sikur te mbash nje diete. Ti vuan shume ne fillim, por pastaj me kalimin e kohes mesohesh e me vone kupton rendesine e zgjedhjes tende, fillon ndiehesh mire me veten dhe permirson standartin e jetes.
Eshte nje beteje e forte qe na shoqeron gjithe kohen.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.