Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Motorola prezanton telefonin e mençur Edge 30 për tregun evropian

Kresha

A pretty face can never trick me
STAFF
S-Mod
Regjistruar më
Mar 17, 2021
Mesazhe
31,160
1651261264065.png

Kompania Motorola zyrtarisht ka prezantuar telefonin e mençur Moto 30, një model më i volitshëm në krahasim me Edge 30 Pro.

Fjala është për një telefon të rangut të mesëm që vjen në Evropë me një çmim prej 449 eurove, transmeton Telegrafi.


2-90.jpg


Edge 30 ka ekran më të vogël prej 6.5-inç OLED me rezolucion 1.080p dhe frekuencë freskimi prej 144 Hz, ndërsa e vë në funksion procesori Snapdragon 778, që është paksa më i dobët se sa Snapdragon 8 Gen 1 i vendosur në Edge 30 Pro.

3-69.jpg


Në pjesën e pasme gjendet kamera prej 50 Mp me optikë stabilizuese të fotografisë, si dhe sensori për thellësi prej 2 MP.

4-54.jpg


Në pjesën ballore ka kamerën selfie prej 32 Mp, derisa Egde 30 Pro posedon kamerën selfie prej 60 MP. Ky telefon i mençur mund të regjistroj video me format 4K, kurse Egde 30 Pro me 8K. /Telegrafi/


5-46.jpg
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.