Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Na bënë krenarë në botëror? Xhaka e Shaqiri “zhgënjejnë” shqiptarët me veprimin e tyre

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Shk 25, 2018
Mesazhe
4,608


Teksa kombëtarja e Zvicrës është grumbulluar për Ligën e Kombeve, e gjithë skuadra, së bashku me trajnerin, Vladimir Petkoviç kanë mbajtur një konferencë për shtyp.

Teksa qëndronin në tavolinën kryesore, para kamerave, Xhaka dhe Shaqiri kanë kërkuar falje për festimin me shqiponjë, në ndeshjen ndaj Serbisë, shkruan Blick.

Filimisht ishte Xhaka i cili u shpreh:

Do të isha budalla, nëse do ta bëja përsëri. Nuk do të ndodhë më”
Menjëherë pas tij, ishte kapiteni Stephan Lichtsteiner i cili kërkoi falje, pasi edhe ai bëri diçka të tillë:

Zviceriani u shpreh:

Kërkoj falje, nuk dua t’i hap probleme askujt”
Në mbyllje të fjalimit, Shaqiri tha me ironi:

Sigurisht, kërkoj falje, nëse njerëzit ndihen të sulmuar, duke parë ndeshjen nëpër male…”
Kujtojmë se që nga koha e festimit të tyre, e deri më tani, të dy lojtarët janë përballur me shumë kritika nga mediat zviceriane, dhe me sa duket më në fund kanë vendosur të kërkojnë falje publikisht.

The post Na bënë krenarë në botëror? Xhaka e Shaqiri “zhgënjejnë” shqiptarët me veprimin e tyre appeared first on Lajmi i Fundit.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.