Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

URIME 28 NËNTORI, DITA E FLAMURIT KOMBËTAR

Sot festojmë 28 Nëntorin, Diten e Flamurit kombëtar, një datë me rëndësi të jashtëzakonshme për kombin tonë. .

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mungesa e çipave/ Apple zvogëlon prodhimin e iPhone 13

Lina

NeTeDy.com 🐾
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
24,516

Mungesa e çipave/ Apple zvogëlon prodhimin e iPhone 13​


New Apple Products Go On Sale At Apple Store In Frankfurt MainApple do të zvogëlojë objektivat e saj të projektuar të prodhimit të iPhone 13 për 2021 deri në 10 milion njësi pasi mungesat e zgjatura të çipave goditën produktin e saj kryesor.

Kompania kishte pritur të prodhonte 90 milionë modele të reja iPhone në tre muajt e fundit të vitit, por tani po u thotë partnerëve prodhues se totali do të jetë më i ulët.

Gjiganti i teknologjisë është një nga blerësit më të mëdhenj të çipave në botë dhe vendos ritmin vjetor për zinxhirin e furnizimit me pajisje elektronike. Por edhe me fuqi të fortë blerëse, Apple po përballet me të njëjtat ndërprerje të furnizimit që kanë shkaktuar shkatërrim në industritë në të gjithë botën. Prodhuesit kryesorë të çipave kanë paralajmëruar se kërkesa do të vazhdojë të tejkalojë ofertën gjatë vitit të ardhshëm dhe potencialisht më tej.

Apple gjithashtu po përballet me mungesa të komponentëve nga furnizuesit e tjerë.(BalkanWeb)
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja