Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mundet te kthehet Armiku ne mik?

Kan pas then te vjetrit mikun mbaje afer armikun edhe me shum .
 
Sigurisht qe po nrast se do gjehet nje rrug komunikimi e dy-anshme. Ose rrug-zgjidhja tjeter qe mund te ndodhi per interesa te perbashketa ka sh faktore, por dihet qe ne antikitet se armiqt jan kthyer ne miq.
 
Sbehet fjal..po u bere armik ska shonce te kthehesh mik..i bje qe je kthyer te perfundosh ate qe ke len pergjys :)
 
Për fat të keq , po.
 
Patjeter qe po.. Keni pare se sa miqesi te forumit jane shnderruar ne armiqesi?? :p
 
Po..
Zakonisht me meshkujt/femrat qe zihem shum dhe i marr inat,ne fund i bej mik/esha te mira.
Nuk jam e mendimit qe mikun mbaje afer dhe armikun me afer,por ndonjeher ndodh qe te na behen miq te afert njerezit qe deri dje u zinim.
 
  • Pëlqej
Reactions: Iva
Jane raste shume te rralla... vetem ne ato raste, ku armiku te shpeton jeten .
 
Po , dhe nje mik me se i mire madje anzi mund te thuash mik per koke

Por gjithmone varet nga situatat dhe lloj armiqesise
 
Kam pare ktu në ktë platformë që janë sha me libër e janë bo miq jashtë:p
 
Nuk e besoj.... por varet dhe nga shkalla e armiqesise
 
Ndikimin kryesore e ka karakteri jot si person.
Personalisht nuk besoj qe mund te kthehet ne mik , por ndoshta mund te trajtohet si mik!
 
Ska si vlera e një miku,kur pran teje gjëndet armiku.
 
Jo !!! Por gjithmone veprojme kunder asaj cfar themi ?.... Para se te behej armik , ishte mik ?.
 
Jo !!! Por gjithmone veprojme kunder asaj cfar themi ?.... Para se te behej armik , ishte mik ?.
Unë mendoj kur them unë është mendimi im jo unë personalisht,që Armiku mund të behet mik jo e kundërta.
Ktu nuk futen rastet kur jep lekë borxh.
 
Unë mendoj kur them unë është mendimi im jo unë personalisht,që Armiku mund të behet mik jo e kundërta.
Ktu nuk futen rastet kur jep lekë borxh.
Më fal po nuk te kuptoj ne menyren e te shprehurit .... sorry , ndoshta problemi im me shqipen ?
 
Më fal po nuk te kuptoj ne menyren e te shprehurit .... sorry , ndoshta problemi im me shqipen ?
Jom une aty?
Je ti ktu ?
Jem miq ne
Më jep lekë borxh ti mu?
Ska mo miqsi.
Ja kaq.
 
Nuk ka si te ndodhi armik mik mund ta kesh mik ndodhin gjona prishesh nuk e bon armik thjesht se llogarit mo por ska kuptim armik mik
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.