Metabolizmi - Si te nxisni metabolizmin e trupit

CIBOX

Themelues i forumit NETEDY
ANETAR ✓
Mesazhe
405
46069

Dihet nga të gjithë që metabolizmi juaj dobësohet me kalimin e viteve, por, mos u shqetësoni. Ka disa ushqime që e ndihmojnë trupin tuaj të qëndrojë në formë, madje edhe të humbasë disa kile të tepërta.

Nutricionisti Rick Hay, në një artikull për “Healthista”, ka zbuluar se kush janë gjërat që duhet të konsumoni për të pasur një metabolizëm që funksionon siç duhet.
Çaj jeshil maça

Rigon

Kafe e gjelbër

Piper i zi

Fasule

Maka

Panxhar

Qershi

Frut baobabi.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Kontributor
Mesazhe
14,329
Location
Space
Piper, çaj dhe rigon i perdor shume, te tjerat jo dhe aq.
 
Top