Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mund ta urresh njeriun që ke dashur?

qe ta urresh duhet arsyeja dhe une mendoj se arsyeja egziston
Dhe ajo arsyeja, mendoj unë, është fakti që ende e dashuron ?‍♀️
Sado që të jemi të lënduar që të urrejmë, me kalimin e kohës gjërat zbehen dhe ngelen nëse jo kujtim, mësim.
Personalisht nuk urrej. Mësoj dhe eci para.

p.s. ndjesë që të citova, asgjë personale ?
Jam dakord me ty se urrejtja në këtë rast ka një arsye.
 
Kurre, perkundrazi ndjehem i kenaqur sepse me eshte dhene mundesia te jap dhe te marr ndjenja te bukura.
Gjithashtu me eshte dhene mundesia te mesoj dicka te re gjithmone. Besoj se njeriu duhet te "gdhendet" nga jeta, gjithcka qe ndodh ka arsyet e veta, e dobishmja eshte qe cdo eksperience ta perdorim ne favorin tone.
...ky ishte mendimi im!
 
Vënde vënde?
Jo e kisha ne kuptimin qe "urrejtja" per ate qe ke dashur nderlidhet me faktore(ngjarje) te tjere! Nese secili ka shkuar ne punen e vet ska urrejtje, nese ka patur tradheti ndryshon puna...
 
Jo e kisha ne kuptimin qe "urrejtja" per ate qe ke dashur nderlidhet me faktore(ngjarje) te tjere! Nese secili ka shkuar ne punen e vet ska urrejtje, nese ka patur tradheti ndryshon puna...
Secili shprehet në bazë të eksperiencave
Ndaj thashë që po, e urren, me fuqinë tënde madje dhe duhet shumë punë ta harrosh. Dhe po, lidhet me ngjarjet e mënyrën si të ka trajtuar.
 
  • Pëlqej
Reactions: .
Jo e kisha ne kuptimin qe "urrejtja" per ate qe ke dashur nderlidhet me faktore(ngjarje) te tjere! Nese secili ka shkuar ne punen e vet ska urrejtje, nese ka patur tradheti ndryshon puna...
Pajtohem me kete mendim!
Pastaj nese flasim per tradhetine, eshte tjeter kapitull me i nderlikuar!
 
  • Pëlqej
Reactions: .
Si person nuk di te urrej se aq me shume njeriun qe kam dashur dhe ndjere me forcen e shpirtit sado qe mund te m kete vrarë nuk mund t'a bej kurre
 
Dashuria nuk eshte buke qe pritet me thike... Po ose Jo!
 
As kam urryer e as nuk urrej kurre aq me shume personin qe kam ndjere
 
Kam degju se po,po per vete se di sbesoj
 
Mendoj se duhet te urrehet karakteri i dobet i dikujt, sjellja, cilesite jo te mira por jo njeriu si krijese, sepse urrejtja e demton me shume urrejtesin sesa te urryerin.
 
  • Pëlqej
Reactions: .
As kam urryer e as nuk urrej kurre aq me shume personin qe kam ndjere
 
Mendoj se duhet te urrehet karakteri i dobet i dikujt, sjellja, cilesite jo te mira por jo njeriu si krijese, sepse urrejtja e demton me shume urrejtesin sesa te urryerin.
Plq shum mendimet e tua por mos u krekos ??
 
urrehet por a mund te urresh ajrin dhe kur eshte I ndotur?! dhe pse eshte I ndotur nuk urrehet sepse ne permjet ndotjees te ka dhen e oksigjen dhe pse I ndotur
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.