• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Mesazhe dashurie....

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Ti je ndryshe!
Krenare dhe e pabindur!
E gatshme të më çosh në djall sa herë të duash,
Dhe të rikthehesh sërisht, sikur asgjë t'mos ketë ndodhur,
E unë, të të them, "Më fal".
Ti je motivi përse e dua jetën!
Sinomim i krejt gjërave të çmuara;
Zgjuarsisë, thjeshtësisë, bukurisë...
Marrosja ime mban emrin tënd,
Ashtu siç mban emrin tënd edhe dashuria ime!
I gatshëm të duroj çdo plagë që më dhuron.
I gatshëm të të mbroj, si Hektori Trojën, ndonëse do ta kem të vështirë; Ti je tepër e madhe për zemrën time, o dashuri,
Tepër e fortë,
E papërballueshme!
Por unë do të luftoj deri në fund, deri në inekzistencë...
Dhe ndoshta do të ta mbroj "Trojën" time.
E nëse fundi vjen, në frymën e fundit do të shqiptoj emrin tënd...
Do ta thërras të me zë të lartë në çdo udhë ku kemba ime do të shkelë,
Do t'i shkruaj inicialet në çdo bankë ku do të ulem,
Në çdo pemë në natyrë,
Në çdo avion prej letre...
E në mundsha, edhe në rè!

Ti je dhe do të mbetesh gjithmonë,
Dashuria ime, shoqja dhe shoku im,
Shpirti im binjak,
Bashkudhëtarja ime në këtë jetë...
Ti, heroina ime!

Ps: flm:p
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Megjithatë është një punë e mirë të shoqëroni me sy një gjethe në rënie...
Të mos e lëni atë të vdesë e vetme .
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
Koha eshte miku e armiku jon, tregon cdo gje te ben te harrosh gjithcka. Sjam e zonja me fjal e vertet jam e mbyllur madje shum, Por sjam e zonja as me germa se sdi te gjej ato te cilat te tregojne vertet ca kam cdo gje me kohen ajo tregon se cilet jemi, e cfare kemi brenda vetes
 

Frank

Diversion?!
VIP i Forumit
Mesazhe
3,864
ehhh sikur të kishim edhe ca kohë ! :p
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Unë besoj te fillimi i botës...

Fytyra ime iku pas teje me ca hijedrita malli e brenge,
Krahët mbetën cungje të tharë, rrëzuar në ajrin e njelmët,
Atje ku ish zemra shpupuriset hiri i ngrohtë i një ndjenje,
Që s’mund ta ndezin të tjerët.

Kishe ikur ti, larg dashurisë që thërriste me zërin e mekur,
E pas të ndoqi shpirti im bredharak si një fëmijë i çartur,
Vetëm trupi i braktisur në një skaj kohe kish mbetur,
Si një lëvozhgë e flakur.

Të priti atje, në një fund vjeshte e në një fillim dimri,
E gënjyen vezullimet e akullta dhe mjegullnajat e verbëra,
Duke qenë i zbrazur, fillimisht kumbonte, më vonë i humbi kumbimi,
U mbush me ujë, ajër e dhera.

Tani shkoi vonë! Tepër vonë…Në qetësinë shurdhuese që çmend,
Qenia ime u mbyll si molusk mes harresës, të ftohtës,
E brenda saj kërkon të krijojë qenien tënde, në mos po imazhin tënd,
Si në fillimet e botës.
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
"Ai gërmoi aq thellë në ndjenjat e saj, sa që në vend të interesit gjeti dashurinë; duke u përpjekur që ajo të dashurohej pas tij, ai përfundoi duke rënë në dashuri me të."
 

Master

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
438
Mosha
32
Location
Shifna N'kujtime
Kur te pash per here te pare kisha frike te te flisja...kur te fola per here te pare kisha frike te te doja...e tani qe te dua kam frike moa te humbas...
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Nuk i duhet thënë askujt ‘Të dua!’. Është gabimi më i madh që bëjmë, duke i lënë veten në dorë një tjetri që s’është unë/ne...
 

Elaa

!
Princesha Forumit
Mesazhe
1,816
hmmmmm te provosh te me rrembesh zemren goodlucky se do te te duhet . E uroj tja arrish edhe pse do e kesh te veshtir madje shum . Uroj vetem te Mos lendohesh kur te shohesh qe sdo ja arrish dot vec kete uroj:oops:
 

Frank

Diversion?!
VIP i Forumit
Mesazhe
3,864
Mbi pusulle shkruhet: Zemer kur te vish nga puna shif se te kam lene ca çokollata ne mikrovale.
 

Dorina

Kf Kukēsi
Staff member
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
11,686
Mosha
26
Location
Tiranë
Eja!
Eja dhe pastaj ik prapë e me më ler ta shijoj dhimbjen e ndarjes
E ëmbël është vuajtja që shkaktohet nga mungesa jote
Sepse mungesa jote gjithmonë ma kujton praninë tënde
Eja edhe një herë dhe më godit mu në zemër
Që të bindem se ende kam fuqi të përballem me dhimbjet!

Kur unë të jem dënuar nga harresa
Eja dhe më bëj të vuaj edhe një herë
Eja se dua ta kem plagën e freskët
Që edhe kujtimet për ty të jenë të freskëta
Eja edhe një herë dhe më çmëso
Se më kanë mësuar aq shumë sa desh m’u zbraz zemra nga ndjenjat
Eja të bashkohemi edhe një h
erë që ta kuptoj sa të fortë më ka bërë ndarja!
 

Ledia

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,139
Shpirti im të ëndërrojmë sikur
po takohemi sonte..
S'ka nevojë të flasim vetëm dua të puthemi, të përqafohemi vetëm pak në ëndërr, pak vetëm pak, sa të shoh atë ndriçimin e syve tu, zjarr dashurie.. as gjysmë fjalë mos të flasim, të lem zemrat te flasin per ne...
E pastaj?
Pastaj të ikim të dy nga ëndrra të zemëruar me njëri tjetrin, ashtu si në realitet jemi!!
 
Top