Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Modernizimi

Megjithese mke tagu sinqerisht se lexoj dot gjithe kte ?
Nuk thash ta lexoje, poor do dojaa ta lexoja unn mendimin tand..
Në lidhje me temen.. Nejse nuk më plq përqafimet ?
 
Nuk thash ta lexoje, poor do dojaa ta lexoja unn mendimin tand..
Në lidhje me temen.. Nejse nuk më plq përqafimet ?
Une sjam thelluar fare ke kjo tema se me duket pa lidhje dhe gjithe kohes kam qene duke bere shaka. Sa per kte punen e perqafimit po bej sikur se pashe. Navigim te kendshem.
 
Modernizimi shkaterroi globin duke e ndotur dhe e kthyer ne nje parcele plehrash.
Shkaterroi familjen duke detyruar pjestaret e saj te punojne me orar te zgjatur duke lene femijet pa kujdesin e duhur prinderor
Ka fshire pa u ndjere vlera dhe virtyte njerezore dhe tani e ka cuar shoqerine ne nje kend ku i imponon virtualitetin i cili percudnon deri ne fund ate qe nisi modernizimi duke mos lene me asgje objektive dhe realte per tu bere e per tu ndjere.
 
Une sjam thelluar fare ke kjo tema se me duket pa lidhje dhe gjithe kohes kam qene duke bere shaka. Sa per kte punen e perqafimit po bej sikur se pashe. Navigim te kendshem.
Sa të njëjt jan dhe të ndryshem njerzit ?..
Sa i përket "?" nuk më plq ti mere si të duash.
Ntm.
 
Sa të njëjt jan dhe të ndryshem njerzit ?..
Sa i përket "?" nuk më plq ti mere si të duash.
Ntm.
Mire meqe ste pelqejne perqafimet hajde te tputh pak se beri gol Juvja ?????
 
@Ela92 cke qe qesh ti...do tputhesh ?
 
Mire meqe ste pelqejne perqafimet hajde te tputh pak se beri gol Juvja ?????
@HIM unë nuk po bëj shaka sh sinqerisht..
Nëse të tagova do të thot që kam një mendim të mirë..
Pra që do të thot që di dhe të jesh serioz, dhe jo gjithmon ti marrim me shaka..
Mendoj se jo kudo dhe në çdo tem duhet shakaja..
Ngaq çdo gjaa e marrim me shaka çdo gja leht ndodhin kto .

Fakti që asht forum mund duket diçka e tillë .
Gjithsesi do e kem në konsoderat herë tjr, nëse do ket.
Ndjes për tagimin ntm!
 
@HIM unë nuk po bëj shaka sh sinqerisht..
Nëse të tagova do të thot që kam një mendim të mirë..
Pra që do të thot që di dhe të jesh serioz, dhe jo gjithmon ti marrim me shaka..
Mendoj se jo kudo dhe në çdo tem duhet shakaja..
Ngaq çdo gjaa e marrim me shaka çdo gja leht e me shaka ndodhin kto .

Fakti që asht forum mund duket diçka e tillë .
Gjithsesi do e kem në konsoderat herë tjr, nëse do ket.
Ndjes për tagimin ntm!
Mire...u morem vesh.
 
Uroj mos të fshihet nga "stafistat" siq pothuajse gjithmojnë bajn..
Lexova kënvështrimet e gjithsecilit prej jush.
Edhe shikoj që secili nga ne e mendon dhe e shikon ndryshe modernizimin e shoqêris shqiptare..
Ndaj po ndaj dhe unë mendimin tim sa i përket temês në fjalë..

Unë shikoj që shumë nga shoqëria jonë përqafojnë vlerat e shoqërive të huaja,madje as nuk ndajnë se cilat vlera ti bajm pjesë të kulturës sonë dhe cilat vlera ti menjanojmë.sot sipas tyne duhet të bëhet pjesë e jetës çdo gjë që të duket e bukur dhe joshse.. Fatkeqsisht them se rinia shqiptare sot në emrin e modernizmit po mundohet të imitojnë kultura të ndryshme dhe po harrojnë veten e tyre.Mua realisht mê vjen keq që si djemt dhe vajzat ndjekin trendet moderne në aspketin e pamjës,veshjes, dëfrimit,degjenerimit duke mendu dhe synu që janë në hapë me moden e shekullit.Ndoshta dge gaboj poooor që edhe ne mund jena në hapë me kohën nuk asht e thën të ndjekum vetëm modën e veshjes,dhe dukjes, pjesë e kulturës së përgjithshme asht me harxhu kohë në bibliotekë duke nxën dije,të shkosh në kinematë,teatrotë e qytetit me ken pjesë e shoqërisë civile me kontribute intelektuale, me marr pjes vullnetarisht në organizata jo fitmpruse. Mendoj mediat jan ato që lujn rolin kryesor në prishjen morale janë mediat pa harru edhe rrjetët sociale ku çdo ditë ne harxhojm kohë dhe lexojm.Midernizim dhe noramle për ne jan përputhen, big borther, love story, apo emisione që përçse humbje kohe, jan programe që të rinjt e sotëm po i tregon se si të ndjekesh rrugen e degjenrimit..
Modernizim po thojn dhe për faktin që gati sa nuk bajn dashuri nê të tilla programe..
Fjalori 0, sjellja 0, mesazhet sensibelizuse 0.
Dhuna dhe presioni psiklogjik sa të duash..
Modernizim po çuajm sot kur edhe femrat po pin cigare, ku asht ba në mod zhveshja ma shumm se veehja.
Pra nëse ti nuk i plotëson disa kriter të "shoqërisë" je mërhum/e..
Je jo i denj për shoqërin e sotme..
M'vjen jashtzokonisht keqqq sinqerisht që modernizim asht ky n'ditët e sotit..
Unnë do e them shthurje, degjenreim i shoqëris dhee të rinjve shqiptar..
Ahh se harrova, modernizim asht dhe ti çojn prindrit në azil??..
Modernizim asht tradhëtia..
M'falni poor proferoj me ken injorante në ktë pjesë se sa ti mbart kto që thash ma sipër..
@Jupiter666 ,@HIM kisha dasht ta dij dhe ta lexoja dhe mendimin tuaj..
Edhe pse @HIM e ka than në vija të përgjithshme.. ?

Une i bie shkurt,

neokomunizmi = neokapitalizem = neoliberalizem = me te futme me lezet ? kur ta nini sa thelle e kane hanger edhe dozen e 6 ?

Marx je nona prz
 
Jam deri diku old school. S'më pëlqen të harxhoj shumë kohë nëpër rrjete sociale pervecse të komunikosh me njerëz
Dhe një copë inste që kam e kam 0 foto megjithese kam plot për të postuar ?
 
Jam deri diku old school. S'më pëlqen të harxhoj shumë kohë nëpër rrjete sociale pervecse të komunikosh me njerëz
Dhe një copë inste që kam e kam 0 foto megjithese kam plot për të postuar ?
Posto ndonje gje ktu ?
 
Na mori nqafë
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.