• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Mosha e duhur per te bere seks

King

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
135
Mosha
24
Mosha e duhur për “herën e parë”? Kjo varet nga ajo që ju dini rreth seksit. Të paktën kështu pohon një studim i fundit shkencor, realizuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe i botuar në revistën "Journal of Adolescent Health".Sipas tij, sa më shumë të dish për seksin, aq më e kujdesshme je për ta bërë atë herën e parë dhe nuk rend me vrap për ta zbuluar se çfarë është.

Pra, sipas studiuesve amerikanë, e ashtuquajtura “hera e parë” varet nga niveli i edukatës seksuale që një vajzë ka në rininë e saj të hershme, qoftë nga shkolla, qoftë edhe nga prindërit e saj.

Sipas tyre, djemtë dhe vajzat më të vetëdijshëm në drejtim të seksualitetit, i drejtohen përvojës së tyre të parë me seks të përgatitur edhe duke përdorur kontraceptivët.

Sondazhi në fakt, u zhvillua nga Institutin “Guttmacher” në SHBA, dhe është i bazuar në të dhënat e mbledhura nga gati 5.000 njerëz të moshave mes 15 dhe 24 vjeç të të dyja gjinive.

Analiza e tyre tregoi se ndërsa 77% e femrave dhe 78% meshkujve "pak të edukuar" me parimet seksuale, kanë pasur marrëdhënie seksuale para moshës 20 vjeç, kjo përqindje rritet në nivelet prej 86% dhe 88%, tek ata që i njihnin më shumë ato.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Paridi

Gold-fish
ANETAR ✓
Mesazhe
237
Location
Peja
Mosha e duhur për “herën e parë”? Kjo varet nga ajo që ju dini rreth seksit. Të paktën kështu pohon një studim i fundit shkencor, realizuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe i botuar në revistën "Journal of Adolescent Health".Sipas tij, sa më shumë të dish për seksin, aq më e kujdesshme je për ta bërë atë herën e parë dhe nuk rend me vrap për ta zbuluar se çfarë është.

Pra, sipas studiuesve amerikanë, e ashtuquajtura “hera e parë” varet nga niveli i edukatës seksuale që një vajzë ka në rininë e saj të hershme, qoftë nga shkolla, qoftë edhe nga prindërit e saj.

Sipas tyre, djemtë dhe vajzat më të vetëdijshëm në drejtim të seksualitetit, i drejtohen përvojës së tyre të parë me seks të përgatitur edhe duke përdorur kontraceptivët.

Sondazhi në fakt, u zhvillua nga Institutin “Guttmacher” në SHBA, dhe është i bazuar në të dhënat e mbledhura nga gati 5.000 njerëz të moshave mes 15 dhe 24 vjeç të të dyja gjinive.

Analiza e tyre tregoi se ndërsa 77% e femrave dhe 78% meshkujve "pak të edukuar" me parimet seksuale, kanë pasur marrëdhënie seksuale para moshës 20 vjeç, kjo përqindje rritet në nivelet prej 86% dhe 88%, tek ata që i njihnin më shumë ato.
Po mona liza qe i kishte 70 vjeq ??
 

Sara

𝓐𝓵𝓵 𝓯𝓪𝓲𝓻 𝓲𝓷 𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓪𝓷𝓭 𝔀𝓪𝓻.
PRINCESS
Mesazhe
1,428
Mosha
24
Sbesoj se duhet nje mosh e caktuar.. thjesht varet nga njeriu kur ndihet gati..
 
Top