Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mund të kthehet në sëmundje/ Zbuloni 2 shenjat më xheloze të horoskopit që bëjnë “namin”

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 24, 2018
Mesazhe
3,919
Xhelozia njihet si “sëmundja” më e madhe për marrëdhëniet në cift, dhe kjo mund të cojë deri në ndarje apo edhe në debate të njëpasnjëshme.

Sipas astrologëve, dy shenjat e horoskopit më xhelozë dhe të cilat mund t’ju kontrrollojnë sipas qejfit të tyre, janë Gaforrja dhe Bricjapi.

1. Gaforrja
Shenja e Gaforres njihet për natyrën e saj të butë por në përgjithësi, mund të jetë një person disi i dyshimtë. Nuk është gjithmonë e lehtë për të që të hapet, kështu që kur ta bëjë, kjo do të thotë se ajo me të vërtetë ju beson. Kur ajo bëhet xheloze, në të vërtetë mund të duket sikur ajo është më mbrojtëse ndaj jush, sikur të jetë duke dyshuar për tradhëti apo se diçka tjetër po ndodh. Sidomos në një marrëdhënie të re, një Gaforre mund të jetë pak e pasigurt derisa ajo ta kuptojë që ju interesoheni vërtet për të.

Ajo mund të mendojë se xhelozia e saj është thjesht ajo që nuk ka besim në vetvete dhe ajo mund të supozojë se ajo nuk është e mirë mjaftueshëm për ju. Mënyra më e mirë për ta luftuar këtë është ta dëgjosh kur ajo thotë se dëshiron të flasë; nuk i dihet kurrë se ku do të shkojë biseda me një Gaforre derisa ajo të mund të hapet dhe të shpjegojë atë që e shqetëson.

2. Bricjapi
Për një Bricjap, xhelozia mund të jetë plotësisht dënuese në një marrëdhënie. Së pari, mund të jetë shumë e vështirë për të t’u besojë njerëzve dhe nëse i jep arsye për t’u bërë xheloze, ky është vetëm kremi mbi tortë, shkruan “living”. Nëse një Bricjap është lënduar më parë, ajo ndonjëherë mund të presë për më të keqen. Që do të thotë se kur bëhet xheloze, ajo do të arrijë në përfundimin se marrëdhënia mori fund edhe nëse nuk po ndodh asgjë.

Duke thënë këtë, është gjithmonë mirë që të jesh i hapur dhe i ndershëm me një Bricjap. Nëse xhelozia e saj lejon mendjen e saj të endet në skenarë të paimagjinueshme dhe të pavërteta, qëndrimi i saj mund të ndryshojë shumë shpejt. Ajo mund të fillojë të bëhet zemërngushtë dhe të veprojë sikur çdo gjë që thua dhe bën është e pafalshme. Mund të duhet pak kohë për ta qetësuar, por nëse marrëdhënia ia vlen, është e nevojshme për ta bërë.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.