Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mode apo Domethenie ?!!!!

H

HerculeS

Guest
Pjesa derrmuese e shoqeris civile neper account te ndryshem perdorin disa foto profili nga me te shumllojshmet , kryesisht do vecoja " pjeset trupore " , eshte mode e rinise se sotshme apo kan ndonje domethenie ?! , Jepni mendimet tuaja personale , flm.
 
?
 
Last edited:
Njeriu eshte i lire te beje cfare te doje, zakonisht njerezit qe e duan veten e tyre dhe e pelqejne pamjen e tyre nuk kane komplekse postojne.

Pjesa tjeter eshte thjesht paragjykim dhe asgje me shume.
 
Njeriu eshte i lire te beje cfare te doje, zakonisht njerezit qe e duan veten e tyre dhe e pelqejne pamjen e tyre nuk kane komplekse postojne.

Pjesa tjeter eshte thjesht paragjykim dhe asgje me shume.
me plq ke shkrujt tamam ?
 
Un e quaj “shitje” te trupit dhe ato qe vdesin per cik vemendje nxjerrin format trupore..
Kurrsesi mode, njeriu e krijon vete moden e tij/saj !
 
Mendoj se cdo njeri ka shijet e veta:
Un psh sme plq te nxjerr format trupore profil apo te pozoj vec b.... e c.... nc nc nc cn.
Dhe smendoj aspak se eshte mod apo domethenie. Por qefe qefe kjo dynja???.
Duhet ta pranojme veten sido qe te jemi e cfare trupi te kemi. Mendimi im.??
 
Mendoj se cdo njeri ka shijet e veta:
Un psh sme plq te nxjerr format trupore profil apo te pozoj vec b.... e c.... nc nc nc cn.
Dhe smendoj aspak se eshte mod apo domethenie. Por qefe qefe kjo dynja???.
Duhet ta pranojme veten sido qe te jemi e cfare trupi te kemi. Mendimi im.??
Normal qe cdo njeri ka shijet e veta dhe koncepti temes nuk jan shijet dhe as pranimi I vetvetes tone Sido qe te jemi , tema ka nje koncept me te thell , dhe mese normale qe cdo kush ka "qefet" e veta por eshte thjesht nje tem ku cdo kush jep mendimin e tij arsyet e tija etj dhe nuk eshte aspak paragjykuese apo diskriminuese.
 
Un e quaj “shitje” te trupit dhe ato qe vdesin per cik vemendje nxjerrin format trupore..
Kurrsesi mode, njeriu e krijon vete moden e tij/saj !

Mendoj se cdo njeri ka shijet e veta:
Un psh sme plq te nxjerr format trupore profil apo te pozoj vec b.... e c.... nc nc nc cn.
Dhe smendoj aspak se eshte mod apo domethenie. Por qefe qefe kjo dynja???.
Duhet ta pranojme veten sido qe te jemi e cfare trupi te kemi. Mendimi im.??

Haha gocaaa pse ket lloj mendimi?

Jemi femra edhe nese nuk duam ne ,na shfaqen ne pah Format?
 
Mendoj se cdo njeri ka shijet e veta:
Un psh sme plq te nxjerr format trupore profil apo te pozoj vec b.... e c.... nc nc nc cn.
Dhe smendoj aspak se eshte mod apo domethenie. Por qefe qefe kjo dynja???.
Duhet ta pranojme veten sido qe te jemi e cfare trupi te kemi. Mendimi im.??

Po sje ti ajo qe ka nxjer foto me ekspozim formash duke pretenduar se jane te tuat?

Apo si thote angeliqka ti thjesht bere foton se ato dolen vet :D
 
Po sje ti ajo qe ka nxjer foto me ekspozim formash duke pretenduar se jane te tuat?

Apo si thote angeliqka ti thjesht bere foton se ato dolen vet :D

Anzhelikkk?
 
Eshte ne natyren e femres te ekspozoj ato pjese te cilat i konsideron pikat e saja te forta.
Nga se vjen kjo? eshte cik komplekse them une , edhe pse shume i japin ngjyra te tipit "shitje" , "inferioritet", etj
Ndoshta vjen si pasoje e kohes ku jetojme , ku cdo gje eshte fokuar ne komercializem.....dhe dashur pa dashur femren por edhe meshkullin e kemi futur ne kete proces.

Normale nuk eshte ne fakt per hir te vertetes.....por ja qe ky eshte trendi ....

Tek e fundit , syri e kerkon te bukuren....le ta kenaqim ate :p
 
Qe sa mu vune unazen
/me is serioze
???????????
 
Po pse pak cuna ka, duke u mar me palester hedhin fotografi ne rrjetet sociale?
 
Eshte pjese e shoqerise ku jetojme,ose ndryshe mode.
Edhe pse disa e konsiderojne cthurje.
Cdo njeri mund te fuse foto nga me te ndryshme.
Ne femrat i fusim te tilla foto per te bere xheloze femrat e tjera,dhe jo per tu bere pershtypje meshkujve.
 
Personalisht per mua , asnjera ... jam tip pa komplekese dhe them qe trupi apo ajo c’fare zgjedh une te me perfaqesoje mua ... me pershtatet me karakterin tim, kush jam une dhe kjo ka shume rendesi per mua .

Ama mos te le pa permendur qe ne rrjetet Shqiptare, jam ofenduar vazhdimisht per k’te arsye .... E cila me le te kuptoje qe eshte nje kompleks mentaliteti, pasi ndryshe hiqen e ndryshe sillen e plus nuk dijne te respektojne faktin dhe te bejne dallime se nga vjen , ku eshte rritur dhe nga shkruan dikush tjeter...nuk e konceptojne dhe pranojne dot , e per k’te arsye ka edhe perballje/lufte mentalitetesh.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.