Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Modulet e shtuara te ban extended

H

HerculeS

Guest
Banet e reja( extended ban modules ) te shtuara ne dhomen #shqiperia
1) /mode #shqiperia +b ~t:05:nick/IP
Prsh /mode #shqiperia +b ~t:05:*!*@netedy.com
Ban specifik ne nick ose ip me kohe te percaktuar (05 = 5minuta)
2) /mode #shqiperia +b ~T:block:*fjala*
Ban specifik qe bllokon fjalen e vendosur , shembull
/Mode #shqiperia +b ~T:block:*leben* ( bllokon fjalen leben )

3) /mode #shqiperia +b ~T:censored:*leben*
Ban specifik qe nuk e bllokon fjalen e vendosur (leben) por e converton ne fjalen " censored "
4) /mode #shqiperia +b ~j:*!*@netedy.com
Bllokon hyrjen e userit me ip perkatese qe vendoset ne ban

Mendoj se keto module jan the vlefshme per stafin aop/sop ne rastet kur ka floode dhe nuk ndodhet asnje oper per momentin online poashtu jan dhe banet e meparshme qe kam ven re se asnjeher sjan perdorur nga aop/sop ne rastet kur ka patur sulme
/Mode #shqiperia +b ~n:*nick* ose ~n:*!*@hostmask
Useri me nick perkates ose hostmask perkates nuk mundet te ndrroj dot nick ( ne rastet kur ka sulme qe vendosin nick ofendues )
/Mode #shqiperia +b ~q:*!*@hostmask ose ~q:chatoshqip!*@*
Ban per mute te userit sipas nick ose hostmask pa e nxjerr userin nga kanali por qe I jep mundesin te dal dhe te rihyj ne kanal .
Disa module si ~c: ~e: ~O: etj nuk jan cituar .
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top