Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mësoni kafshën tuaj totem sipas vitit dhe datën e lindjes.

Jetmira

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 27, 2017
Mesazhe
11,141
Kafshe Totem
duroj (10.12-9.01) . Personi nën kujdesin e kësaj kafshe është shumë i mençur dhe i qetë. Askush dhe asgjë nuk mund ta mërzisin dhe e prishin atë, shpesh arsye për qetësinë dhe pasivitetin e tij. Kjo është një nga cilësitë negative të Bear Trust. Ju mund të shtoni dembelizim në të.
wolverine (10.01. - 9.02.) . Një person që është nën patronazhin e kësaj kafshe ka vullnet të madh. Ai është i organizuar dhe i përpiktë. Shumë rrallë i hapet të tjerëve, madje edhe me komunikim të jashtëm.
korb (10.02.-9.03.) . Një person i cili është nën kujdesin e kësaj kafshe ka intuitë dhe mprehtësi mjaft të zhvilluar. Por këto janë cilësi pozitive, ëndrra dhe mendim mund t'u atribuohen atyre negative.
hermelinë(10.03.-9.04.) . Një person nën kujdesin e kësaj kafshe ka një shpirt bujar dhe një fqinj të madh. Miqësia është shumë e rëndësishme për të. Ai e vlerëson dhe e vlerëson atë. Por me gjithë këtë, ai shpejt lodhet nga komunikimi dhe për këtë arsye konsiderohet si një njeri i vetmuar.
zhabë (10.04.-9.05.) . Një person i cili është nën patronazhin e kësaj kafshe, përpiqet për stabilitet dhe besim në të ardhmen. Por nuk mund të themi se kjo është një cilësi pozitive, sepse për hir të përfitimit të tyre ata janë të gatshëm të mashtrojnë.
karkalec (10.05.-9.06.) . Njeriu, nën patronazhin e Grasshopper, është optimist në jetë. Nga njëra anë, kjo është e mirë, por nga ana tjetër, besimi se gjithçka do të jetë gjobë është më e madhe se kujdes. Ky njeri është shumë i rrezikshëm.
lloj brejtësi (10.06.-9.07.) . Një person i lindur nën kujdesin e kësaj kafsheje është dembel, por për hir të qëllimit ai është i gatshëm të bëjë gjithçka - madje edhe të lëvizë malet.
Kërmilli(10.07.-9.08.) . Një person i lindur nën mbrojtjen e kërmijve, miqësor dhe besnik. Ai gjithmonë do t'i japë një dorë ndihmës atyre që janë në nevojë dhe nuk do ta lërë mikun e tij në ankth, edhe nëse askush nuk e kërkon atë. Ky person është një ëndërrimtar, kështu që në shoqëri ai konsiderohet mashtrues.
milingonë (10.08.-9.09.) . Një person i lindur nën patronazhin e Ant është punëtor dhe i durueshëm. Nga cilësitë negative - kokëfortësia.
laraskë(10.09.-9.10.) . Një person i lindur nën patronatin e Magpies, i gëzuar dhe optimist. Sidoqoftë, për të jetuar me lumturi i pengon ata të përjetshëm dhe të pavendosur.
kastor (10.10.-9.11. ). Një person i lindur nën patronazhin e kësaj kafshe thotë pak, por bën shumë. Ai ka një natyrë të fshehtë.
(10.11.-9.12.) . Një person i lindur nën kujdesin e kësaj kafshe ka bujari dhe besnikëri të madhe. Shumë kritik ndaj familjes dhe miqve të tij. Nuk toleron gabime.
Kafshe Totem sipas numrit te lindjes
Nëse e dini ditën e lindjes tuaj, gjithashtu mund të merrni informacione rreth mbrojtësit tuaj totem. Kjo është mënyra e dytë për të përcaktuar kafshën totem. Rezultatet do të jenë si më poshtë:
1).Ariu do të jetë shenjtori mbrojtës i atyre që lindin midis 10 dhjetorit dhe 9 janarit. Ariu do t'i japë urtësinë dhe qetësinë e saj "lagjeve", por do të shtojë dembelizmin dhe pasivitetin.
2).Wolverine është një totem për ata që lindin nga 10 janari deri në 9 shkurt. Plotësoni një person me forcë shtesë dhe organizoni.
3).Raven - mbron njerëzit e lindur nga 10 deri në 9 mars. Korbi jep intuitë të shkëlqyeshme dhe një mendje fleksibël, por e bën personalitetin të panevojshëm të ëndërruar.
4).Erëmirë - efekti i këtij totemi vlen për ata që kanë lindur nga 10 deri më 9 prill. Ermina do të japë dashuri për pavarësinë.
5).Toad - do të mbrojë të gjithë ditëlindjen e të cilëve bie në periudhën kohore prej 10 prill deri 9 maj. "Lagjet" e toads vlerësojnë shumë mallra materiale dhe kanë nevojë për stabilitet.
6).Grasshopper do të jetë një kafshë totem për ata që kanë lindur në periudhën prej 10 deri 9 qershor. Ata që janë patronizuar nga një karkalec janë natyrisht optimistë, të cilët, megjithatë, kanë tendencë të rrezikojnë shumë.
7).Hamsteri - ky totem është tipik për ata të cilëve datën e lindjes erdhi në periudhën nga 10 qershor deri më 9 korrik. Disa përtypje janë të natyrshme në hamsters, por nëse ata shohin një qëllim, ata do të shkojnë drejtpërsëdrejti tek ajo.
8).Kërmilli - do të jetë shenjtori mbrojtës i atyre që kanë lindur në periudhën prej 10 korrikut deri më 9 gusht. Jepni akuzat e tyre ëndrra, mirëdashësi dhe përkushtim.
9).Ant - do t'ju marrë nën mbrojtje nëse keni lindur në periudhën prej 10 gushtit deri më 9 shtator. Milingonat dallohen nga dashuria e punës, ata janë të durueshëm dhe kokëfortë.
10).Soroka. Patronizon të gjithë ata që kanë lindur në periudhën kohore nga 10 shtatori deri më 9 tetor. Magpies janë impermanent dhe disi të pavendosur.
11).Kastor mbron njerëzit që kanë lindur në periudhën kohore nga 10 tetori deri më 9 nëntor. Beavers shumë lehtë të gjejnë një gjuhë të përbashkët me ata rreth tyre, por kanë tendencë për të fshehur gjendjen e tyre të vërtetë të mendjes.
12).Qeni është një mbrojtës kafshësh për ata që kanë lindur nga 10 nëntori deri më 9 dhjetor. Do të bëjë pronari i saj më besnik dhe bujar.
 
Përcaktoni shenjën tuaj në horoskopin Celtic me ditëlindjen.
24 dhjetor - 20 janar: Dreri - krenaria dhe përsosja
Një dre femër është një person i rafinuar, i rezervuar dhe i qëllimshëm. Ajo kujdeset për pamjen e saj, pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes dhe përpiqet për lartësitë e karrierës. Kjo grua kushton shumë kohë për vetë zhvillimin e saj, kështu që njerëzit rreth saj e konsiderojnë një person shumë inteligjent dhe të mençur. Sipas horoskopit kelt, një grua e lindur gjatë kësaj periudhe asnjëherë nuk është lënë pa mbikëqyrje nga burrat. Përfaqësuesit e seksit më të fortë admirojnë bukurinë dhe mençurinë e saj, megjithatë, një ftohtësi e veçantë dhe shkëputje e natyrshme në këtë grua mund ta pengojnë atë të ndërtojë marrëdhënie të lumtura dhe harmonike. Për të arritur sukses jo vetëm në fushën profesionale, por edhe në dashuri, përfaqësuesit e kësaj shenje duhet të mësojnë butësinë, hapjen dhe drejtësinë.
21 Janar - 17 Shkurt: Cat është e mahnitshme dhe qesharake
Avantazhi kryesor i një gruaje mace është disponimi i saj i gëzuar. Ajo do të gjejë lehtësisht një rrugëdalje nga situata më e vështirë dhe do të zgjidhë çdo konflikt. Me një grua të tillë, burrat janë të lehtë, sepse ajo, si një firework festive, ju bën të harrojmë për jetën e përditshme të mërzitshme. Mund të duket se catwoman është apoteoza e natyrës dhe kujdesit të mirë. Megjithatë, Cat jo vetëm që mund të argëtojë, por edhe të shfaqë kthetra, veçanërisht nëse dikush e cenon hapësirën e saj personale. Catwoman shprehet përmes familjes: ajo pëlqen të krijojë rehati në shtëpi, të kujdeset për burrin dhe fëmijët e saj. Por në të njëjtën kohë, kjo grua do të jetë në gjendje të ndërtojë një karrierë të mirë, veçanërisht nëse aktiviteti i saj është i lidhur me komunikimin dhe ndihmën për njerëzit.
18 shkurt - 17 mars: Gjarpri - mençuria dhe joshja
Në botën e kafshëve, gjarpri është një nga krijesat më të rrezikshme, sepse ajo është njëkohësisht e pajisur me helm vdekjeprurës dhe një ngjyrë tërheqëse. Një grua që, sipas horoskopit kelt, ka lindur gjatë sundimit të Gjarprit, ka mençuri dhe joshje të jashtëzakonshme. Kjo grua është në gjendje të arrijë qëllimin, të bie në dashuri dhe të frymëzojë njerëzit. Gratë gjarpërinjtë janë të pajisur me një karakter të fortë dhe një mendim analitik, kështu që ata shpesh bëhen bosët e mëdhenj, organizatorët e projekteve në shkallë të gjerë apo edhe udhëheqësit ideologjikë. Në marrëdhëniet familjare, një gjarpër femër priret të marrë një pozitë udhëheqëse, e cila mund të çojë në pakënaqësi dhe keqkuptim nga ana e pjesës së dytë.
18 mars - 14 prill: Fox - mashtrim dhe tërheqje
Varret e vërteta rrezatojnë feminitetin, atraktivitetin dhe dinakërinë. Përfaqësuesit e seksit të drejtë, lindja e të cilëve ishte gjatë sundimit të kësaj kafshe, janë në gjendje të manipulojnë njerëzit, duke u vetëmohur duke u dashuruar me ta. Një dhelpër ka shumë tifozë që janë të gatshëm të bëjnë diçka për të. Megjithatë, kjo zonjë e trajton dashurinë si një lojë: ajo pëlqen të tërheqë vëmendjen ndaj vetvetes, të marrë dhurata dhe të ndjehet superior ndaj burrave, por zemra e saj shpesh mbetet e ftohtë. Sa për jetën shoqërore, Dhelprat janë të llojit të grave individuale. Ata nuk duan t'u binden eprorëve të tyre dhe, në të njëjtën kohë, nuk duan të marrin përsipër detyrat e menaxherëve. Këto gra do të jenë në gjendje të kenë sukses në aktivitete krijuese: shkrim, art vizual, muzikë, etj.
15 prill - 12 maj: Bull - vullnet dhe pavarësi
Gruaja, mbrojtësi i së cilës është Bulli, ka një karakter tepër të fortë. Ajo arrin sukses në karrierë, fiton para, kujdeset për fëmijët, krijon rehati në shtëpi, ndërsa bën shumë punë të ngjashme. Gruaja e demit është një mik i mirë, partner dhe aleat: ajo nuk do të tradhtojë, nuk do të zbulojë sekretet e njerëzve të tjerë dhe do t'i japë shpatullën e saj të fortë në momentin e duhur. Është e lehtë për të komunikuar me këtë grua, megjithatë, duke ndërtuar një jetë familjare me të është tepër e vështirë. Meqenëse Bulli i jep lagjet e tij pavarësinë dhe autonominë, kjo grua nuk di të jetë e dobët, nuk i pëlqen të bëjë lëshime dhe nuk mund ta rrethojë një burrë me lehtësi dhe spontanitet të grave. Për të harmonizuar marrëdhëniet familjare, një grua dem duhet të mësojë t'i besojë një njeriu dhe ta dëgjojë mendimin e tij.
13 maj - 9 qershor: Kali i Detit - energjia dhe guximi
Gratë e lindura gjatë mbretërimit të kalirave të detit janë të dukshëm për prirjen e tyre të gëzuar, natyrën e mirë, forcën dhe guximin. Ata kurrë nuk ulen në një vend, ata duhet të udhëtojnë, të takojnë njerëz të rinj, të zhvillojnë, të mbushin jetët e tyre me ndjenja dhe emocione të ndritshme. Gratë që menaxhohen nga Kali i Detit shpesh bëhen shpirti i kompanisë, sepse natyra i ka dhënë ato me talentet e shumta, shoqërueshmërinë dhe karizmin. Natyrisht, personalitete të tilla interesante rivetojnë sytë meshkuj për veten e tyre, por nuk mund të thuhet se këto gra janë shumë me fat në dashuri. Meqenëse natyra i ka bërë ata tepër në dashuri dhe në natyrë emocionale, ata shpesh nxitojnë "në pishinë me kokë", pa hyrë në esencën e qëllimeve të zgjedhjeve të tyre.
10 qershor - 7 korrik: Mbreti është kujdes dhe përgjegjësi
Mbretërit janë shumë të kujdesshëm, të mirë dhe të mençur. Ata rrethojnë të afërmit dhe miqtë me ngrohtësinë e nënës, duke marrë kënaqësi të vërtetë nga ajo. Këto gra janë të pajisura me dhembshuri dhe dhembshuri, prandaj ata janë të parët që vijnë në ndihmë të fqinjëve. Mirësia e brendshme e përfaqësuesve të seksit të dobët, i lindur nën shenjën e Korolyok, tërheq vëmendjen e njerëzve. Por ndonjëherë këto gra mungojnë nga një misteriozitet dhe narcisizëm, gjë që dobëson interesin e tifozëve të tyre. Gratë e mbretërve me siguri do të arrijnë lumturi në jetën familjare, por, më shumë gjasa, para se ata do të duhet të përballen me zhgënjim, sepse jo të gjithë do të jenë në gjendje të vlerësojnë pastërtinë e tyre të brendshme.

8 korrik - 4 gusht: Kali - intelekt dhe talent
Celts besonin se në periudhën prej 8 korrikut deri më 4 gusht, gratë vijnë në botën tonë, të pajisura me talentë të shquar dhe me aftësi të jashtëzakonshme. Njerëzit e lindur gjatë kësaj periudhe sundohen nga një kali - një kafshë që është e njohur për hirin, bukurinë dhe qëndrueshmërinë e saj. Gruaja-kalë gjithmonë ndjek idealet dhe qëllimet e larta, duke u përpjekur për të zhvilluar talentet e saj natyrore. Është e rëndësishme për këtë grua që partneri i saj i ndan plotësisht parimet, pikëpamjet e botës dhe aspiratat e saj. Duke takuar bashkëshortin shpirtëror, Kali i Shrekit kthehet në një shoqërues besnik, të përkushtuar dhe sensual, i cili do të jetë me partnerin e saj si në gëzim e në telashe. Përfaqësuesit e këtij shenja kelt janë intuitë të zhvilluar mirë, kështu që në çdo situatë ata duhet të dëgjojnë zërin e tyre të brendshëm.
5 gusht - 1 shtator: Peshku - kreativiteti dhe mister
Gratë peshk janë personalitete krijuese dhe të jashtëzakonshme. Përfaqësuesit e kësaj shenjeje jetojnë në botën e tyre, duke ndjekur ligjet e tyre. Shpesh ato sfidojnë shoqërinë, duke dashur të tregojnë të gjitha aspektet e individualitetit të tyre. Këto gra duan të punojnë vetëm, megjithatë, ata kanë nevojë për shoqërinë për të shprehur unicitetin e tyre të brendshëm. Peshqit e grave nuk qëndrojnë pa vëmendjen e burrave, por është e vështirë për ta që të ndërtojnë një marrëdhënie serioze, pasi çdo shkelje e pavarësisë së tyre i merr ato nga vetja.
2 shtator - 29 shtator: Swan - hiri dhe paarritshmëri
Swan u jep grave të lindura gjatë mbretërimit të tij me bukuri, hir dhe paaftësi. Këto gra, si princeshat përralla, janë të dizajnuara për të frymëzuar dhe nxitur zemrat e njerëzve. Mecili kujdeset për pamjen e saj, monitoron sjelljet dhe fjalimin e tij, duke u përpjekur të mos tregojë emocione dhe ndjenja negative. Duket se kjo grua është kaq e pasionuar për veten se në zemrën e saj nuk ka vend për dashuri. Por, në fakt, mjellma femër, si dhe prototipi i vërtetë i saj, di të jesh partner besnik dhe besnik. Përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopit të Celtit bëjnë kërkesa të mëdha ndaj burrave, për shkak se kërkimi i tyre për gjysmën e dytë mund të shtyhet për shumë vite.
30 shtator - 27 tetor: Butterfly - shkëlqim dhe natyrë e mirë
Fluturat shumëngjyrësh, që fluturojnë nga lule në lule, plotësojnë pamjen e botës ideale. Këto gra janë krijuar për të kënaqur shikimin mashkullor me bukurinë e tij. Megjithatë, apeli vizual nuk është karta e vetme e një fluture femër, sepse ajo, për më tepër, ka dashamirësi të sinqertë, kuriozitet dhe mençuri. Gratë e fluturave i përkasin kategorisë së personaliteteve të gjithanshme: ata kujdesen për vetë-zhvillimin e tyre dhe karrierën, dashurinë për të udhëtuar, për t'u bërë miq të besueshëm, për gratë besnike dhe për nënat që kujdesen. Por për shfaqjen e cilësive të tyre më të mira, është e rëndësishme që këto gra të ndihen mbështetje nga njeriu.
28 tetor - 24 nëntor: Uolf - Besimi dhe pa kompromis
Në kulturën e Celts, ujku krenar dhe i paarritshëm ishte një simbol i vetmisë dhe shkëputjes. Gratë e lindura gjatë mbretërimit të kësaj kafshe morën disa prona simbolike prej saj. Përfaqësuesit e shenjës së Ujit në çdo situatë, ndjekin vetëm parimet dhe ligjet e tyre. Këto gra e duan vetminë dhe nuk kanë ngut për të filluar një familje, por, pasi kanë takuar gjysmën e dytë, ata do t'i japin vetes një ndjenjë të re pa gjurmë. Gruaja ujku është e pajisur me një ndjenjë të rritur të drejtësisë, në mënyrë që ajo të mund të bëhet një udhëheqës i mençur dhe i respektuar.
25 nëntor - 23 dhjetor: Falcon - urtësi dhe fisnikëri
Falcon femra është e pajisur me mençuri, fisnikëri, dashamirësi dhe ambicie. Kjo grua nuk do të gënjejë, nuk kënaqet ose nuk do të përdorë njerëz të tjerë për përfitime personale, sepse gjithçka që ajo i nevojitet arrihet përmes përpjekjeve dhe talenteve të saj. Falkoni është një mik i mirë, partner i besueshëm i biznesit dhe shoqërues besnik i jetës. Megjithatë, për shkak të dashamirësisë së tepërt, kjo grua priret të bie në dashuri "jo me ata djem". Por, duke plotësuar idealin e saj, sarkofoni femër do të harrojë zhgënjimet e mëparshme, duke rrethuar dashurinë e saj me kujdes dhe dashuri.
Secili prej nesh ka kafshën e saj totem, e cila, si Shenjë e Zodiacit, na jep disa cilësi të karakterit. Tradita e dhënies së një totem tek një person nga lindja u shfaq edhe midis sllavëve të lashtë. Duke ditur kafshën tuaj totem, ju mund të mësoni më shumë për anët pozitive dhe negative të natyrës, të cilat mund t'ju ndihmojnë të kuptoni veten dhe të arrini harmoni të brendshme.
Totem Bear
Bear mbron njerëzit e lindur nga dhjetori deri në 9 janar. Njerëzit e këtij totemi dallohen nga mençuria dhe qetësia. Për të dashurit e tyre, ata shpesh veprojnë si mentorë dhe shokë të lartë. Ato janë të thjeshta dhe të thjeshta, por në të njëjtën kohë shpesh janë dembelë dhe pasivë.
Totem Wolverine
Wolverine mbron njerëzit e lindur nga 10 janari deri në 9 shkurt. Ata janë të fortë dhe shumë të organizuar. Njerëzit e këtij totemi zakonisht janë shumë afër me të afërmit dhe miqtë e tyre, gjë që u jep atyre fuqi. Për të gjithë njerëzit e tjerë, ata duken të mbyllur dhe të ftohtë.
Totem korb
Raven mbron njerëzit e lindur gjatë nga 10 shkurti deri në 9 mars. Njerëzit me këtë kafshë totem dallohen nga një intuitë e zhvilluar mirë, mendje fleksibile, prirje krijuese dhe zgjuarsi. E vetmja negative është se ata janë shumë të ëmbël dhe nuk sjellin gjithnjë mendimet e tyre.
Totem Ermine
Erëmini mbron ata që kanë lindur në këtë periudhë nga data 10 mars deri më 9 prill. Njerëzit të cilët janë të mbrojtur nga një ermin janë të pavarur dhe jetojnë me mendjen e tyre, duke mos i kushtuar vëmendje mendimeve të të tjerëve. Miqtë e Gornostaev pak, por ata që janë - besnikë dhe besnikë.
Totem Toad
Toad mbron njerëzit e lindur nga 10 prilli deri më 9 maj. Njerëzit e kësaj totemje vlerësojnë vlerën e kafshëve dhe përpiqen për mirëqenien financiare. Ata e duan stabilitetin, qetësinë dhe besimin në të ardhmen.
Totem Grasshopper
Nën mbrojtjen e një karkalecash janë njerëz të lindur nga 10 maj deri 9 qershor. Përfaqësuesit e këtij totemi janë optimistë. Ata janë të lehta dhe të pakujdesshëm dhe ecin nëpër jetë me një buzëqeshje në fytyrën e tyre. Ata janë gjithashtu të besueshëm, aktiv dhe aktiv. Shpesh merren me aventura dhe marrin rreziqe.
Totem Hamster
Hamster mbron njerëzit e lindur nga 10 qershor deri më 9 korrik. Njerëzit e kësaj kafshe totem ndryshojnë në disa përtacive. Por kur një sy shfaqet në jetën e tyre, ato bëhen aktive dhe të shkathët, të gatshëm të bëjnë gjithçka për të arritur sukses.
Kërmill Totem
Kërmij mbron ata që kanë lindur nga 10 korriku deri më 9 gusht. Njerëzit e këtij totemi janë shumë të prirur ndaj fantazive. Ata shpesh rri pezull në retë dhe nuk më pëlqen kur dikush i kthen ato në botën reale. Kërmijtë janë shumë miqësorë dhe mikpritës, por në dashuri ata janë besnikë dhe besnikë.

Totem Ant
Nën mbrojtjen e një milingone janë njerëz të lindur nga 10 gusht deri më 9 shtator. Njerëzit që posedojnë këtë totem dallohen nga puna e madhe, durimi, organizimi dhe praktika. Shpesh në disa çështje ata janë shumë pedantë dhe kokëfortë.
Totem Soroka
Dyzet i mbron njerëzit e lindur nga 10 shtatori deri më 9 tetor. Këta janë aventurierë, shpesh me erë dhe të paqëndrueshëm, nganjëherë hezitues dhe hezitues. Ata e duan udhëtimin, aventurat dhe ndjenjat e reja.
Totem Kastor
Kastor mbron ata që kanë lindur nga 10 tetori deri më 9 nëntor. Njerëzit e këtij totemi janë të fshehtë dhe në shikim të parë shumë të qetë. Por askush nuk mund ta imagjinojë atë që po ndodh në kokën e tyre. Ata janë mësuar të menaxhojnë vetë jetën e tyre dhe nuk do të lejojnë askënd të qëndrojë në rrugën e mirëqenies së tyre.
Totem Dog
Qeni mbron njerëzit e lindur në këtë periudhë nga 10 nëntor deri më 9 dhjetor. Kjo kafshë totem shquhet nga besnikëria, mirëdashësi, bujaria dhe altruizmi. Ata janë të ndershëm dhe të mirë, por ndonjëherë ata janë shumë besimtarë dhe naivë.
 
2 shtator - 29 shtator: Swan - hiri dhe paarritshmëri

Swan u jep grave të lindura gjatë mbretërimit të tij me bukuri, hir dhe paaftësi. Këto gra, si princeshat përralla, janë të dizajnuara për të frymëzuar dhe nxitur zemrat e njerëzve.

Secili kujdeset për pamjen e saj, monitoron sjelljet dhe fjalimin e tij, duke u përpjekur të mos tregojë emocione dhe ndjenja negative. Duket se kjo grua është kaq e pasionuar për veten se në zemrën e saj nuk ka vend për dashuri. Por, në fakt, mjellma femër, si dhe prototipi i vërtetë i saj, di të jesh partner besnik dhe besnik.
Përfaqësuesit e kësaj shenje të horoskopit të Celtit bëjnë kërkesa të mëdha ndaj burrave, për shkak se kërkimi i tyre për gjysmën e dytë mund të shtyhet për shumë vite.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.