Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendoni se hakmarrja ndaj dikujt qe ju ka lenduar eshte menyra me e mire per te vene drejtesi?

Amela

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Prill 1, 2018
Mesazhe
148
Mendoni se hakmarrja ndaj dikujt qe ju ka lenduar eshte menyra me e mire per te vene drejtesi?

Si mendoni!?
 
Hmm!
E kam tentuar nje here !
Por njeriu sado te mundohet ,nuk del dot jashte vetes!
E mire per ty, eshte te tregohesh e drejte me veten, flaki tutje njerezit qe ecin me taka mbi shpirtin tend e te lendojne!
Kur te arrish te jesh i drejte me veten, do arrish te jesh me cdo njeri tjeter!
 
Nëse vjen deri te hakmarrja , do të thotë që akoma nuk e ke tejkaluar situatën , dhe si rezultat përfundon duke lënduar veten më shumë
Hakmarrja më e mirë , është heshtja dhe injorimi , vret më shumë se fjalët dhe veprat :)
 
Te dija burre po ti me vazo lulesh ncncnc hajde hajde ???

Po pse budalla jam une te zbulohem?
Do perdor vazon e komshies nga kati i peste qe mos te kete shance as ne reaminacion. :p lol
 
Une te kisha then ta lesh ate Experiment, sepse kur e han nje gjell te mir, diten e pare eshte e mir ama pas 10 ditesh e njejta gjell sdo te ket efektin qe pati diten e pare :)
Hakmarrja me e mire eshte harresa, kur meresh me veten dhe me jeten tende atehere e kupton se ske nevoj per hakmarrje sepse je shume large atij personi, ne kuptimin emotional :)
Ti i hakmerresh atehere ne menyren me te poshter qe eshte e mundur, kur i qendron perball dhe i flet sikur ti flisje nje X personit Dmth Komplet gjakeftohtesi e Kur ta arrish ate pike, me beso se nuk te intereson me hakmarja ndaj atij personi ?
 
Ne jete urrejtjen duhet ta heqim nga zemra sepse hakmarrja ska vend, cdo kush e tregon ate qe ishte qe mos ti besosh me askujt pas saj.
 
Une nuk marr hak,por thjesht kthej nderin.
Disa njerez e meritojne hakmarrjen.
Jam e mendimit qe indiferenca vret shume.
 
Jo nuk jam tip Qe hakmerrem ndaj dikujt që më ka bër keq. Me kan bër keq dhe njerëz që un i kam dhen shum besim dhe i kam pasur shum për zemër. Nuk bën pjes ne karakterin tim "Hakmarrja" ç'do kush tregon veten. Thjesht i fshijë si njerëz.
 
Jam i person qe sado te me bejn keq asiher si bej keq un
Jam nje njeri qe i fal shum respekt
Qe i kushtoj vemendje e atij personi qe mrapa shpine mka ngul thiken ?
Por kurr nuk hakmerrem
Nuk esht pjes e imja...
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.