Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mundet te kthehet Armiku ne mik?

Mendoj se po ne shume raste:
Por une personalisht nuk pajtohem me kte gje.
 
Cdo mik kthehet ne armik nese i cenohen interesat e tij/saj ( si pershembull qeni im e gjeta ne ruge u kujdesa e tani nuk len 2 gur bashke do e mar nje dite do e pjek ne furre ?)
 
@molecule Fillimisht deshta me të përgëzu për temën. Shumë interesante, përveç mendimit për temen pro - kundër, kjo temë të lejon të kuptosh dhe shumë aspekte të tjera për anëtarët.

Mendimi im për temën:
Ndoshta më parë duhet të di:
Çfarë personaliteti kam unë ?
dhe
Kë quaj unë armik?
Nëse do thoja se mundet që armiku të kthehet në mik atëherë ose nuk e njoh fjalën armik dhe mund të jetë diçka tjetër që unë i kam dhënë këtë emër, ose jam e lëkundshme unë në personalitetin tim dhe kam probleme me atë.
Kur unë i them dikujt armik ka qënë një periudhë shumë e gjatë vlerësimi, shumë situata, shumë sjellje të personit që mua më kanë krijuar ndjenjën dhe mendimin e armikut.
Kur ti them dikujt armik, me të gjitha skemat mendore e kam në krahun negativ, çfarë do situate të ishte apo çfarë do të ndodhte më pas, në mik ose mike s'do ta ktheja kurrë.
Sepse vlerësimi tashmë është bërë.
 
Last edited:
Salahudin!

C'ka eshte Izrael per ty ?

Asgje,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, (gjithcka ).!
 
Nuk besoj në miqësi të mëdha.
Besoj në interesa të përbashkëta, pra nuk besoj se një armik mund të bëhet mik nëse mes tyre nuk ka interesa të përbashkëta.
 
Jo. Esht e pamundur sepse nëse e konsideron "armik" ka bër diçka që t'i nuk e prisje ose nuk do arrijë që të ja falje. Edhe nëse do u mundojë t'a afroje prap nuk do ishe më vetvetja dmth do u sillje fallco.
 
Patjeter qe po!
Ka miqesi shume te bukura qe kane lindur nga fundi i nje armiqesie. Ndodh qe njerezit te keqkuptohem shume midis tyre ose ndodh te mos kuptohem fare. Por kur esenca e secilit prej tyre eshte e mire ska perse te mos behen miq ne momentin qe arrijne te flasin te njejten gjuhe.
 
Po re mundet, kai her beheg mik me i mire se miku.?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.